Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • olivier

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Mi a inghetat si mie lichidul de parbriz la Vectra B caravan pt ca nu l am schimbat cand a inceput frigul ,am pus apoi circa 500 ml de spirt dar degeaba pana cand m am hotarat sa bag pistolul cu aer cald in priza ,apoi am dat capacul jos de la vasul cu lichid si am inceput sa plimb pistolul pe traseul conductelor/furtunaselor (sub prinderea de sus a aripii si pe sub capota) in vasul pt lihid si in jurul lui si apoi am scos dopurile de cauciuc din capota de sub tasnitoare si am incalzit si acolo si surpriza s a dezghetat . Deci recomand pistol de aer cald si v a functiona cu succes avand in vedere ca eu am reusit performanta la -20 de grade afara . Atentie : nu tineti pistolul in aceiasi pozitie ,caldura degajata este foarte mare si puteti topi elementele din plastic/cauciuc . Acum am pus lichid care rezista la -30 grade nediluat cumparat de la Eurocar si nu mai am nicio problema .
  • dinodor

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Eu am o alta problema, duzele nu mai arunca lichid decat foarte putin, nici pana la jumatatea parbrizului. Sa fie de la pompa? Mentionez ca spalarea farurilor merge normal.
  • olivier

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
La mine arunca la distanta mica atunci cand era pe terminare in recipient ,daca ai lichid si totusi aruca aproape incearca si cu o lita fina de tot sa bagi pe gaurica tasnitorilor poate s a depus ceva acolo, pt ca ma indoiesc sa fie de la pompa .
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR