Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Scriu acest mesaj in calitate de user si nu de moderator. Personal consider ca nu incalc nicio lege si prin urmare imi asum cele ce veti citi in postul meu.
Daca vreo alta persoana considera postul meu neavenit, poate sa cenzureze acest mesaj, eu nu o fac.

Deschid aceasta discutie punandu-mi si punandu-va cateva intrebari care rezida din ceea ce vedem zilnic la stiri, lucruri care ne strica serile si care ne fac sa adormim cu frica de cosmaruri.
Dar despre ce este vorba:

Nu exista buletin de stiri din care sa nu aflam ca cel putin o persoana si-a pus capat zilelor rapus de criza. Dar in ce fel? -Din cauza datoriilor la banci. Intre noi fie vorba, criza este generata tot de banci dar asta este o discutie separata si am s-o ating putin mai tarziu.
Paradoxal, omul care a ramas fara serviciu, este cel care plateste mai mult bancilor prin faptul ca neputand sa mai plateasca, ii cresc penalitati, dobanzi etc,etc, etc. ok.aici se intra intr-un cerc vicios de care guvernantii nu vor sa auda... Datoria omului creste intr-atat incat, nu are alta iesire decat sa se lase executat silit (desi banca a luat de la el mai multi bani decat de la unul care plateste la timp) si astfel, ramane in strada imposibil de reintegrat in societate (un om fara locuinta este un om al strazii si nimeni nu angajeaza un om al strazii). Ce ii ramane lui de facut acum? -Ei bine da, sa se sinucida....si multi au facut-o deja, altii vor urma cu siguranta. In fata justitiei, banca are dreptate pentru ca ea si-a respectat contractul pe carer tie ti l-au bagat sub nas si l-ai semnat ca prostul fara sa-l citesti. Bancile vor sa dea credite dar numai celor care dovedesc ca NUau nevoie de ele, adica celor care au suficienti bani. Guvernantii, ciudat, toti au conturi grase altfel nu ar fi acceptati in tagma hotilor de tara. Acum va spun si ce cred eu ca se urmareste: Cresterea nivelului de trai in romania prin determinarea saracilor sa se sinucida. Raman cei avuti care la recensamant ridica cota de tara.
Oare cand se va sesiza cineva sa spuna STOP? Oare cand se va naste cineva sa spuna TOTI OAMENII SUNT EGALI IN FATA LEGII?
Skip ads

  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Dupa a mea parere avem conducatori ca sa avem ce injura toata ziua Smile. Eu unul, daca as pati asa ceva, (adica sa ajung sa ma gandesc la sinucidere) m-as sinucide cu o bomba in brate la o adunare cu toti "marii politicieni" ai tarii. Pe cei de la conducere nu ii doare de nimeni. Problema in tara la noi nu e ca nu te ajuta statul ci, ca nu te lasa in pace.
Oricum eu am ajuns la concluzia ca deocamdata (pana la urmatorul vot) trebuie sa stau calm si sa vad cum pot sa jonglez toate prostiile pe care le mai scot astia de la conducere.
STOP se va spune atunci cand vom iesi probabil toti in strada sau atunci cand nu vor mai avea astia ce fura.
  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
gogo_y17dt a scris:Eu unul, daca as pati asa ceva, (adica sa ajung sa ma gandesc la sinucidere) m-as sinucide cu o bomba in brate la o adunare cu toti "marii politicieni" ai tarii.


Iti dau numarul de telefon a lu Bin Laden sigur te ajuta el Very Happy
Sunt de acord cu "Revolta poporului" de a iesi in strada da mi`e frica sa ma gandesc la urmari Confused
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
urmari n-o sa fie pt ca n-o sa iasa nimeni in strada ... a se vedea incercarile cu taxa de poluare care e mai de actualitate ... si eternele greve ale profesorilor, care se sting subit dupa ce sunt unsi sau amagiti cu ceva promisiuni cativa lideri de sindicat ...
Skip ads

  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca imi dai numarul lui Bin Laden m-am scos. Il vand la americani si nu ma mai intereseaza de tara asta. Smile
Acum vorbind serios e foarte grav ce se intampla in tara asta si tare mi-e frica de ce e mai rau. Va fi foarte naspa daca se va ajunge la a iesi in strada cu paru'.
Problema e ca suntem invatati sa punem botul la orice vrajeala.
L.E. Asta ar fi linkul : http://www.antena1.ro/news/...alele-101691.html
Eu cred ca astea se intampla si din cauza "sindromului Ceausescu". Tare e ca persoanele sunt in varsta.
Off Topic : Ce ........ faceau aia din Iasi cu atatea drujbe, bormasini si flori? Smile


Ultima modificare facuta de gogo_y17dt la Joi 18 Mar, 2010 8:46 pm, modificat de 2 ori in total
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
gogo_y17dt a scris: Va fi foarte naspa daca se va ajunge la a iesi in strada cu paru'.

saracia incepe sa faca victime ... a se vedea pe posturile de stiri deschiderea de azi a unui magazin in Iasi ... Rolling Eyes
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Au incercat ei sa scape de oameni cu gripa porcina, de ce nu ar profita si de pe urma ''crizei''?
Cel mai ciudat mi se pare cand vad la stiri oameni care arunca cu banii langa acestia care se chinuie sa traiasca de pe o zi pe alta. Pai sa le bage alora taxe si impozite mari, daca vor sa stranga bani, nu sa ia de la omul care nu are nici pentru a se intretine.
Si se mai mira de ce apar tot felul de furturi si spargeri, etc.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
5 milioane si ceva de rumanii au hotarat ca asa e bine, cu gasca asta la putere, asa ca ne meritam soarta. O conducere mai slaba profesional nu a avut Romania niciodata.
Skip ads

  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
gogo_y17dt a scris:Off Topic : Ce ........ faceau aia din Iasi cu atatea drujbe, bormasini si flori? Smile


Cu drujbele alea poti sa tai doar crengi(nu mai mari de 10cm in diametru)...Cu bormasina poti gauri doar plastic si lemp(Sa fim seriosi ce bormasina e aia la 15 lei)...Iar florile pentru "CIMITIR" Laughing
  • Me & Astra

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2000 x 20 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
liberlamare a scris:5 milioane si ceva de rumanii au hotarat ca asa e bine, cu gasca asta la putere, asa ca ne meritam soarta. O conducere mai slaba profesional nu a avut Romania niciodata.

Multi din cei 5 mil si ceva au pus boticul la bomboana otravita cu "comunismul" si acum 20 mil servesc "democratie" pe paine. S-auzim numai de "succesuri" Smile
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Me & Astra a scris:
liberlamare a scris:5 milioane si ceva de rumanii au hotarat ca asa e bine, cu gasca asta la putere, asa ca ne meritam soarta. O conducere mai slaba profesional nu a avut Romania niciodata.

Multi din cei 5 mil si ceva au pus boticul la bomboana otravita cu "comunismul" si acum 20 mil servesc "democratie" pe paine. S-auzim numai de "succesuri" Smile

da, avem conducatorii pe care ii meritam, indiferent de unde ar veni tara asta nu va avea niciodata conducatori rumani care sa o duca spre prosperitate.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Me & Astra a scris:S-auzim numai de "succesuri" Smile

in curand o sa ne trebuiasca "permisuri" si pt "succesuri" Rolling Eyes
Skip ads

  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Inca un topic cu revoltati. Nu cred ca exista forum pe care sa nu fie si un astfel de topic.
Cred ca mai bine ne acceptam soarta. Altfel .. nu facem decat sa ne lamentam din taste, sa ne visam revolutionari si sa organizam (din idei) mari actiuni de protest si miscari de strada, iar apoi mergem fuguta sa dormim ca maine trebuie sa mergem la acelasi serviciu pentru care ne tremura sufletul zi de zi (asta daca suntem printre cei norocosi care mai au serviciu)
Daca as fi in locul guvernantilor (evident pe langa faptul ca as face bine pentru toata tara si pentru cateva tari vecine Evil or Very Mad ), nu as face nimic altceva toata ziua decat sa citesc forumurile. Probabil creeaza o imagine extrem de amuzanta pentru cineva aflat in postura asta.

Oameni buni, reveniti-va! Nu vom apuca noi (si eu sunt unul din cei tineri) conducatori pentru tara (decat daca, evident, schimbam tara).

P.S. Nu vreau sa jignesc pe nimeni si ca atare subliniez faptul ca am folosit preponderent persoana I.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Aseara incepeam acest topic trist, acum ma vad nevoit sa scriu din nou. Ora 06.00, stirile Antena1.
Persoana de azi este din Iasi si este scoasa din fantana din fata casei dupa 2 zile de cautari. Cauza: imprumut la banca, restante de cateva luni iar la inceputul saptamanii in curs, vestea ca si-a pierdut locul de munca a pus punct. Punct vietii.

Bancile prospera, guvernantii zambesc.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
si ne miram ca avem conducatorii pe care ii avem, la asa popor asa conducatori. Doamne ce tara inapoiata avem.
poporul care isi merita alesii
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Voua nu vi se pare ca fanariotismul inca mai e la moda?
In "Ciocoii vechi si noi",Nicolae Filimon prezinta acelasi caracteristici cu ale vremurilor actuale.Nu numai ca am batut pasul pe loc de la revolutie ci mi se pare ca ne-am intors la inceput de secol 19.

Coruptie,atentii,nepotism,pile,frauda sunt sunt doar cateva din "calitatile" pe care trebuie sa le ai ca sa urci pe scara sociala.

Suntem o tara de DINU PATURICI !
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
guvernantii nostri invoca legile si obiceiurile europene cand e vorba sa ne ia. De ce u o face si cand trebuie sa ne dea? (si nu ma refer aici la a-mi da mie)


Vorba lui Winston Churchill:

Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de maner.
  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
suntem o tara de Eleni Udrea+ Boci + Berceni +Videni, voi care ati votat Portocaliul ar trebui sa TACETI si sa va acceptati soarta pe care v-ati dorit-o , voi veti avea parte de Succesuri inca 5 ani
  • vld57

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 z20net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Domne, singura solutie e sa schimbi tara, aici e din ce in ce mai rau din cauza saraciei(salarii mici si locuri de munca extrem de putine)
Subliniai mai sus ca oamenii au inceput sa si puna capat zilelor din cauza datoriilor, alte fapte importante cauzate de foame sunt furturile, lucrez la cfr si aproape zilnic trebuie sa aud cel putin un furt de fier, cablu, etc. Chestia care ma uimit cel mai tare a fost cand am vazut 2 rromi care se chinuiau cu baroasele sa sparga cativa stalpi de ciment abandonati pt a scoate sarma din ei. Shocked
Vorba lui copos - planeta se scufunda, prinde din ce in ce mai mult contur in tara noastra.
  • vld57

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 z20net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2008

  • Mesaj Privat
mihalceanu_marian a scris:suntem o tara de Eleni Udrea+ Boci + Berceni +Videni, voi care ati votat Portocaliul ar trebui sa TACETI si sa va acceptati soarta pe care v-ati dorit-o , voi veti avea parte de Succesuri inca 5 ani

Fanule psd, daca tu iti inchipuiai o viata mai buna daca iesea celalalt, te inseli amarnic. Pot fi sigur ca toti sunt la fel.
Nu sunt cu pd, nici macar n am votat, mi e scarba atat de mare de ei, incat n are rost sa mi irosesc 5min din viata sa ma duc la vot.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR