Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
CoconeaValentin a scris:Salut EDS Staff. Cat m-ar costa sa schimb termoflotul si furtunul retur de la calorifer la o Astra G Y17DT. Cu piesele de la voi. Si sa imi spuneti daca aveti loc liber pentru o programare vineri dimineata. Mersi.


sal, ai pm
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
marcu_andrei a scris:pentru Corsa C 1.2 2001, W0L0XCF6814145454, as vrea sa stiu codul pentru garnitura verde de la clapeta de acceleratie (dintre clapeta si galerie admisie), pentru debitmetru pe original sau Bosch, si sonda oxigen prima , si preturile aferente! Va multumesc!


Sal, ai PM
  • marcu_andrei

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Austria
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc!
  • Tonic

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salutare,

Rog sa imi spuneti daca se poate la un Opel Tigra sa faceti unghiul de cadere a rotilor fata in cadrul operatiunii de geometrie. Masina a fost lovita in partea dreapta fata,iar din cate am inteles la acest model Opel nu se poate face unghiul de cadere deoarece nu ai din ce sa reglezi. As prefera sa vorbesc eventual la telefon cu cineva sau sa ma prezint la service la voi pentru a se putea vizualiza.

Stima!
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat

In vederea extinderii dorim sa ne marim echipa cu inca 2 posturi: consultant vanzari si mecanic auto.
Daca doresti sa te alaturi echipei noastre si indeplinesti cerintele de mai jos, te rugam sa ne trimiti CV-ul tau la cariere [at] serviceopel.ro

Cerinte consultant vanzari:
- studii medii sau superioare tehnice;
- minim 1 an experienta in domeniul comercializarii pieselor auto;
- buna cunoastere a constructiei autovehiculelor;
- cunostinte utilizare programe identificare piese;
- comportament proactiv;
- capacitati de analiza a evolutiei pietei;
- persoana organizata, responsabila;
- corectitudine;
- spirit de echipa;
- fire entuziasta.

Cerinte mecanic auto:
- studii de specialitate finalizate;
- minim 1 an experienta in domeniul reparatiilor auto;
- buna cunoastere a constructiei si functionarii autovehiculelor;
- persoana organizata, responsabila;
- corectitudine;
- spirit de echipa.
  • AXE81

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Buna ziua!

As dorii sa schimb si eu distribuita la dvs in service, avand un motor z14xep pe un Opel Astra G ( distribuite lant )
Kitul l-am gasit pe siteul dvs la un pret accesibil si ma mai intereseaza costul manoperei.

Multumesc!
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
AXE81 a scris:Buna ziua!

As dorii sa schimb si eu distribuita la dvs in service, avand un motor z14xep pe un Opel Astra G ( distribuite lant )
Kitul l-am gasit pe siteul dvs la un pret accesibil si ma mai intereseaza costul manoperei.

Multumesc!


Salut, ai PM
  • catandfr

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Buna Seara

Caseta de directie la Opel Astra G se poate repara la Dvs.
Mentionez ca am caseta TRW .
Am achizitionat setul de Garnituri (Originale ?) de la un magazin specializat pe Soseaua Giulesti .
Cat ar costa la Dvs reparatia in conditiile de mai sus.
Inca o intrebare , acum ceva timp am fost la Dvs. si am vorbit cu Maiandrei despre posibilitatea de a monta , pe aceeasi masina Astra G 2005 cu motor Z14XEP , MID si activare BC.
Atunci situatia era neclara daca se poate , credeti ca sa lamurit , as fi interesat.

Multumesc
Toate Bune
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
catandfr a scris:Buna Seara

Caseta de directie la Opel Astra G se poate repara la Dvs.
Mentionez ca am caseta TRW .
Am achizitionat setul de Garnituri (Originale ?) de la un magazin specializat pe Soseaua Giulesti .
Cat ar costa la Dvs reparatia in conditiile de mai sus.
Inca o intrebare , acum ceva timp am fost la Dvs. si am vorbit cu Maiandrei despre posibilitatea de a monta , pe aceeasi masina Astra G 2005 cu motor Z14XEP , MID si activare BC.
Atunci situatia era neclara daca se poate , credeti ca sa lamurit , as fi interesat.

Multumesc
Toate Bune

Sal, ai PM
  • catandfr

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc EDS Team. Poate reusiti sa vorbiti si cu Maiandrei despre a doua problema

Toate Bune
  • Oryps

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut! dupa ce am schimbat periile la geamul dreapta a ramas totusi tremurul geamului. La o denivelare/damb pe sosea se aude cum tremura. Pot sa va aduc masina joi/vineri, cat mai devreme, sa vedeti de unde e si sa remediem cumva? deasemenea, o manopera pentru schimbare cablu frana de mana si racord flexibil?
Merci!
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Oryps a scris:Salut! dupa ce am schimbat periile la geamul dreapta a ramas totusi tremurul geamului. La o denivelare/damb pe sosea se aude cum tremura. Pot sa va aduc masina joi/vineri, cat mai devreme, sa vedeti de unde e si sa remediem cumva? deasemenea, o manopera pentru schimbare cablu frana de mana si racord flexibil?
Merci!


Ai PM
  • cristicojo

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare baietii!
Am facut la voi o programare pentru data de 06.10.2014, ora 09.00 (am vorbit cu Teo la telefon si pe mail).
O mica problema a aparut in legatura cu masina, despre care am scris aici: eroare 0180xx
Ar fi vreo problema daca mai merg cu masina (pana vin la voi la service, peste 2 saptamani)?
Multumesc mult.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Salutare, nu ar trebui sa iti faci griji, daca e legata de senzorul de temperatura a motorinei.
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,

Am o intrebare. As vrea sa schimb garnitura de la baia de ulei la un astra coupe Z20LET. Pe site am vazut ca sunt 2 tipuri: "Garnitura intre suport baie ulei si bloc motor" si "Garnitura baie ulei inferioara". De la mecanic nu am inteles care trebuie cumparata, nici el nu cred ca stia....puteti sa imi dati un sfat ?

Merci!
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
syka a scris:Salutare,

Am o intrebare. As vrea sa schimb garnitura de la baia de ulei la un astra coupe Z20LET. Pe site am vazut ca sunt 2 tipuri: "Garnitura intre suport baie ulei si bloc motor" si "Garnitura baie ulei inferioara". De la mecanic nu am inteles care trebuie cumparata, nici el nu cred ca stia....puteti sa imi dati un sfat ?

Merci!


Buna ziua, singurul care va poate spune exact ce garnitura trebuie schimbata este mecanicul, recomandarea noastra este sa le schimbati pe amandoua.
  • cristicojo

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare!
Programarea ramane valabila, luni 06.10.2014, ora 9.00.
Sa punctam ceea ce ar trebui sa se faca la masina, ca sa ramana si pe "hartie", nu numai verbal; de vorbit am vorbit cu Teo la telefon, acum vreo 2 saptamani si mi-a trimis pe serviceopel.ro oferta de pret.
Deci:
- revizie (Mann);
- schimb distributie (GM)+pompa de apa;
- schimb arcuri fata;
- schimb bujii incandescente;
- schimb rulment fata dreapta;
- schimb planetara dreapta (aia mai lunga);
- de verificat ce e cu eroarea despre care am scris intr-o postare mai sus (ECN 018007)
In afara de acestea, doresc sa se faca o tura cu masina, pentru a asculta ceea ce zic eu ca nu suna prea bine (de la motor se aude un huruit, scartait, iar de la roata la fel)

Inca ceva: credeti ca dureaza mai mult de o zi pentru toate cele de mai sus, ca sa stiu daca imi iau concediu si marti Smile
Multumesc mult.
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
cristicojo a scris:Salutare!
Programarea ramane valabila, luni 06.10.2014, ora 9.00.
Sa punctam ceea ce ar trebui sa se faca la masina, ca sa ramana si pe "hartie", nu numai verbal; de vorbit am vorbit cu Teo la telefon, acum vreo 2 saptamani si mi-a trimis pe serviceopel.ro oferta de pret.
Deci:
- revizie (Mann);
- schimb distributie (GM)+pompa de apa;
- schimb arcuri fata;
- schimb bujii incandescente;
- schimb rulment fata dreapta;
- schimb planetara dreapta (aia mai lunga);
- de verificat ce e cu eroarea despre care am scris intr-o postare mai sus (ECN 018007)
In afara de acestea, doresc sa se faca o tura cu masina, pentru a asculta ceea ce zic eu ca nu suna prea bine (de la motor se aude un huruit, scartait, iar de la roata la fel)

Inca ceva: credeti ca dureaza mai mult de o zi pentru toate cele de mai sus, ca sa stiu daca imi iau concediu si marti Smile
Multumesc mult.


Salut, daca totul merge bine si nu intampinam nici o problema masina va fi gata intr-o zi. Totul este trecut si in comanda.
  • luc4s

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Un pret amortizoare fata si spate de producator pt astra G hatchback classic 2, 1, 4 benzina, tip motor Z14Xep, nr de identificare Wolotgf486G120010, 1364 Cm cubi, 66 KW.
Ma intereseaza sa fie convenabile ca pret.
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
luc4s a scris:Un pret amortizoare fata si spate de producator pt astra G hatchback classic 2, 1, 4 benzina, tip motor Z14Xep, nr de identificare Wolotgf486G120010, 1364 Cm cubi, 66 KW.
Ma intereseaza sa fie convenabile ca pret.


Sal, ai PM.
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR