Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • aquagen

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Kitch sau nu kitch, omul ala care a realizat "modificarea" e talentat si un meserias.
Ca masina nu arata cum vreti voi, asta e alta treaba, cred ca nu v-ar fi placut oricat de bine ar fi fost facut.
Trebuie totusi sa ne uitam si unde a fost realizat, pentru ca e usor sa comanzi tot chitul de modificare gata facut din fibra, de la Irmsher sau alte firme, apoi prinzi cu suruburi si gata masina.
Comparand cu firme mari care realizeaza de exemplu concepte de masini, care sunt facute numai din fibra si rasini, unde lucreaza o gramada de oameni, numai pe o masina, cu scule avansate, mie Astra - R8 modificata, lasand la o parte rautatile, este bine facuta, mai ales ca omul a lucrat cu fier si tabla. La cum a lucrat si cu ce unelte, eu zic ca merita toata aprecierea si felicitari.

PS:
Mie de exemplu, la service, nu au fost in stare se imi sudeze cum trebuie o bucatica de tabla pe aripa din spate, care dupa un timp s-a fisurat si a trebuit sa ma duc sa le fac reclamatie, daramite toata masina modificata. Mureau aia acolo pe capete, numai la partea de proiectare.
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ca munca a iesit foarte bine, o munca titanica chiar, dar nu stiu daca se merita sa faci asa ceva la o astra g decat daca ai si un motor de 2.2 benzina sau chiar ceva mai mare..., motorul nu cred ca e 1.7 dti, dupa radiator bate a fi benzinara...
  • georgel_28

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2010

  • Mesaj Privat
urata:(
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am vazut si eu masina asta azi in Oradea.
Inteleg ca @marian28 este proprietarul?
Interesant proiectul. Respect munca dpdv tehnic, dar nu agreez designul masinii. Imi place doar din lateral si capota spate bombata. Parerea mea.

  • BH07PKD

  • Mesaje scrise: 739
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
X12XE ? Cu A.C. ?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR