Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dorukag

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Dupa cum spune titlul peste o luna trebuie sa reinnoiesc casco la masinuta mea: CR-V executiv i-VTEC. (ex Opel Astra F 1993 C16NZ)
Masina are o zgarietura lunga pe toata partea stanga, plus o zgarietura mare la geamul sofer, probleme pe care le-as dori sa le rezolv folosind casco.
Am vorbit cu agentul care mi-a incheiat polita anul trecut (masina fiind noua - nu mi-a facut poze) si mi-a recomandat sa astept sa se termine casco-ul vechi, sa mi-l reinnoiasca (beneficiez de unele reduceri) si apoi sa repar masina folosind casco-ul nou incheiat.
Intrebarea mea este: se poate reinnoi casco fara a face poze la masina?
Agentul poate sa-mi reinnoiasca casco fara probleme.
Dar, cand voi merge la inspectorii de daune, mi-e teama ca acestia o sa-mi refuze cererea de reparatii pe motiv ca nu exista poze la masina.
Multumesc pentru orice sfaturi.
Skip ads

  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
dorukag a scris:Dupa cum spune titlul peste o luna trebuie sa reinnoiesc casco la masinuta mea: CR-V executiv i-VTEC. (ex Opel Astra F 1993 C16NZ)
Masina are o zgarietura lunga pe toata partea stanga, plus o zgarietura mare la geamul sofer, probleme pe care le-as dori sa le rezolv folosind casco.
Am vorbit cu agentul care mi-a incheiat polita anul trecut (masina fiind noua - nu mi-a facut poze) si mi-a recomandat sa astept sa se termine casco-ul vechi, sa mi-l reinnoiasca (beneficiez de unele reduceri) si apoi sa repar masina folosind casco-ul nou incheiat.
Intrebarea mea este: se poate reinnoi casco fara a face poze la masina?
Agentul poate sa-mi reinnoiasca casco fara probleme.
Dar, cand voi merge la inspectorii de daune, mi-e teama ca acestia o sa-mi refuze cererea de reparatii pe motiv ca nu exista poze la masina.
Multumesc pentru orice sfaturi.

eu zic ca sa dai la pace cu el, te duci inainte de poze si daca nu vrea sa te ajute, ii zici ca sa iti faca foaie de daune, sau cum s-o chema, ca tu vrei sa iti faci pe casco toata partea aia, dupa care, subtil zici ca pleci si de la el, si te duci la alta firma de casco Very Happy
ia sa vedem ce o sa-ti zica
eu am poze facute din avion la masina, avand o zgarietura undeva care nu se vede, deci ...se poate (ps:nu m-am inteles cu cel care a facut pozele, pur si simplu am avut noroc)
  • dorukag

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Asa m-am gandit si eu. Folosesc casco-ul lor si apoi ma duc la alta firma de asigurari.
Intrebam daca a facut cineva reinnoire de casco fara a face poze (chiar si fara probleme la masina).
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
cat te ajunge casco la masina ? si unde il faci , ca masina mea e la fel de batrana ca a ta si nu stiam ca se poate face casco
Skip ads

  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Daca masina este noua la incheierea politei CASCO, iar timp de un an , cat dureaza contractul nu ai avut nici o dauna, la reinoire nu se mai fac foto.
  • Eugen OmegaFun

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Omega 2000 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2006

  • Mesaj Privat
rastafarianul a scris:Daca masina este noua la incheierea politei CASCO, iar timp de un an , cat dureaza contractul nu ai avut nici o dauna, la reinoire nu se mai fac foto.


Corect, nu se fac poze la reinoirea politei daca nu ai avut dauna pe casco, chiar daca masina nu a fost noua la incheierea politei. Vineri in 20.11 am reinoit polita la una dintre masini si chiar mi-a specificat agentul ca nu se fac poze.
Bafta!
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mocca a scris:cat te ajunge casco la masina ? si unde il faci , ca masina mea e la fel de batrana ca a ta si nu stiam ca se poate face casco


scrie destul de vizibil EX c16nz. omu vorbeste de o honda Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR