Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • mcmmar

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare! Deoarece i-mi intra foarte greu in vitezele inferioare am scos masca de sub schimbator si acolo am gasit o vaselina de culoare alb galbuie care era destul de uzata si aproape uscata. Am curatat acolo si am dat cu vaselina grafitata pentru mecanisme fine care este la spray. Cam o saptamana se comporta bine si nu mai apare acea senzatie de agatare dar apoi ,aceasta vaselina fiind cam subtire , se scurge de pe mecaisme si iar am probleme. Daca stie cineva unde gasesc in Iasi vaselina pentu mecanisme din plastic sau ceva care poate inlocuiasca vaselina aceea originala. Ma gandeam sa pun vaselina normala dar am zis sa nu fac mai rau. Astept parerile voastre!
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@mcmmar, unde ai cautat si nu ai gasit?
http://www.pieseautoiasi.ro...2-400g-p-179.html
http://www.bizoo.ro/produse...mate/start-40/10/
  • mcmmar

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Eu am cautat la magazinele din oras(autocenter,selgros, carefour si alte magazine mai mici specializate in piese auto). Cu vaselina grafitata am incercat si nu am obtinut rezultate bune. Cat despre vaselina de la MOBIL am citit postul unui coleg de pe forum care nu este prea incantat ca a folosit-o. Multumesc oricum!
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Colegu,pe paginile de sus gasesti mai multe feluri de vaselina,ai din ce sa-ti alegi.Nu cred ca ai nevoie de o vaselina speciala,alege una fina sa fie.
Skip ads

  • mcmmar

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Am folosit VASELINA GRAFITATA PENTRU MECANISME FINE la spray, care nu a fost tocmai ieftina, si nu este buna .Deci raman la parerea mea ca este o vaselina speciala pentru mecanisme din plastic.
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cod piesã / Cod catalog

1. 90018813 / 19 48 588 - UNSOARE, SILICON, LUBRIFIERE, 200ML, MANETÃ SELECTOR DE VITEZE
2. 90167353 / 19 70 206 - UNSOARE, SILICON, 100 GRAME
  • mcmmar

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Pana la urma am curatat acolo sub schimbator si am folosit o vaselina care pare ceva mai buna(cu litiu). Am reglat putin si ambreiajul si acum se comporta binisor. Vreau sa reglez si timoneria dar sa se faca vremea buna ca din cate am citit pe forum trebuie sa ma bag sub masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR