Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • deleted-21456

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Va salut. In august am sa stau 4 zile in Austria langa Salzburg si vreau sa merg si pana la Munchen (sunt 190 km). Eu am oarece probleme cu EGR electronic (motor Y22DTR). La tester cu OP-COM nu-mi da erori dar, EGR la ralanty uneori este deschis (INCORECT) si alteori inchis (OK). Aici dupa cum stiti costa peste 400 euro. Ma gandesc ca poate in Germania gasesc mai ieftin. Deci, rog sa-mi spuna cineva daca stie un magazin OPEL in zona Munchen (localitate, eventual pozitionare GPS). Va multumesc anticipat.
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Sper sa te ajute, sunt reprezentante opel , pe langa salzburg-Munchen

https://secure.opel.de/servi...ntent/service.act

In campul oder stadt scrii Oberbayern si o sa-ti apara reprezentantele opel.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ai incercat sa-l cureti? Asa se face in RO. In tarile cu apa calda nu prea se curata, zic direct, inlocuire!
  • deleted-21456

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2008

  • Mesaj Privat
cristian_ Multumesc pentru raspunsul prompt.
DB77AAA Da am incercat de doua ori sa-l curat dar nu am reusit sa-l dau jos dupa galerie. Probabil ca este gripat pe galerie. Chiar am batut in el usor stanga-dreapta dar nu s-a miscat nici macar un milimetru. Acum merge bine (cam de un an). Ramanea blocat pe deschis, se aprindea <<masinuta>> si nu mai tragea deloc. Am demontat capacul de la galerie si am curatat cat am putut cu WD40 axul supapei dupa care am dat cu un spray LOCTITE 8151. Acesta asigura lubrifiere si la 1100grade si de un an nu am mai avut probleme cu <<masinita>> si motorul trage foarte bine. In februarie am facut ITP si totul a fost OK.Dupa ce curatati EGR folositi acest spray pentru lubrifiere; este indicat si pentru turbosuflanta (scrie pe el). O zi buna tuturor.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR