Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
buna seara . As avea nevoie de putin ajutor cu inchiderea centralizata la masina am cumparat un set de chei briceag si nu stiu cum sa leg la inchiderea de la masina ca eu am inchidere din fabrica KIEKERT si nu stiu cu firele p acolo cum sa fac si as avea nevoie de o schema a firelor sau cine o mai instalat asa ceva putin ajutor. Multumesc


Ultima modificare facuta de opel kadett la Mar 15 Dec, 2009 7:17 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Inchiderea are 8 fire;
2 maro/alb
2maro/rosu
1 rosu +
1 maro -
1 negru/rosu
1 negru/galben
acestea sunt firele care intra in modulu de inchidere si nu stiu daca e pe plus sau minus modulu Rolling Eyes
  • Mihaly Laszlo

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Timis
  • Masina: Kadett 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
inchiderea mea centralizata a incetat sa mai functioneze , nu stiu cum si de unde sa incep depanarea primul pas facut a fost ca am mai cumparat toate cele 5 module de inchidere SH , am schimbat pe cel de la usa soferulul dar nimic nici o reactie .... poate fi vorba de o siguranta ?
  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
La mine am facut odata scurt la inchidere cand am legat telecomanda la el si so ars siguranta si nu mai functiona si am cautat o gramada siguranta arsa si nu era niciuna si dupa ce m-am tot invartit am observat ca in spatele tabloului de sigurante mai sunt 2 sigurante si una era arsa si dupa ce am schimbato mergea iarasi. Si daca nu e arsa vreo siguranta acolo atuncea trebuie masurat la modul daca primeste curent. Sper ca am fost de ajutor
Skip ads

  • Mihaly Laszlo

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Timis
  • Masina: Kadett 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
azi am sapat toata masina dupa siguranta aia ! daca o gasesc ai fost de mare ajutor ! deci sa caut in spatele tabloului ! sunt niste sigurante pe fir sau pe soclu ?
  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Sigurantele is in soclu se vad cam greu trebuie sa luminezi cu vreo lanterna si trebuie sa te bagi cu capu sub bord sa le vezi daca ai sigurantele respective Smile
  • Mihaly Laszlo

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Timis
  • Masina: Kadett 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
gata vestea buna e ca am gasit siguranta , vestea proasta e ca nu e arsa inchiderea mea centralizata tot nu merge Sad .

mersi .
  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Vezi masoara daca vine curent la modulu de la inchidere sau careva fir din mufa acea sa nu faca contact cum trebuie . Si la mine asa is actuatoarele din usi ca cel de dreapta nu inchide toate usile numai cel de stanga. Ii posibil sa nu fie curent p la modulu de inchidere sau sa fie cva probl cu el.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR