Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • B09ZDR

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Sunt posesorul unei Astra G Caravan, y1.7dt, anul de fabricatie 2000 si avand in vedere ca imi place foarte mult caroseria nu as vrea sa o schimb.
Ma gandeam sa o fac de la cap la coada si mi-ar prinde bine putin ajutor (firme, service-uri sau chiar persoane private care se pricep) niste sfaturi, indrumari, etc.
Se merita sa incep aceasta operatiune.
Eu am masina din 2004 si nu prea am avut posibilitatea de a o intretine si coafa zilnic , tocmai de aceea ma gandeam la o vopsea noua, interior customizat, etc.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
se muta de la discutii generale
de ce vrei sa o "coafezi"? e vopseaua ciobita? daca e doar matuita, ii dai un polish. Pe interior sunt firme care iti fac cosmetizare, o spala, etc, sau poti sa faci tu, scoti scaunele (la Cum sa... e un tutorial despre pus scaune de vectra B pe Astra g, acolo vezi si cum se scot scaunele de pe Astra) speli mocheta, speli tapiteria, etc....
  • B09ZDR

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2010

  • Mesaj Privat
imi cer scuze ca nu v-am salutat pe toti ieri noapte, dar o fac acum.
scuze si pt topicul deschis la alta sectiune.
In legatura cu mashinuta mea, daca v-as scrie cam toate micile neajunsuri pe care le are ar trebui sa deschid cate un topic la fiecare sectiune de pe forum.
Vopseaua e si matuita si ciobita, ma gandeam sa fac si interiorul ( am vazut aici pe forum ca SUPERDRAGOS face tapiterii) poate sa pun si un motor de 2.0.
de aceea am zis sa cer niste pareri de la voi care poate ati mai facut imbunatatiri la astre.
  • Ctl.madeinheaven

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Pai pune si tu niste poze cu ea sa vedem despre ce este vorba.Cel mai bine faceai un topic la sectiunea "ai un opel,sa-l vedem" iti prezentai masina si cereai si sfaturile pentru modificari.
Spune si tu ce probleme ai cu ea ..etc
Salut
Skip ads

  • fan_florea

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Deci chiar nu vad ce rost are discutia asta aici .Este la fel cu cea a colegului care voia sa-i evaluam masina . Daca vrei sa-i faci ceva .... apuca-te de facut si la urma o prezinti si gata . Ce rost au atatea vorbe si pareri ? De dragul de a scrie cate ceva ?
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sa nu fim rai! Omul a cerut niste pareri.Doar nimeni nu obliga pe nimeni sa citeasca ceva ce nu-l intereseaza.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR