Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • ioha2003

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
donez discuri si placute de frana aproape noi (sub 500km iar 2 din cele patru placute nefolosite) in judetul Iasi saptamana asta cu conditia ca cel care le primeste sa imi dea discurile si placutele vechi ale lui ca sa pot ajunge cu masina la remat.

Discurile nu stiu ce marca sunt dar am dat cam 120 lei bucata in noiembrie, iar din neatentie nu am pastrat discurile vechi. Acum dau masina la remat si ar fi pacat sa ajunga acolo discurile noi.

Masina e un Kadett D 1.2S dar cred ca se potrivesc si pe celelalte kadett-uri sau chiar pe Astra F.

Valabil doar saptamana asta (sau pana reusesc sa dau masina la REMAT)

PS: primitorul va trebui sa suporte costul transplantului. Eu nu ma pricep suficient ca sa le dau jos si nici nu am unde, dar daca cel care primeste este binevoitor si are ceva cunostinte putem face asta si in parcare in cateva ore
Skip ads

  • Liviu_vectra

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca mergea mai bine la https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=10419
  • ioha2003

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
am pus și acolo, dar ținând cont cã e timpul scurt cred cã e o idee bunã sã pun și pe forumul dedicat Kadett-urilor
  • Liviu_vectra

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Cum consideri. Bafta cu noua masina daca iti cumperi. Apropo, am auzit ca nu mai sunt vouchere. Numai bine
Skip ads

  • ioha2003

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
ms pentru urãri...sincer de asta mã și grãbesc. Sãptãmâna asta au fost tipãrite și „ultimele” vouchere (celelalte 40000) și erau niște zvonuri cã în vreo 2 sãptãmâni sunt gata și tare mi-ar plãcea sã le dau sãptãmâna asta (mai ales cã acum chiar îmi pare rãu cã i-am lãsat pe ãia sã arunce discurile vechi)
  • driver1977

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Vectra 2001 Z 1,6 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
pacat ca e distanta mare.... Sad
as fi fost interesat de carburator .......bineinteles nu degeaba....si sa fi fost al ei, original...
  • ioha2003

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
am separat un Solex/pierburg 30-35 pdsi(t) (nu mai stiu exact daca e si T) acolo...e complet, spalat dar nu e reglat...asa cum e el dupa ureche masina merge bine, dar am impresia ca e cam turat motorul si nu stiu cum sa reglez relantiul...pe carburator este un semn fix la 4 ture ale jiclorului de benzina si acolo e pus...din cauza ca dau masina nu m-am mai obosit sa reglez...Carbul a fost spalat si are pus un kit de reparatie...

Singura chestie mai ciudata e ca eu cred ca am pusa o alta galerie iar carbul nu se potrivea, asa ca i-au fost largite putin gaurile de la baza...

la vanzare apare cam peste 1-2 saptamani dupa ce dau masina ca sa vad exact ce mai scot de pe ea...

LE: discurile si placutele sunt alocate momentan utilizatorului PALLL. Daca apare cineva cu un Kadett D sa-mi zica ca mi-ar face mai mare placere sa le dau unuia cu o "vintage car" ca a mea...Smile).
  • driver1977

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Vectra 2001 Z 1,6 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
eu ma gandisem la carburatorul care il ai pe masina......in ideea ca poti sa-l dai jos de pe ea dupa ce ajungi la remat cu ea.....cel putin acela de pe masina ar trebui sa fie ok
mai am acasa 3 carburatoare de opel dar nu gasesc in pitesti pe nimeni sa le regleze....
ma chinui cu un carburator de dacie de ceva vreme.....Sad
Skip ads

  • ioha2003

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
pãi...eu pe masinã am avut unul de dacie care mi-a mâncat zilele. Miercurea trecutã am montat solexul și merge destul de bine, dar nu am nici cea mai vagã idee ce consum am (nu am avut când si unde sã verific si nici nu stiu dacã pot face testul cu sticla - nu stiu unde as putea pune sticla în compartimentul motor fãrã probleme). Ãla de dacie a fost ok astã varã - am fãcut vreo 2000 km cu un consum mediu de 7%, dar undeva pe la mijloc s-a dus naibii totul cã din septembrie încoace a mâncat cam 15% în oras (ce-i drept drumuri scurte) si vreo 12-13% afarã. Atunci am zis cã îmi bag picioarele în ea masinã.

de reglat ai încercat sã le reglezi dupã metoda descrisã de cogi pe topicul cu solex 30-35 pdsi?
  • driver1977

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Vectra 2001 Z 1,6 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
am incercat sa reglez unul dintre ele asta vara.......scosesem o gramada de schite si poze de pe net.....insa cand esti total afon pe partea asta......
recunosc ca la partea mecanica nu ma pricep deloc.... Embarassed
bunavointa din partea mea a fost......Razz insa cand partea cu talentul lipseste.....
  • ioha2003

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
cam asta a fost cu masinuta...Sad...pa pa Club Opel...poate revin peste vreo luna - doua cu o corsa sau o astra
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Sau dat discurile si placutele?
Skip ads

  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
alexe, la tine nu merg ma, ca sunt moldovenesti... Razz
  • ioha2003

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
din pacate am dat-o cu tot cu discuri si placute...Nu cred ca aveam cum sa pun rotile inapoi pe ea daca le dadeam jos, mai ales ca masina si-a dus singura "crucea" pe ultimul drum...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR