Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca pun corect anuntul aici. Vin si eu cu cerere de ajutor pentru o studenta de-a mea. Poate ca cer prea mult moderatorilor sa mentina acest topic pe prima pagina. Sunt situatii in care iti gasesti cu greu cuvintele. Asa incepe povestea:
Claudia are 24 de ani si este studenta in ultimul an la Facultatea de Medicina din cadrul Universitatii de Medicina si Farmacie Craiova. Visul ei este sa devina doctor pentru a-i ajuta pe cei aflati in suferinta. Are un suflet bun si cald si este iubita atat de colegi cat si de profesori, fiind unul dintre cei mai buni studenti din generatia ei. Nu ai cum s-o cunosti si sa nu o iubesti. In ochii ei albastri nu se regaseste decat bunatate, daruire si modestie...
Restul il gasiti aici Ajutati-o sa devina doctor. Suntem 40.000 de opelisti. Daca am dona fiecare 10 RON i-am reda dreptul la viata. O sa incercam sa facem maine si un nr cu plata de la Orange(2 euro apelul). 10 RON chiar nu e mare lucru la factura.
Multumesc anticipat tuturor celor care vor dori sa doneze pentru a darui viata.
Skip ads

  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Ar trebui sa o ajutam pe aceasta fata ...un gest mic poate salva o viata Very Happy Buna idea de a posta aicea poate sunt si opelisti cu suflet mare si poate o s-a aiba o sansa la viata
Dumnezeu sa o ajute sa se faca bine !
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sunt absolut de acord cu acest gest si sper ca toti Opel-istii sa o sustina moral si financiar pe aceasta fata aflata intr-o mare cumpana la o varsta care ar fi trebuit sa-i ofere doar fericire si distractie.
Imi pare tare rau pentru suferinta ei si doresc din tot sufletul sa o ajut cumva.
Rog initiatorul,in speta pe d-nul cu ID-ul parvu_daniel sa grabeasca un pic demersurile.Stiu ca orice secunda conteaza in aceasta situatie...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pt a strange mai multi bani fa o intelegere cu o operatorii de telefonie mobila , de genul sms - 2 euro fara tva . Sunt convins ca multi ar vrea sa doneze , insa stii cum e cu cozile de la banca .
Lasa un cont sau o modalitate de genul celei de mai sus , te rog
Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
E nedrept ceea ce se intampla, si din putinul fiecaruia, macar 10ron nu e deloc o suma mare ptr a salva o viata.
Asteptam o modalitate de-a putea dona, gen sms sau eventual cont bancar.

LE: Sunt pe site-ul Claudiei conturile: http://claudiachelan.wordpress.com/about/


Ultima modificare facuta de G_S_C la Joi 05 Nov, 2009 11:50 pm
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Bertone, maine se fac demersurile la operatorii de telefonie mobila din Craiova pentru a obtine un nr. de telefon cu plata. Mi se pare de departe cea mai buna metoda. Cum o sa il am o sa il postez.
E o studenta exceptionala. Noi catedrele didactice, colegii, toti care o cunosc au numai cuvinte de lauda despre ea. Mai multe detalii, crampeie din viata ei gasiti Dati click aici..
Chiar daca are toata sustinerea colegilor, a Universitatii de Medicina si Farmacie din Craiova, a Spitalului Clinic de Urgenta din Craiova, am indraznit sa cer si ajutorul colegilor Opelisti sa redam dreptul la viata acestei fete.
Nr de cont sunt pe pagina personala. Le mai postez o data.

Conturi deschise la BCR, sucursala Lapus, Craiova, Dolj:

Cont in LEI
Cont: 2511.A13.0.2056579.0138.ROL.3
IBAN: RO52RNCB0138020565790003

Cont in EURO
Cont: 2511.A13.0.2056579.0138.EUR.4
IBAN: RO25RNCB0138020565790004

Titular: Chelan Claudia-Valeria
CNP: 2850804160055
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Asa cum am promis revin cu noutati. Nu s-a reusit nimic cu obtinerea unui numar de telefon cu cost suplimentar. Trebuie o intelegere semnata de toti operatorii mari de telefonie mobila, trebuie sa dovedesti ca ai parte de o promovare nationala a cazului, de publicitate(iar pentru asta ai nevoie de bani), trebuie facuta o estimare a banilor care se vor strange etc etc. Se pare ca si aici functioneaza sistemul PCR(pile, cunostiinte, relatii).
Se pare ca ne inving birocratia, lipsa banilor, greutatile.
Multumesc mult tuturor opelistilor care au gasit timpul sa citeasca acest mesaj de ajutor. Iar celor care din putinul lor nu au daruit celor dragi si au mers mai departe pot sa fie mandri. Au daruit viata.
Mai postez o data site-ul http://claudiachelan.wordpress.com/about/.
Multumesc mult si moderatorilor ca au permis publicarea unui astfel de anunt.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vineri, 13 noiembrie, ora 21.00 pe TVR1, in cadrul emisiunii "O data-n viata" a Iulianei Tudor, va fi prezentat cazul Claudiei fiind sustinut de o vedeta. In functie de telefoanele si sms-urile telespectatorilor unul dintre cele trei cazuri va fi castigator. Pe toata durata emisiunii se pot trimite SMS-uri cu donatii pentru ea. Putem s-o ajutam pe Claudia si cu aceasta ocazie. Daca doriti sa o ajutati puteti sa ii aratati ca sunteti alaturi de ea.
Tot ca o modalitate de ajutor de maine timp de o saptamana se vor instala 3 corturi in Craiova(piata Mihai Viteazu, Craiovita, Piata Centrala) unde studenti, medici si cadre didactice ale Universitatii de Medicina si Farmacie vor face consultatii gratuite. La aceste corturi se pot face si donatii. Va asteptam cu drag.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR