Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CatalinGh

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Buna dimineata,

Reparati si alternatoare nu? Am vazut ca aveti piesele componente pe site...

Stima!
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am un prieten, din Bucuresti, care vrea sa schimbe distributia la un insgnia 2.0 diesel 160 cp 2012 si i-am recomandat EDS. As dori un pret pentru operatiunea asta cu tot cu piese. Multumesc.
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
CatalinGh a scris:Buna dimineata,

Reparati si alternatoare nu? Am vazut ca aveti piesele componente pe site...

Stima!


Buna ziua, da, reparam.
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Red_dog a scris:Am un prieten, din Bucuresti, care vrea sa schimbe distributia la un insgnia 2.0 diesel 160 cp 2012 si i-am recomandat EDS. As dori un pret pentru operatiunea asta cu tot cu piese. Multumesc.


Sal, ai PM
  • me_stelian

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua!

Cat ar costa o verificare completa a instalatiei electrice la un Opel Agila A Z12XE (fabricatie 2001) ?
Simptome:
-cod de eroare P0650 ( stocat dupa ce toate acele instrumentelor au picat la zero - luminile au ramas aprinse, atat cele exterioare - faruri, pozitii, cat si iluminarea plansei de bord)
-fuctuatia intensitatii luminoase a farurilor la actionarea oricarui consumator de energie electrica (butoanele geamurilor electrice sau chiar la apasarea pedalei de frana).
-motorasul ce actioneaza geamul pe partea dreapta e blocat pe un singur sens (coborare dar daca-l cuplez la mufele de pe usa stanga functioneaza perfect si pe ridicare si pe coborare).

Alternatorul a fost reconditionat de curand, la data respectiva toate testele au iesit OK ( baterie, starter, alternator).

Cam care ar fi termenul estimat de executie a verificarii si eventualelor reparatii?

Multumesc!

Sa auzim de bine,
Marius
  • vali_ics

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara,
Tot caut de ceva vreme sa-mi pun un AUX pe al meu cd30mp3, dar intre timp am gasit sub frana de mana / scrumiera spate un cablu cu 3 pini iar din ce-am citit este cablu de aux.
Daca radio-ul nu are aux, trebuie tech2 pentru a baga AUX in radio ? Si daca da vreau sa stiu si eu un pret pentru asa ceva.
Multumesc.
  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
buna ziua,

un pret pentru pachetul nefumator, adica vreau sa inlocuiesc ansamblul scrumiera + bricheta cu un ansamblu pt nefumatori de culoare gri inchis

multumesc!
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
me_stelian a scris:Buna ziua!

Cat ar costa o verificare completa a instalatiei electrice la un Opel Agila A Z12XE (fabricatie 2001) ?
Simptome:
-cod de eroare P0650 ( stocat dupa ce toate acele instrumentelor au picat la zero - luminile au ramas aprinse, atat cele exterioare - faruri, pozitii, cat si iluminarea plansei de bord)
-fuctuatia intensitatii luminoase a farurilor la actionarea oricarui consumator de energie electrica (butoanele geamurilor electrice sau chiar la apasarea pedalei de frana).
-motorasul ce actioneaza geamul pe partea dreapta e blocat pe un singur sens (coborare dar daca-l cuplez la mufele de pe usa stanga functioneaza perfect si pe ridicare si pe coborare).

Alternatorul a fost reconditionat de curand, la data respectiva toate testele au iesit OK ( baterie, starter, alternator).

Cam care ar fi termenul estimat de executie a verificarii si eventualelor reparatii?

Multumesc!

Sa auzim de bine,
Marius


Salut, ai PM
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
ionutzzz81 a scris:buna ziua,

un pret pentru pachetul nefumator, adica vreau sa inlocuiesc ansamblul scrumiera + bricheta cu un ansamblu pt nefumatori de culoare gri inchis

multumesc!


Sal, ai PM
  • Lucian2015

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2015

  • Mesaj Privat
garniture trapa .....serie sasiu W0L0ZCF6851005259 crezi ca se gaseste?
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Lucian2015 a scris:garniture trapa .....serie sasiu W0L0ZCF6851005259 crezi ca se gaseste?


Spune-mi te rog care din imagine
  • Lucian2015

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Daca 5 e geamul ....ar trebuii ceva care vine in jurul lui. Dar nu mi dau seama.este posibil sa nu fie separat.sa vina cu tot cu geam.nu stiu ce sa zic. La reprezentanta Opel au zis ca ei nu pot sa aducã doar garnitura.daca vreau trapa cu totul.
De aceea am zis sa încerc si la voi.
Iti dai seama ca este exclus sa cumpãr toatã trapa.
Daca mai poti face niște verificãri si poti sa aduci doar garnitura ar fi perfect. Daca cumva garnitura vine doar cu geamul.....atunci da mi un pret si asa ....pt geam cu garnitura! Si vedem ulterior daca ne permitem .
Mc mult . Sau daca știți ca se potrivește de la alt model cu trapa. Orice ajutor e bine venit , pt ca imi intra apa pe la trapa.
Multumesc încã o data .
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Lucian2015 a scris:Daca 5 e geamul ....ar trebuii ceva care vine in jurul lui. Dar nu mi dau seama.este posibil sa nu fie separat.sa vina cu tot cu geam.nu stiu ce sa zic. La reprezentanta Opel au zis ca ei nu pot sa aducã doar garnitura.daca vreau trapa cu totul.
De aceea am zis sa încerc si la voi.
Iti dai seama ca este exclus sa cumpãr toatã trapa.
Daca mai poti face niște verificãri si poti sa aduci doar garnitura ar fi perfect. Daca cumva garnitura vine doar cu geamul.....atunci da mi un pret si asa ....pt geam cu garnitura! Si vedem ulterior daca ne permitem .
Mc mult . Sau daca știți ca se potrivește de la alt model cu trapa. Orice ajutor e bine venit , pt ca imi intra apa pe la trapa.
Multumesc încã o data .


Salut, se pare ca vine cu tot cu geam.
  • Lucian2015

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Si care ar fi pretul? pt ansamblu geam plus garniture? mc mult
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Lucian2015 a scris:Si care ar fi pretul? pt ansamblu geam plus garniture? mc mult


Ai pm
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut,un pret te rog pt un bloc de lumini astra g 2001 .
Multumesc
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
cuculica a scris:Salut,un pret te rog pt un bloc de lumini astra g 2001 .
Multumesc


Salut, rog o serie de caroserie in pm
  • johnnyliv

  • Mesaje scrise: 601
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Ma intereseaza urmatoarele reparatii pentru auto Opel Vectra C (piese+manopera):
- reparat etrier dreapta spate; am 3 etrieri in portbagaj, cred ca din toti 3 putem face unul bun; in pret sa intre kit-ul de reparatie si manopera D/M+inlocuit etrier+aerisire sistem franare dreapta spate;
- inlocuit cablu frana de mana;
- inlocuit brat dreapta fata(am un mic joc in pivot)+geometrie(verificat sistem directie daca tot fac geometrie, sa nu fie si alte piese afectate)
- inlocuit bujii; bujiile vreau sa fie ca modelul de mai jos(nu le mai stiu codul; m-au costat 15 lei/buc acum 2-3 ani):


Multumesc.
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
johnnyliv a scris:Buna ziua,
Ma intereseaza urmatoarele reparatii pentru auto Opel Vectra C (piese+manopera):
- reparat etrier dreapta spate; am 3 etrieri in portbagaj, cred ca din toti 3 putem face unul bun; in pret sa intre kit-ul de reparatie si manopera D/M+inlocuit etrier+aerisire sistem franare dreapta spate;
- inlocuit cablu frana de mana;
- inlocuit brat dreapta fata(am un mic joc in pivot)+geometrie(verificat sistem directie daca tot fac geometrie, sa nu fie si alte piese afectate)
- inlocuit bujii; bujiile vreau sa fie ca modelul de mai jos(nu le mai stiu codul; m-au costat 15 lei/buc acum 2-3 ani):


Multumesc.


Salut, ai PM
  • Amalberg

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Salutare,

Am si eu o defectiune la AFL, detalii in postul asta: https://www.clubopel.com/vie...76&highlight=
Ma puteti ajuta?

Multumesc
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR