Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • voltron

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Salut,
Doresc sa-mi raspundeti va rog la urmatoarea problema:am un vectra 18 16 valve motor z18xe si in ultimul timp imi apare pe computer urmatorul mesaj-low beam\fgt vision.si in acelasi timp imi sta becul chek aprins.Va rog daca stie cineva sa-mi spuna ce reprezinta(ce defect imi arata)
Skip ads

  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Verifica daca cumva becurile de la farurile de ceata sunt arse. Dupa ce le schimbi vezi daca mai apare eroarea.
  • voltron

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2005

  • Mesaj Privat
multumesc
  • horaces1

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Am si eu aceeasi problema pe un vectra de 2.2 din 2001, initial am crezut ca e vorba de farurile de ceata care erau ars.. dar atunci imi mai aparea un mesaj de genul "headlight taillight check".. am schimbat becurile, aveam si un bec de pozitie spate care ra nitel afumat si unul de la numar.... acum toate becurile functioneaza.... dar mesajul ala.. "low beam...." tot imi apare..... singura problema care ar mai fi e ca imi lipseste o stropitoare de faruri de pe partea stanga... pe aia o caut acum sa vad daca si asa imi mai da mesajul ala de eroare......
Sau sa fie altceva..???
Skip ads

  • voltron

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am avut pozitia pe spate arsa.Am schimbat becul si nu a mai facut.Intra pe www.dictionare.com si vezi cum se traduce mesajul.
  • Pyter

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Moreni
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Sal si mie imi apare mesajul asta(Low Beam Fld/Vision) si imi face figuri stropitoarea de pe stanga am o Vectra din 2001 z18xr.Eu banuiam ca este de la xenon ca le am cam slabe??????
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR