Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • ripper

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
am impresia ca mi-a inghetat lichidul de parbriz....nu era plin vasul asa ca nu sunt sigur dar era cam imposibil sa-l fi temirnat tot....cum pot sa fac sa-l dezghet?
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
il iei acasa
  • florin_darabut

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Arad
  • Masina: Frontera 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pe cineva am auzit ca poti sa bagi alcohol medicinal si ca se dezgheata,altul a zis ca se poate baga sare deci incearca
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Baga solutie de iarna nediluata la -40 si se dezgheata singur Smile
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Vinti a scris:il iei acasa

stimate coleg:
Aceasta sectiune nu este una gen "sa ne descretim fruntile". Daca poti ajuta un alt coleg, o faci, daca nu, taci.
nu vreau sa te cert/ofensez/supar. Haideti sa scriem in fiecare topic doar ce se cade si nu balarii menite sa respinga userii de pe acest forum.

Ontopic: eu as pune alcool medicinal cald apoi capacul imediat si as pune masina in miscare, eventual un mers mai....bruscat astfel incat sa se agite continutul vasului cat mai bine. Nu insista foarte mult, lichidul poate ingheta si pe furtune asa ca nu trebuie sa iti faci probleme prea mari. Daca poti, baga masina pentru cateva ore intr-o incinta incalzita apoi foloseste numai lichid cu alcool pentru a evita neplacerile.
Succes
  • tax90bul

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Daca nu asteapta pana se dezgheata singur
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
tax90bul a scris:Daca nu asteapta pana se dezgheata singur

si asta este o idee la fel de buna. Daca nu iti trebuie masina, pune alcool acolo si las-o in parcare.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pune pana sus lichid pentru iarna si mergi cu masina, se dezgheata singur cand se incalzeste motorul.
Skip ads

  • ripper

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
aha..ok...ms.....ms si pt cei cu glumite...nu ma deranjeaza...Wink
bft
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
ma bucur ca au sarit sa te ajute cu sfaturi atatia colegii insa multumestele si tu cu toata gura nu cu cuvinte de cheat! gen: MS, BFT, PT
Seara buna
  • tax90bul

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
nu aici tie ti se pare glume . tu sti cum ai dat de inteles cum am fi zis si eu ca mi sa desunflat gauciucul la masina si cu ce o voi unfla.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
p pb. n fct plcr
( nu-i problema, ne-a facut placere)
Toate bune colegi si...lasati ca nu ne suparam asa din orice. La urma urmei, cine da un sfat il da pentru multumiri? -Da cine sta sa le socoteasca si mai ales...la ce ar ajuta?
Doamne Ajuta si ..Sa vina Craciunul cu sanatate la toata lumea. Imi doresc si va doresc.
Skip ads

  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am patit-o iarna trecuta. Am fiert 2 litri de apa, dupa care i-am turnat treptat in vas, in timp ce faramitam gheata. Dupa ce s-a topit gheata, am inceput treptat sa actionez pompa. Ai grija sa nu insisti, ca poate arzi pompa. A functionat fara batai de cap. Dupa, am golit tot vasul si am completat cu lichid bun.
Asta, ca n-am avut timp de alte solutii. O poti lasa peste noapte intr-un garaj incalzit, spre exemplu. Succes!
  • ripper

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
al3xtrana a scris:ma bucur ca au sarit sa te ajute cu sfaturi atatia colegii insa multumestele si tu cu toata gura nu cu cuvinte de cheat! gen: MS, BFT, PT
Seara buna


folosesc cuvinte de "cheat" din graba sau lene....daca deranjeaza pe cineva scuze. dar daca tot imi reprosezi macar sa fi scris si tu gramatical corect, si daca tot folosesti alte limbi fa-o corect.

@tax90bul....pentru cunostiintele tale, alcool sau sare sau apa fiarta sau sa o tin undeva cald stiam si eu. am intrebat deoarece sunt multe lucruri pe care nu le stiu si poate exista si alte solutii care mie mi se pot parea mai usor de efectuat. cum ziceam imi plac glumele dar nu imi plac cei care se dau atotstiutori ca tine.

o seara buna
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
aco_008 a scris:Pune pana sus lichid pentru iarna si mergi cu masina, se dezgheata singur cand se incalzeste motorul.


Subscriu.
Nu va mai chinuiti cu tot felul de improvizatii!

Oricum trebuie sa cumparati lichid de iarna(totusi,unul mai bun),asa ca il puneti direct.Se dezgheata in 1-2 ore.
  • ripper

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
ce inseamna lichid mai bun? ca pe toate scrie -20 grade. si sunt de la 4 lei la 8 lei.
alte intrebare legat de portiere.... am citit pe aici ca s-ar da cu nu stiu ce creme sa nu inghete?!
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pentru portiere se gaseste in magazin flacoane cu alcool tip spray,sau prin picurare.Se introduce diuza in locasul cheii si se actioneaza.Sunt de diferite capacitati si marimi.Trebuie tinut asupra ta ca sa il folosesti cind este nevoie,deci mai mic.
  • ripper

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
GL99VRC! a scris:Pentru portiere se gaseste in magazin flacoane cu alcool tip spray,sau prin picurare.Se introduce diuza in locasul cheii si se actioneaza.Sunt de diferite capacitati si marimi.Trebuie tinut asupra ta ca sa il folosesti cind este nevoie,deci mai mic.


scuze ca nu am fost destul de explicit...nu ma refeream la cheie, ma refeream la portiera pur si simplu...ca ingheata in partea de sus si se lipeste. spray-urile alea de dezghetat sunt bune de ceva pt geamuri?
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
ripper a scris:[...]nu ma refeream la cheie, ma refeream la portiera pur si simplu...ca ingheata in partea de sus si se lipeste. spray-urile alea de dezghetat sunt bune de ceva pt geamuri?

Chederele se ung cu glicerina boraxata (gasesti la farmacie).
  • ripper

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
merci
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR