Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • germenas

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
salut am un opel astra F din 1997 motor 16 16v si trebuie sa ii schimb bucsele de la bascule fata. Am cumparat bucsele dar dupa ce le-am motat am obsevat ca au diametrul prea mare la interior si boltul are joc prea mare .
Am cumparat si niste camasi pt bucse si tot e mare diametrul . E normal sa fie asa! Unde este problema ! Pot sa le montez asa cu jocul ala mere !
Skip ads

  • xmary

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
da au niste camasi ca se baga in interiorul bucsi pe unde bagi prezonul.daca nu le ai noi le poti scoate de la cele vechi
  • xmary

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
daca le montezi asa o sa-ti bata si nu rezolvi nimic le-ai schimbat degeaba
  • germenas

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
xmary a scris:da au niste camasi ca se baga in interiorul bucsi pe unde bagi prezonul.daca nu le ai noi le poti scoate de la cele vechi
Eu am si camasile dar chiar daca le pun tot e mare jocul intre bolt si camasa . Iar cele veci nu au camasi ( cele originale) . pot sa le montez in felul asta ( cu joc ). Tin sa precizez ca boltul are diametrul de 12 mm iar diametrul camasii e de 14 mm
Skip ads

  • xmary

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
in bucsa veche are joc prezonul? dupa parerea mea ai cumparat bucsa gresit,schimbale si precizeaza la magazin ca prezonul este de 12 ,nu le monta asa nu este bine.
  • germenas

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
xmary a scris:in bucsa veche are joc prezonul? dupa parerea mea ai cumparat bucsa gresit,schimbale si precizeaza la magazin ca prezonul este de 12 ,nu le monta asa nu este bine.


da in bucsa veche are joc putin pt ca se cunoaste ca e uzata , dar chiar si asa de uzata cum e nu are un joc atat de mare in comparatie cu bucsa noua . Am reusit sa ajung la magazin si mi-au aratat un manual cu piese iar in manual erau trecute si codurile pieselor si erau exact aceleasi coduri si la piesele pe care mi le-au dat . Nu inteleg unde e greseala
  • xmary

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
incearca alt magazin ca nu sa poate sa nu existe cind aveam astra f le-am schimbat ,le-am cumparat ok si sau potrivit perfect
  • xmary

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ai gasit bucsa potrivita ?.ai rezolvat problema?
  • germenas

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
xmary a scris:ai gasit bucsa potrivita ?.ai rezolvat problema?


Da am rezolvat problema. Dupa ce am scos bucsele vechi am observat ca aveau si ele camasi si erau la aceiasi dimensiune cu cele noi (14 mm) asa ca am luat bucsele si camasile noi si le-am montat fara nici o problema. Acum masina merge ok
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR