Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Xenomorph

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Azi, cu ocazia marii imbulzeli si nervozitati (nu ca in alte zile ar fi cu mult mai subtzire) datorata ctitoriilor inutile ale primariei pe bulevardele bune, tramvaiul 5 a resit sa ma "scuteasca" de oglinda de pe partea stanga! Tramvaistu' suparat ca nu-si poate duce clientii, ca el e platit la numar de pasageri, s-a bagat ca nesimtitu peste mine pe straduta aia doar cu sine si putina sosea care da in intersectia lu' pana mea (Tunari?!) cu St. cel Mare. Ce e si mai frustrant e ca dupa ce a comis-o, a mai mers 2 (DOI) metri si a deschis usile in statie, noi - masinile - fiinde deja stationate la stop acolo! Pe cine sa omori mai intai? RATB-istii ca sunt nesimtiti de sar din grafic sau primaria ca si-au facut vitrina de portofoliu din asfaltatul inutil al marilor bulevarde, motiv pentru care azi am facut 1 ora 40 de minute pana la serviciu si tot poporul era inghesuit cu masinile pe stradutze si cu spume pe ei? Sad Sad Sad
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
apropo de asta, am observat ca pe Lascar Catargiu - fost Ana Ipatescu si pe Magheru e mai naspa acum cu asfalt proaspat decit era inainte... Shocked
cine stie ce foame o fi si la astia ca ailalati si-au cam facut plinul....
la ce-o fi trebuit sa asfalteze artere care de bine de rau erau ok... (mai putin vesnica problema capacele de canal - care ori sint un pic mai sus ori mai jos, niciodata la nivel....)
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu cred ca toti inginerii in constructii au emigrat in germania. iar restul nu stiu sa calculeze si le dau cu virgula, cu plus sau cu minus 10-20 de cm
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Sa puna naibi mana sa asfalteze si sos. Giurgiului !
Ca e cea mai proasta sosea din Bucuresti.
Poate din Romania ??? Shocked
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
dgxshpe a scris: Poate din Romania ??? Shocked


Hai nu va mai plangeti atata ca aveti drumuri f. bune fata de cele din Timisoara. Veniti aici si o sa va stricati masinile in 2 luni. Mie deja imi bate telescopul dupa 3 luni.
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
@dgxshpe - sa te auda D-zeu ca si eu tot acolo stau.


ps. Am auzit ca anul asta o aranjeaza.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Sa nu mai punem la socoteala, ca se apuca sa asfalteze pe timp de ploaie, lucru care face ca strada proaspat asfaltata sa nu apuce toamna...

Acum doi ani parca au asfaltat muncii pe ud in primavara si in toamna a trebuit sa o faca din nou ca era dezastru.
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Io azi m-am intors din pipera spre titan pe soseaua de centura.

E adevarat ca pe la 7 am plecat... deci nu stiu cum era daca plecam la 6...

Oricum, desi fac cu 15km mai mult decat prin Fundeni, mersul la 80-90/h si schimbarea de peisaj au fost benefice... Smile

Cand or incepe astia pasajul de la Dna Ghica... doar pe acolo o sa mai pot s-o iau... Insa nu stiu cum este in timpul diminetii (7:30-9) si la inceputul serii (6-6:30)
Skip ads

  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Oricum e o bataie de joc, cu banii nostrii, pe care sau pus laba partidele de la guvernare.
O fi normal sa strici o strada care ere destul de buna si sa o asfaltezi inca odata??
Doamne cand va fi si la noi o tara in care sa fie si un pic de frica de lege? Numai daca te uiti pe strada cata lipsa de respect se manifesta fata de bun simt si lege, credeti ca cine ne guverneaza ar trebui sa te respecte si pe tine?
Unde o fi primarul nostru D'mn Vanghelie sa mai dea cu o bidinea pe strada, asa din buzunarul personal?????Sau la ce i-o trebui un avion la intersectie lu Domn Ontanu, la D-na Ghica???Pe Inimaroiu l-ati vavut pe undeva??? Si cati ani mai sunt pana la alegeri...
FRATILOR EU NU VAD CINE NE SCOATE DIN KK NICI LA MAREA INTEGRARE!!!!! Poate primar sau politician din lumea larga si nu roman.
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Pe mine tot groapa de pe Giurgiului din dreptul spalatoriei (care groapa are aproape 25 de cm adancime si latime vreo 80) ma seaca> nu se poate ocoli decat pe linia de tramvai! Ma rog > si ana ipatescu cred ca era cea mai buna strada din Bucuresti dar nu m-ar fi deranjat s-o faca mai bine > in schimb cum zicea si zafirul au stricato di tat!! Plus multe alte strazi peticite in scarba si lene si fara acordarea garantiei si cu spagi si etc! No (more) Comment! PEACE

PS. Am jante pe 17 cu talon de ... wait for it... 45 PLUS suspensie sport > tare nu ? >Mai bine zis RIGIDA!!! Smile Sad MI-am RUPT Rinichii care oricum nu mergeau prea bine!
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai baga si tu mai multe beri ca spala bine rinichii.... Wink
Laughing Laughing
  • valiauto

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2005

  • Mesaj Privat
experienta imi spune ca opelul e una din masinile mai rezistente pe suspensii, dar se pare ca din ce in ce mai des ne cedeaza nervii!
inarmati-va cu calm si plecati la drum mai devreme cu 2 ore.... va fii greu domnilor pt ca se anunta sezon ploios.
Skip ads

  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Macar in sectorul 3 se misca lucrurile. S-au facut parcari pe marile bulevarde, si cand vor fi gata traficul va fi mai fluid, deja in fata la magazinul Titan se circula mult mai usor....

Dar cu un sector nu se face primavara... Very Happy
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
zafira 2.0 automatic a scris:Poate primar sau politician din lumea larga si nu roman.


Istoric s-a dovedit ca domnitorii straini veniti dupa 1860 au facut cu adevarat treaba in Tara Romaneasca.Cind zic Tara romaneasca ma refer la Romania in ansamblu, nu la provincia istorica.
Toti ceilalti domnitori romani (cu mici exceptii : Stefan , Tepes ,Mihai, Mircea) nu au facut decit sa jecmaneasca tarisoara asta.Eu nu stiu de unde mai avem resurse de furat....... Shocked
Trebuie sa recunoastem ca nu suntem in stare; buzunarul propriu si interesele meschine sunt pe primul loc pt. ca stie f.bine politicianul roman ca asa cum a dat el bani grei pe postul sau, asa vine altul si va da mai mult.De aceea, va mulge in 4 ani cit poate,fara sa-i pese de amarastean.
Dupa cum stiti stau in TM , sunt drumuri infernale aici si sincer mi-e ciuda ca mare parte a banilor pt. drumuri se duc in Moldova , desi cea mai mare parte a banilor provine din Banat si Ardeal.Sincer, m-am saturat de capital electoral PSD -ist sau de alta culoare.Sa puna mina si Moldova sa faca ceva, nu sa astepte de la noi..... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Cea mai frumoasa parte a tarii este Bucovina si se poate cistiga f.mult din turism , dar nu cum se intimpla acum.Este o discutie lunga si nu are rost.
De fapt, orice regiune a tarii are potential.Dar asta-i romanul : casa lui e inundata pina la pod si asteapta armata sa-i scoata namolul din casa, in timp ce el face politica la birt cu nea' Ion.... Mad
Pe scurt si cu asta inchei, ca si asa sunt off-topic, fapt pt. care imi cer scuze : suntem un popor fara respect fata de legi si fara respect pt. cel de linga noi.De fapt, nu ne respectam pe noi insine..... Crying or Very sad Crying or Very sad
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
JURISTU ' a scris:Dupa cum stiti stau in TM , sunt drumuri infernale aici si sincer mi-e ciuda ca mare parte a banilor pt. drumuri se duc in Moldova , desi cea mai mare parte a banilor provine din Banat si Ardeal.Sincer, m-am saturat de capital electoral PSD -ist sau de alta culoare.Sa puna mina si Moldova sa faca ceva, nu sa astepte de la noi..... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Cea mai frumoasa parte a tarii este Bucovina si se poate cistiga f.mult din turism , dar nu cum se intimpla acum.

bre, da' cu Moldova ce-ai avut? chiar crezi ca banii lipsesc sa faca in Ardeal drumurile ca in Moldova? mai exact ca cele 2 drumuri europene mai bune din Moldova: E85 si E583, comparabile cu E60. Drumurile mai mici tot proaste sunt, poate unele mai rasarite de pe vremea lui Seche, Umbra, etc. Macar in Ardeal se discuta "despre" autostrazi, in Moldova probabil ca multi ani nici nu se va pune problema. Iar in orase e cam la fel.

Cat despre "marea asfaltare" din Bucuresti e clar: bani publici. De aia se reface tot asfaltul pe Lascar Catargiu si Magheru, ca sa vada tot poporul ca se munceste. si bine a zis Zafirul, capacele alea tot asa raman.
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
[quote="io"]
JURISTU ' a scris:
bre, da' cu Moldova ce-ai avut? chiar crezi ca banii lipsesc sa faca in Ardeal drumurile ca in Moldova? mai exact ca cele 2 drumuri europene mai bune din Moldova: E85 si E583, comparabile cu E60. Drumurile mai mici tot proaste sunt, poate unele mai rasarite de pe vremea lui Seche, Umbra, etc. Macar in Ardeal se discuta "despre" autostrazi, in Moldova probabil ca multi ani nici nu se va pune problema. Iar in orase e cam la fel.


Nu am bre Smile nimic cu Moldova.Eu la voi am fost , dar voi la noi nu ati fost ca sa vedeti cum sunt drumurile.Majoritatea drumurilor de la voi sunt bune sau foarte bune, chiar si cele comunale.
In ce priveste autostrazile, este firesc ca axa lor sa fie spre UE nu spre USSR Smile Smile
Repet, nu am nimic cu Moldova, dar trebuie sa recunosti ca Bucurestiul a pompat mai multi bani acolo decit in alta parte.
Este un fapt cunoscut, bre. Smile
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Stiti care e treaba cu drumurile din Moldova si Ardeal?
Odata ca traficul greu pe Moldova e aproape inexistent fata de cel pe Ardeal. Si asta tine de zone de dezvoltare economica.
Fata de orase unde se fura ca in codru bani comunitari pe DN din Ro se vede si se simte o dezvoltare si o stare de normalitate europeana. Bineinteles ca ar trebui sa lipseasca de pe acestea soferii si nu numai, cu pasapoarte in care cetatenia este ROU schimbata de curand din ROM.
  • Xenomorph

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Revenind de la "nationalizarea" din ultimele posturi, subscriu si eu la opiniile despre soseaua Giurgiului (unde si stau)... Cred ca nici cel mai fantezist traseu de Camel Trophy nu se compara cu ce dreaq e aici! Ar trebui sa le fie jena celor de la primarie, cu atat mai mult cu cat jegul asta de sosea face, in pana mea, legatura cu granita! Dar deh... noi suntem doar niste bieti Don Quijote iar sistemul - morile de vant...
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
[quote="dgxshpe"]Sa puna naibi mana sa asfalteze si sos. Giurgiului !
Ca e cea mai proasta sosea din Bucuresti.
Poate din Romania ??? Shocked[/quote]

Incerc sa nu o mai folosesc de o luna Laughing . Svem o trupa intreaga care sta pe Giurgiului Cool Cool
  • Xenomorph

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
b82bog a scris:
dgxshpe a scris:Sa puna naibi mana sa asfalteze si sos. Giurgiului !
Ca e cea mai proasta sosea din Bucuresti.
Poate din Romania ??? Shocked


Incerc sa nu o mai folosesc de o luna Laughing . Svem o trupa intreaga care sta pe Giurgiului Cool Cool


He, he... observ si eu! Vedea-i-as pe aia cu S-Klasse AMG, Seria 6 sau Gallardo in locul nostru prin Berceni si noi, opelishtii, in locul lor prin cartierele "deshtepte", cu 200 m pana la serviciu si parcare pazita! Evil or Very Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR