Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • maddox_ul

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Maine seara am sa revin sa va comunic ce am facut.Acuma ca am fost lamurit mai ramane sa pun si in practica ce m-ati invatat.Totusi mi-e frica sa nu se rupa capul surubului Very Happy ,dar sper sa nu fie foarte greu.Multumesc inca odata si sper sa fie util topicul asta si altor nefericiti ca si mine.Ne auzim!
Skip ads

  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Fii fara grija, nu reusesti sa rupi capul surubului. In cel mai rau caz poti strica filetul unde se infileteaza acel surub, dar sansele sunt aproape nule.
  • djmarius

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2009

  • Mesaj Privat
si daca nu reusesti singur, cheama pe cineva care se pricepe si gata, ii dai o bere si asta e, ca nu e cine stie ce treaba de facut.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
O problema minora, dupa ce o rezolvi nu iti da atata satisfactie ca una cu care ti-ai batut intr-adevar capul si ai facut supa de neuroni cateva zile. Eu as zice sa nu renunti la satisfactia asta.
Pe de alta parte surubarind cu mana ta iti perfectionezi deprinderile de surubarit....iti faci mana, altfel zis. Azi asa...maine o biela, poimaine un set de placute si discuri...si dupa cateva luni, daca faci bilantul economiilor realizate...
In al treilea rand, pe forum afli mai multe 'chichite' necesare fiecarei operatiuni pe care orice mecanic ori nu le stie, ori e prea grabit (sa iti ia banii) ca sa le faca.
In al 4-lea rand...e pacat de efortul predecesorilor mei, de a explica si posta ca sa ajungi tot la clasica bere data unui prieten.
Concluzia...do it yourself....cureaua bre.
PS: La mine, daca nu curge un pic de sange de fiecare data, nu iese bine...de obicei am uitat o saiba, o piulita sau ceva de genul si treba reluata operatiunea... asa ca, daca te belesti un pic la deste, insemna ca esti pe drumul cel bun.
Skip ads

  • ovidiuvuia

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Pe linga sange de fffffffff multe ori si ce se coboara din cer...................... Laughing Laughing Laughing
  • maddox_ul

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Tin sa va anunt ca nu mi-am belit degetele si nici sange nu a curs...as prefera totusi niste sange de taur sa cinstesc reusita.Da,am reusit sa pun cureaua (chiar n-a fost greu deloc),am cumparat si o baterie noua,m-am si plimbat un pic...si chiar merge Smile).Multumesc tuturor care si-au batut capul cu beleaua mea si m-au facut sa inteleg ce trebuie sa fac...eram pe punctul sa o duc in service si ii asiguram,probabil,mecanicului vreo 5 litri de vin acuma pt sarbatori.Urez la toti sarbatori fericite alaturi de cei dragi,fara evenimente neplacute si distractie maxima!Keep in touch.Numai bine!
  • ovidiuvuia

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Sa-ti fie de bine! Laughing
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Vezi? De asta e facut forumul (printre altele), sa ne bucuram impreuna cu tine. Smile.
Tine legatura cu Iulian Popescu si Dan Cuciureanu, sunt din zona ta; o sa ai numai de castigat.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR