Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • kmykze

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salutare, am un Astra G, motor Y20DTH, si dupa ce am sudat radiatorul A/C si cel de apa in argon,
am observat ca am si 3 furtune de A/C taiate.
Am inteles ca se pot desface din mufele acelea de metal si se pun altele si se remufeaza.
Pe unde gasesc eu in Bucuresti un meserias sa-mi faca chestia asta si cam la ce pret m-ar duce?

Mersi.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Mai bine ai cauta la dezmembrari sa le inlocuiesti. Si eu am avut aceeasi problema si mi s-a spus ca nu se merita sa sudezi.De innadit nici nu poate fi vorba, presiunea ajunge si la 15 atmosfere.
  • kmykze

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am vorbit cu cineva unde am sudat radiatoarele de aer si apa, si mi-a spus ca se poate face, cele de cauciuc se inlatura mufa veche si furtunul, se pune frutun nou si mufa noua, costa cam 60 lei mufatu + nush cat furtunu, eu am 2 furtune, si de sudat, nu am vazut nimic pe cele de metal, dar a zis ca se pot suda si acelea in argon fara nici o problema.
Dupa ce mi-a sudat radiatoarele le-a facut test la nush cate atmosfere sa vada daca rezista si mi-a dat garantie si 1 an, eu zic ca e ok, de ce nu ar merge sudat?
Am gasit sa cumpar sh tot ansamblu de furtune AC , insa parca se merita mai mult sa le schimb cu unele noi pe cele de caiucuc, ies mai bine si la bani....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR