Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Tocmai ce am analizat si stabilit ca masina mea ...in tuningul ei....nu are praguri precum la OPC....
Aici va cer ajutorul celor care stiu sau au astfel de praguri daca sunt incomode (prea joase pe fata) sau chiar ok.
Cum se prind ? ..stiu prin lipire dar ce mastic ati folosit ? Cel de parbrize este ok? Am vazut ca se curata foarte usor daca te razgandesti si le dai jos....spre deosebire de silicon care nenoroceste suprafata pe care s a lipit.
Multumesc






Skip ads

  • mihai_cod

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Eu am pragurile opc se sunt prinse cu niște cleme și sunt destul de joase...mai bine zis se numesc extensii de prag....eu am tot pachetul opc
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
adica look opc din fabrica ? super, lovesti bordurile cu ele cred ? orice denivelare devine o incercare....nu mai zic iarna....deci este nasol !
nu ai ceva fotografii cu ea >?
  • mihai_cod

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Este cea din semnãtura .da este cam joasa
Skip ads

  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
sorry, nu ti vad decat masina ca logo nu se face mare imaginea...in garaj nu ai pus nimic...deci cam asta este. nu ai semnatura editata, cel putin nu o vad eu...
  • deleted-103883

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Cunoasteti un alt service in Bucuresti pentru un remap ?

Cei de la EDS cer 560 euro fata de 400 euro cat ati spus in urma cu cateva pagini. Mi se pare putin cam exagerat pentru aceasta manopera.
  • CretzuV

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH160HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2010

  • Mesaj Privat
hog33 a scris:adica look opc din fabrica ? super, lovesti bordurile cu ele cred ? orice denivelare devine o incercare....nu mai zic iarna....deci este nasol !
nu ai ceva fotografii cu ea >?


Te duci departe cu gandul cand vorbesti de denivelari. Intra in garajul meu si vezi poze mai detaliate cu OPC Line.
Nu face probleme la drum, rare sunt gropile pe care sa le poti numi incercari, si daca sunt atat de mari, crede-ma le ocolesti chiar daca ai SUV. Iarna e ok , intr-adevar se mai simte ici colo unde mai ai niste zapada adunata dar nu e ca si cum metri de zapada zac pe soselele noastre zi de zi timp de 3 luni (sa nu uitam ca iarna trecuta a nins 2 zile) si de zapada aia te feresti si tu cu ea fara OPC Line. INSA , intr-adevar bordurile le lovesti, dar nu la praguri, la bara fata. Odata ce esti cu rotile sus pe trotuar nu prea vad cum o sa lovesti bordura cu pragul.

Deci nu este nasol, este un detaliu estetic care schimba aspectul masinii. Singurul lucru pe care il incurca e ridicatul pe cric. La vulcanizare stai langa baieti, ca daca pun hidraulica pe ea si nu sunt atenti, fac POC pragul. El, imbraca cumva pe dedesubt locul in care se pun cricul si ramane un loc asa, micut si frumos , cat pentru cricul masinii, in niciun caz pentru cele folosite la elevatoare in service-uri sau in vulcanizari. In rest, da-I bataie.

crapu7 a scris:Cunoasteti un alt service in Bucuresti pentru un remap ?

Cei de la EDS cer 560 euro fata de 400 euro cat ati spus in urma cu cateva pagini. Mi se pare putin cam exagerat pentru aceasta manopera.


Ti-au justificat cumva pretul ? Ca si eu vreau sa fac un remap, dar nu la pretul asta.


Ultima modificare facuta de CretzuV la Mar 03 Mai, 2016 10:49 pm
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
@crapu7 Uite aici preturile

https://www.clubopel.com/vie...56&highlight=
Skip ads

  • deleted-103883

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2015

  • Mesaj Privat
2.0 CDTI - A20DTH 2012+ Insignia si Astra-J - 210 CP si 430 Nm - 480 EUR ( conform linkului de mai sus )

Mie mi-au dat in oferta 560 euro spunand chiar ca mi-au facut o reducere de la +-580 euro cat era initial. Ori si-au marit tariful intre timp ori incerca sa scoata cat mai multi bani.

Preferam sa fac asta la ei deoarece am facut si revizia plus alte schimburi si am fost multumit, dar nu cu acest pret.

A mai facut cineva remap altundeva?
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
crapu7 a scris:Cunoasteti un alt service in Bucuresti pentru un remap ?

Cei de la EDS cer 560 euro fata de 400 euro cat ati spus in urma cu cateva pagini. Mi se pare putin cam exagerat pentru aceasta manopera.


Ai cerut cumva si DPF OFF?
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Pai pretul ala nu contine TVA... scrie pe prima pagina a topicului. Daca la 480 mai pui si TVA, ajungi la 576 Sad .
Te declari neplatitor de TVA Smile .
  • deleted-103883

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Nu, doar remap de la 160.
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
am observat, din pacate am postat amandoi in acelasi timp...
Clau, are dreptate...
  • Sorin_im

  • Mesaje scrise: 327
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia OPC 2009 A28NER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Mi se pare exagerat sa dai 560 de euro doar pe remap.....exagerat !
  • Sorin_im

  • Mesaje scrise: 327
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia OPC 2009 A28NER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2015

  • Mesaj Privat
hog33 a scris:adica look opc din fabrica ? super, lovesti bordurile cu ele cred ? orice denivelare devine o incercare....nu mai zic iarna....deci este nasol !
nu ai ceva fotografii cu ea >?


Hog, pune linistit pragurile! Daca nu ai agatat cu bara, nu vei avea probleme nici cu pragurile Wink Ma gandesc ca nu intentionezi sa treci la jante pe 16....
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
sorin, nici chiar asa ..eu sunt cel care si a luat roti de iarna pe 18 245 45 si cu jante de aliaj.....nu trec pe 16...nu !
Cat priveste pragurile am sa le pun, normal insa mai adaug o grija fata de spoilerul din fata una de data asta cand cobor bordurile ....cred ca o sa iau un set de praguri de rezerva ....glumesc.. Tuning placut tuturor !
  • Sorin_im

  • Mesaje scrise: 327
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia OPC 2009 A28NER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Mie mi-a trecut.....nu mai urc pe borduri, mi-e mila de gume. Pana acum, am reusit sa nu julesc nimic, deci....se poate!
Asteptam poze cu pragurile noi
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
crapu7 a scris:Cunoasteti un alt service in Bucuresti pentru un remap ?

Cei de la EDS cer 560 euro fata de 400 euro cat ati spus in urma cu cateva pagini. Mi se pare putin cam exagerat pentru aceasta manopera.

Stiu ca erau prin Iasi niste tipi seriosi,cu dyno.Depre pret, un amic a facut la insignia lui asta vara (130 CP- 186 Cp ) cu 350 sau 400 Eu. Am auzit ca saptamana trecuta au facut la un audiA6 din 2008 ,tipul foarte multumit. . Cred ca se numesc ceva de genul CompleteChip. Colegii din Iasi ar trebui sa stie ,presupun. Din cate am inteles urmeaza sa deschida si in Bucuresti.
P.S. : daca se considera reclama ,se poate cenzura .
  • deleted-103883

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Au deschis și în București, au și preturi ok, dar mi-au spus ca la insignia 2012 și mai sus nu umblã.
  • adinpop

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@crapu7(kile?!)- poti, te rog, sa imi trimiti pe privat niste date de contact ale celor din Bucuresti? Tel sau mail... Merci!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR