Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mihai drg

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 1994 C16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
mi-am luat un astra f la mana a doua si pe cheie am un buton care nu face nimic,cred ca e de la inchidere,i-am schimbat si bateria si tot nu merge,sa-mi spuna cineva daca acel buton are legatura cu masina sau e doar de forma multumesc Shocked javascript:emoticon('Shocked')
Skip ads

  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
pune o ppoza cu cheia nu cu masina
  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
La mine la astra f din butonul de pe mijlocul cheii(daca la ala te referi)se aprinde un beculet ca sa vezi noaptea sa bagi cheia in yala
  • mihai drg

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 1994 C16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cred ca pt.beculet este,dar pt.inchidere cu telecomanda ce trebue sa fac,pt. ca are inchidere dar merge doar cu cheia?
Skip ads

  • astrah

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
La astra G se desincroniza cheia.Pentru sincronizare trebuia sa o bagi in contact sa dai pe a 2-a pozitie sa se apinda martorii si dupa aia trebuia sa apesi de 2 ori pe inchis-deschis.Posibil si la F sa fie la fel.
Daca nu merge desfaci cheia si trebuie sa fie ceva lipituri de refacut asta in cazul in care merge inchiderea centralizata doar din butuc.
  • laurxzx

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2008 z 16 xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2007

  • Mesaj Privat
NIci o treaba, moldova nicu_74 are dreptate, este un simplu rahat de bec. Atat si nimic mai mult.
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
daca e un buton rotund cu sigla opel pe ea si langa lama de fier se afla un bec(o lupa),este doar ptr a lumina noaptea yala de la usa,cum au spus si colegii.daca are 2 butoane,inseamna ca are deschidere din telecomanda
asa arata o cheie cu telecomanda




cam asa arata o cheie fara telecomanda(ceea din imagine nu are buton si led,dar e la fel ca ceea cu buton si led,eu am asa cheie cu buton si led la corsa b)


daca vrei inchidere centralizata din telecomanda,dute la un electrician si iti face inchidere centralizata din telecomanda separata.eu cumparasem ptr corsa veche(b)un antifurt si vroiam decat sa imi fac inchiderea centralizata din telecomanda(dar am lasat-o balta ca aveam alte chestii pe cap,ma costa vre-o 600mii lei vechi,acum 2 ani)deci faci cum vrei
cred ca se poate face alta cheie cu butoane ,,de inchis si deschis,, si sistem de inchidere din telecomanda cheiei
dar cred ca e mai scump.
numai o cheie cu telecomanda la reprezentanta costa peste 150 euro
eu as alege varianta cu o telecomanda de antifurt si mecanismul lui doar ptr a actiona inchiderea centralizata, cum am mai scris mai sus,cum vroiam sa fac eu acum 2 ani la vechea masina

numai bine
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR