Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • predageorge

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut.Mi s-a intamplat ca dimineata sa nu mi se aprinda faza scurta,alta data mi-au cazut acele + lumina din bord dar si-au revenit instantaneu fluctueaza turometrul (50 rpm) la ralanti .Faza este ca fluctueaza chiar daca o tin pe pilot automat la 2000 de ture fix.Masina este un Astra H z17dth,2004.Cauze posibile?
Skip ads

  • doru.escu

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Poate alternator?O diagnoza ar spune multe.
  • iagur

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Problema cu fluctuatia acelor este defect de fabricarie am si eu problema de fluctuatie si cu inca un prieten cu o astra h an 2005, iar motorul merge rotunid si nu se tureaza in gol.
Concluzie ceasurile sunt de vina si eu zic sa nu te sperii.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Bateria!
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Hmm eu zic ca este CIM-ul cautati pe forum, costa in jur de 2000 lei. Asta se intampla la cele mai vechi de 2008 parca. Este o hiba din fabrica.
  • predageorge

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Bateria n-are cum sa fie.Posibil sa fie CIM-ul dar oricum problema asta cu CIM-ul se intinde de la Vectra C fabricatie 2002 pana la Astra H Fabricatie 2008 timp in care producatorul Opel n-a facut nimic pentru remediere.
Decat sa dau 500 de euro pentru o greseala de proiectoare si dupa aia sa faca la fel mai bine o vand si ma reorientez catre altceva.
In rest masina este ok afara faptului ca nu imi indica mereu corect cata motorina am in rezervor.
Daca stie cineva vreo solutie de reparare a Cim-ului este binevenit sa scrie aici.
  • predageorge

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca CIM-ul meu da semne de oboseala...azi nu mi-a recunoscut cheia,am scos-o din contact si dupa aia a mers.
Turometrul care oscileaza am gasit cauza...ceasuri bord cu defect de fabricatie...cica se inlocuiesc pe garantie dar cum eu nu am garantie Opel imi recomanda sa platesc din buzunar.In cazul asta poate sa oscileze turometrul cat o vrea ca eu nu dau bani sa schimb cesurile pentru un defect de fabricatie prezent la astrele pana in 2007.
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si la mine oscileaza turometrul dar foarte fin asa, motorul in schimb merge rotund; alta beelea ar fi ca imi dispar din pixelii de la contorul Kilometrilor si de la trip! in rest totul bine! am sa incerc sa vad poate nu face ceva contact bine prin spatele bordului asta ar mai putea fi!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR