Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Era o chestie fixata la capacul de la busonul rezervorului. Nu stiu exact la ce foloseste dar banuiesc ca la asta Smile.
Skip ads

  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
pstefan a scris:Era o chestie fixata la capacul de la busonul rezervorului. Nu stiu exact la ce foloseste dar banuiesc ca la asta Smile.

Aloo..colegu..nu vreau sa par rau..dar aia mica..e ptr ventilele de la roata..uoof..cum naiba desfaci cu ceva de plastic un surub de fier?
  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ah asa e , de acolo e Smile . Acum ce sa fac daca nu le-am deschis niciodata Razz
  • ionutz84

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
pstefan a scris:Ah asa e , de acolo e Smile . Acum ce sa fac daca nu le-am deschis niciodata Razz



Si eu ma intrabam pentru ce este ala......am aflat de la voi acum(pentru ventil ) Laughing sper sa vin cu poze la jante cat mai repede
Skip ads

  • florin88849

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
salut !eu am avut aceeasi problema ca a ta ,am cautat peste tot,tipul acela de cheie si a fost imposibil sa-l gasesc.solutia finala?am sudat o teava pe prezon(prin interior)si le-am dat pe toate jos,dupa care am pus prezoane normale.nu e greu deloc.ai grija sa dai borna''+''jos.succes!
  • puv56

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2007

  • Mesaj Privat
e cumva asa antifurt ?
  • narciz767

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2010

  • Mesaj Privat
cauta un strungar bun si o sa te reolve.
  • Slid3r

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut.Si eu am aceeasi problema cu cheia antifurt de la prezoane.Jantele sunt pe 14. Oare la reprezentanta Opel gasesc,dar nu as vrea sa dau cat nu face o bucata de fier,macar sa stiu cum arata poate fac la cineva una la fel.
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
OK,eu nu stiu cat de corecte sunt cererile astea cu antifurtul sau deschiderea usilor fara cheie,sincer mi se par putin trase de par,iar solutiile date de dumneavoastra aici,ar trebuii gandite de doua ori inainte sa va apucati sa le scrieti pe forum,daca cererile sunt reale atunci este ok,dar mare atentie ce solutii oferiti,eventual le puteti face cunoscute pe privat,multumesc pentru colaborare.
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
si eu sunt in aceias situatie, am cumparat rotile fara cheita respectiva, bineinteles ca le-am deschis usor cu un cleste cu cioc..dar ar fi mai elegant sa am cheia , a gasit cineva pe undeva numai cheia ?
  • Slid3r

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
A fost tata la reprezentanta Opel in CL si a gasit set de 4 prezoane parca si cheie antifurt la 170 de lei.Iti dai seama ca nu a rezistat si a cumparat 2-3 seturi sa fie acolo Very Happy . Acum tot clestele il foloseste la nevoie.
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
sa va vand un pont, acu am citit pe undeva ca se potriveste antifurtul de la jentile de aliaj stock de la logan. din pacate cel de la un 'piese auto' mi-a zis ca nu poate sa imi aduca..da ma duc si pe la altii...
Skip ads

  • m1ster72

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am cumparat recent o Corsa C 1.2 insa abia acasa am observat ca nu am acea cheita cu care sa pot desface acel capacel care acopera prezoanele. Fostul proprietar/samsar spune ca asa a luat-o si el. Ma gandesc cu stupoare ca daca voi face o pana pe undeva, ma voi afla in imposibilitatea de a pune roata de rezerva. Atasez mai jos imagini cu janta respectiva in ideea ca cineva care are sau a avut jante identice ma poate ajuta cu un sfat. O alta problema, m-a mancat, recunosc...... am desprins bandourile de pe usi si de pe caroserie. Pe una din usi mi-a ramas intreg adezivul acela lipit si nu reusesc deloc sa-l dezlipesc. Cu unghia e munca de sisif. Ce alta modalitate as putea incerca? Multumesc anticipat de sfaturi.
  • jery

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pentru cheita cauta un strungar priceput iar adezivul incearca sa incalzesti cu feonul local cite un pic sa nu insisti foarte rau ca daca ai un feon bun sa nu strici vopseaua sau intr-o zi calduroasa sa stea la soare masina dar nu e o solutie buna
  • m1ster72

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Ok, nu strungarul e problema ci.... modelul cheitei. Habar n-am cum ar trebui sa arate si, mai ales, cum actioneaza o astfel de cheita. Poate se va gasi cineva care are jante identice, sa ataseze o poza...
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=20
  • cyoby38

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
cheita merge de logan
  • m1ster72

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc colegilor de forum pt sfaturi. Macar acum stiu ce sa caut Wink.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Si poate data viitoare numai postati fara rost,ce spuneti,putem sa ne tinem si noi de un regulament sau trebuie de fiecare data sa fiti dirijati.

Voi muta postarea dumneavostra unde-i locul.

Considerati acest mesaj ca si un avertisment.

Multumesc pentru intelegere si colaborare.
  • shoggy

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salutare colegi! Lamuriti-ma si pe mine cum scot capacul cu sigla opel de pe capacele prezoanelor de pe jantele astea?

As vrea sa le vopsesc nitel si ma incurca "dopul" acela.
Si ca tot veni vorba,nici pomeneala de chei antifurt pentru surubul ce tine capacul jantei. Sunt 4 surubele cu diferite modele.Ne avand cheite,mi-e teama ca o sa le pierd.
Ma gandeam sa merg la un strungar, sa-mi faca unele asemanatoare pentru cheie imbus.
Mentionez ca nu mi-e teama ca vor fi furate. Masina sta sub mine toata ziua,iar seara are parte de garaj. Ce spuneti?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR