Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Buna tuturor....am citit tot ce-ati scris si intradevar nu putem ramane indiferenti fata de semenii nostri,eu sunt dispus sa ofer un motor cu cutie in 5 trepte de astra ,motor impecabil, G R A T U I T de e nevoie pot sa-i fac si montajul ,bineinteles daca poate aduce masina la Satu Mare
Skip ads

  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bravo dan.opel de apreciat initiativa ta. E diesel? Si mai important se poate pune pe masina omului? Daca da inseamna ca mai bine punem bani sa il transportam de la tine la el sau cu transportul masinii la tine si rezolvam problema. De apreciat gestul.
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
acesta este

Motorul e diesel simplu de 1700 si merge impecabil ,e foarte silentios datorita pompei de injectie LUCAS a venit pe roti masina din germania ,mentionez ca motorul s-a comportat impecabil.Ma bucur ca pot sa-l fac pe acest om fericit ,ramane de stabilit cum e mai bine pentru dansul ,dar daca vine la noi sigur se va mai alege cu ceva,poate gume ,jante sau alte ,alteplus As fi incantat sa faca montajul la noi deoarece am garantia ca totul va merge ok,ma refer la alimentare si racire
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@Trafficante Mai traiesti?
Acum avem rezolvari dar nu mai avem problema Smile.
Skip ads

  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
RESPECT dan.opel o solutie ar fi ca o parte din banii stansi sa fie directionati catre tine si daca ai timp poate ii faci montajul pe masina astfel incat totul sa mearga ceas.
Trafficante: hai cu IBAN-ul
STIMA
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Felicitari la toata lume. Mama lui de IBAN ca se face in 10 min
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
emilperijoc a scris:RESPECT dan.opel o solutie ar fi ca o parte din banii stansi sa fie directionati catre tine si daca ai timp poate ii faci montajul pe masina astfel incat totul sa mearga ceas.
Trafficante: hai cu IBAN-ul
STIMA

mentionez ca o fac de dragu firmei Opel ca marca si pentru ca omul are nevoie de noi si mai ales ca e opelist ca noi toti..bani nu tre directionati spre mine eu nu vreau sa castig din asta motorul si manopera sunt gratuite,ma deranjeaza cand vad un opel in trafic cu capota deschisa sau dand la cheie
  • dropdead

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Jos palaria dan.opel si tuturor celor implicati intr-un fel sau altul !
Skip ads

  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
e real ce se intampla aici?Smile maine postez contul iban ..am lucrat si nu am avut timp ..azi is liber! si dimineata merg la banca sa-mi dea aia contul.

@ancaioana , o sa-l intreb pe om daca vrea benzinar.

@ Nici mie nu-mi vine sa cred ce citesc aici.

Am gasit 1-2-3 motoare...dar problema e ca toti cer niste preturi extrarestre chiar si 200 euro pe un diesel. Eu ajut cu caratu cu masina....plus benzina mea daca ne deplasam in tara.. dar n-am de unde sa mai pun ...

Poate gasim unu la 100 euro ....ca eu luni primesc banii si-l mai ajut cu 50 ron ...si cu ce mai strang de la colegi se face 100 euro si poate luam unu diesel! vedem..asteptam! inca 2 zile ! mai faceti cate un up sa vada colegii ..intrebati in stanga dreapta.

p.s am vb cu omu ca vreti sa-l ajutati si nu ii vine sa creada.... el nu crede in internet;)))
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Trafficante a scris:e real ce se intampla aici?Smile

sa inteleg ca nu te intereseaza deloc propunerea lui @ dan.opel @ ? pai omul da motorul si cutia si pe deasupra le si monteaza + alte piese. banii stransi aici ar trebui folositi la transportul masinii la locul transplantului si pentru omologarea motorului la RAR. distanta pana la dan ar fi de 140 km si poate gasim pe cineva printre noi cu o platforma.
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@Trafficante Nu mai cauta motor degeaba, ci gandeste-te cum duci masina omului la Satu Mare. Eu cred ca merge si trasa ca nu sunt decat 140km (dupa cum spunea si @Radovan_eu@ ). Incet si cu grija ajungi acolo. Sunt de aceeasi parere cu @Radovan_eu@ " banii stransi aici ar trebui folositi la transportul masinii la locul transplantului si pentru omologarea motorului la RAR". Asa ca nu mai sta pe ganduri, ia masina de la om si valea la Satu Mare Smile
Si la final vrem poze.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pana acum solutia oferita de @dan opel e cea mai la indemana si cea mai simpla.Ideal ar fi sa ajunga acolo,pt.ca la pariu ca altfel se va lovi de vreo nepotrivire la instalatia electrica sau cine stie ce altceva minor,dar care ii va complica inutil montajul.Cu cateva zeci de ron pot contribui si eu,cum a spus si colegul,pt.omologarea noului motor.
Skip ads

  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
asa este si plus de asta daca ar ajunge joi pe vineri pot sa-l sprijin la RAR aici la Satu Mare cu acte necesare transplantului ,omologare si ITP
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Trafficante a scris: Nici mie nu-mi vine sa cred ce citesc aici.


uite,acum ai tot ce-i trebuie omului, Trafficante lasa mai bine un numar de telefon sa poti fi contactat pana nu se razgandesc oamenii.


Ultima modificare facuta de Radovan_eu la Mie 10 Mar, 2010 11:30 am
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1- sunt 160 km, nu 140. Big deal....
2- drumul e bun, si foarte liber (comparat cu celelalte europene) din Cluj majoritatea traficului greu se duce pe Oradea
3- kadett-ul din cate stiu nu are servo nebunii, asa ca nu va fi nicio problema sa il trageti pana la Satu Mare. Recomand sa folositi bara, nu funie (in caz ca ramane, cumva, Doamne fereste, fara frane). La Zalau intrati pe centura (la sensul giratoriu de la intrare faceti dreapta, si urmariti drumuld e camioane, evitati vreo 6 semafoare)
4- eu iti recomand sa mergi la Dan. E un om deosebit, pune suflet in ceea ce face, si in plus se si pricepe. Il cunosc personal, si stiu ca daca a zis o vorba, aia asa ramane
5- banii stransi cel mai bine ii folositi pentru taxele de omologare/etc la RAR. Nu prea am timp de mers pe la banci&stuff, dar incerc sa va ajut si eu nitel la aspectul financiar. Daca mergeti pe mana lui Dan, tot am treaba vineri la el, o sa ii las lui banii...
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
dan.opel a scris:asa este si plus de asta daca ar ajunge joi pe vineri pot sa-l sprijin la RAR aici la Satu Mare cu acte necesare transplantului ,omologare si ITP

E usor de ajuns la mine,stau pe str.Lucian Blaga 141 A chiar drumul ce vine dinspre Cluj la principala tel.0745 255 391 Va astept
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Si hai cu IBAN-ul ... ca vorba aia sa nu se razgandeasca lumea
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu sunt mai suspicios din fire...

Daca nu vrea sa duca masina la dl. dan pentru un motor moka atunci "pute" ceva la mijloc si va sfatuiesc sa nu sariti cu banu' pana nu se confirma veridicitatea povestii (trista de altfel).

Imi cer scuze anticipat in cazul in care ma insel cu promisiunea ca voi depune si eu bani in cazul in care povestea este adevarata si se duce masina la dl. Dan pt transplant. Unde mai pui ca nu se mai dau alti bani pe motor si acesti bani i-ar fi mai de folos persoanei in cauza.

Numai bine!
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
uskt2005 a scris:Eu sunt mai suspicios din fire...

Daca nu vrea sa duca masina la dl. dan pentru un motor moka atunci "pute" ceva la mijloc si va sfatuiesc sa nu sariti cu banu' pana nu se confirma veridicitatea povestii (trista de altfel).

Imi cer scuze anticipat in cazul in care ma insel cu promisiunea ca voi depune si eu bani in cazul in care povestea este adevarata si se duce masina la dl. Dan pt transplant. Unde mai pui ca nu se mai dau alti bani pe motor si acesti bani i-ar fi mai de folos persoanei in cauza.

Numai bine!

Intr-adevar tu esti suspicios,si e prematur sa faci asta aici,noi romanii suntem obisnuiti sa ne uitam cu coada ochiului la semenii nostrii,ca deh..tepari si de aceea predomina faptele urate,in belgia ,franta sau germania oamenii au mai multa incredere unii in ceilalti dar cand aud de noi,romanii,gata si de ce pentru ca multi cauta sa prinda puncte slabe si sa profite apoi ,dar hai totusi sa gandim nemteste si sa dam o sansa omului asta,fii linistit ca voi verifica verdicitatea spuselor ..Numai bine DanOpel
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu am spus ca nu ii dau nicio sansa omului sau ca sigur e tepar sau mai stiu eu ce. Dar stand stramb si gandind drept cred eu, orice om normal ar alege ceva moka decat ceva la 200 euro nu?
Repet este foarte posibil sa fie povestea adevarata si atunci ma inclin si cer scuze, ba mai mult am zis ca voi face si o depunere in contul omusteanului.

Dar asa cum spui si tu traim in romania si de aceea am zis ca ar trebui precautie. Dar daca zici ca vei verifica cazul astept rezultatul si contul in care sa depun ajutorul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR