Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
aia de la bcr cred ca is cei mai spurcati din toti. cu amanare de plata 3 luni te costa dosarul cam 200 euro de masina.adica o rata.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
ciucurica a scris:BTW aia de la BCR or sa te distruga, la fel cum m-au distrus si pe mine cu dauna la rca, asa or sa te distruga si pe tine!


ne spui si noua ce ai patit ? cum adica te-au distrus? ai facut o paguba mai mare decat suporta RCA-ul tau facut la ei sau cum?

scuze de curiozitate, dar in Romanica e bine sa stii cam la ce sa te astepti...la orice
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
adica am fost lovit in spate si impins in cel din fata. am avut multe piese avariate din cauza loviturii, m-au despagubit la partea din fata insa nu si la partea din spate, am avut accident pe 12 dec 2008 si abia in aprilie 2009 mi-am rezolvat masina. a doua constatare am facut-o la erebus in februarie, la aproape 3 luni dupa accident, au facut costantarea si mi-au refuzat prima oara partea din fata elementele de sub bara, capota care se indoise langa far.
Am facut cerere de reconstatare, reclamatie la sediul lor, reclamatie la director pt ca inspectorul mi-a inchis telefonul in nas, mi-au raspuns in 2 sapt dupa ce le-am lasat hartiile, am facut reclamatie la CSA, 30 de zile primesti raspunsul, fostul director CSA sau ce functie mare o fi avut acolo, e acum director BCR dauna...... normal primesc raspuns de la CSA ca BCR nu considera ca trebuie sa ma despagubeasca, pt toate elementele paguba, ma suna si cei de la erebus sa imi iau masina de la ei, erau deja de 2 luni in service, accept in final ce imi daduse inainte bcr, si na belea dupa raspunsul CSA, BCR imi mai taie alte elemente de pe hartie, fac reclamatie iar la directorul BCR de ce mi s-au taiat daca prima oara au fost acceptate. Am ajuns sa platesc eu bara spate, o armatura fata si reparatie la capete lonjeron. Cand sa primesc acceptul de plata mi-au refuzat grila din fata pe motiv ca nu ar fi fost constatata desi era pe prima constatare, apoi au venit cu o hartie facuta pe loc, fara semnatura mea si trasa la xerox stamb incat nu se vedea data numele pagubitului sau alte date.
Le-am adus xerox de la hartia originala, si am asteptat in sediul lor 1 ora si jumatate dupa care au plecat si mi-au zis sa vin luni (asta era vineri) ca cica nu mai e nici un inspector, desi stiau ca sunt de 1 ora si juma acolo. Am venit luni si i-am zis idiotului care a facut acceptul de plata ca are 1 min sa imi aduca hartie semnata si sa isi ceara scuze ca daca nu ma duc la politie, a fugit omul pe scari si a venit in 30 de secunde cu hartia semnata si stampilata.

in concluzie, 4 luni pierdute, masina in service, mi-a plouat-o si ars-o soarele, mi-au dat cu polish sau ce masa era pasta aia ca mi-au ars chederul de la geamuri, si o zona unde mi-au ars vopseaua, bani cheltuiti pe benzina, cafea, apa, cola, stres cat cuprinde, hartie si pixuri consumate aiurea. xerox-uri sa nu mai zic

BTW stiu ca xerox e firma producatoare de masini de copiat asa ca nu ma corectati Razz Smile

deci atentie mare cu BCR asigurari. AAAAAAAAA si inca o chestie venise un turc cu dauna totala la un bmw seria 7, asigurata la dauna totala cu 130 mii euro, nu stiu ce ii bagase pe ea de a asigurat-o la atat. si i-au zis ca trebuie sa plateasca casco plus cat mai ramasese de plata la masina pana la jumatate din valoarea ei pt a putea primi dauna totala..........WTFFFFF turbase omul cand a auzit ca trebuie sa scoata 50.000 de euro din buzunar ca sa ii accepte dauna totala......BCR ASIGURARI pt siguranta ta si a masinii tale!
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
ia-ti clientul si nu mai sta pe ganduri!

https://www.clubopel.com/vie...p?p=717549#717549
  • laurentiumarian

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 17 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2010

  • Mesaj Privat
invest20042001 a scris:ia-ti clientul si nu mai sta pe ganduri!

https://www.clubopel.com/vie...p?p=717549#717549



Salut,

Multumesc mult pentru ajutor. Poate reusesc sa o dau. Doar sa nu se gandeasca la Opel Astra urmatorul model dupa classic. Eu am classic.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR