Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Aseara intors dinspre Tg jiu - Valcea:
pe Dealul Negru (Valcea-Pitesti) desi se vede ca s-au apucat, drumul este in continuare execrabil pe un sector destul de marisor (5-10 km); craterele au disparut ce-i drept, insa au fost inlocuite de niste diferente de nivel uluitoare (senzational de mari) intre nivelul initial al asfaltului si decopertarile pe care le-au facut baietii in vederea plombarii...Au rezultat astfel niste prapastii rectangulare de toate lungimile, latimile si formele, practic in multe locuri soseaua e formata din dare paralele de asfalt bun(unele mai inguste decat ecartamentul unui turism) intercalate cu santuri de astea, astfaltul fiind intrerupt pe alocuri de alte patratele de decopertare...buzele decopertarilor sunt pur si simplu drepte, aiurea daca le iei in plin cu peste 20 kmph
Atentie, sectorul cu decopertari, asa cum era el in acest weekend, incepea, din oricare directie, NESEMNALIZAT, asa ca la 90-100 ai mari sanse sa nimeresti in prima groapa; dinspre Pitesti, acest sector incepe cam pe la primul platou, ce urmeaza primei urcari cu 2 benzi pe sens;
de mers se merge, dar doar daca ai nervii tari
Multa grija!
Skip ads

  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salutare colegii, saptamana viitoare s-ar putea sa plec cu serviciu la timisoara si as vrea sa stiu si eu cum este starea drumurilor pe Traseul Craiova_Severin_Herculane_Lugoj_Timisoara. Multumesc
  • BOASKA

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
eu m-am gandit la urmatorul traseu
constanta-urziceni-ploiesti-brasov-sibiu-deva -arad
am calculat km si cam tot atatia ies si pe aici
ma puteti ajuta cu un sfat?
  • Dumitrache Florian

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Eu in locul tau nu as renunta la autostrada Soarelui: ai de ales fie prin Craiova Orsova Lugoj unde se pare ca ai portiuni de drum prost dar nu horror (probabil putintel mai lung ca timp) si unul cu zone dificile / critice (probabil mai scurt ca durata) prin minunatul judet Arges (dealul Negru sau Curtea de Arges) Eu plec joi- 18 03 si daca nu ma razgandeste unul din colegii nostri o sa merg prin Curtea de Arges si o sa va spun urmarea. Daca nu timpul e marea problema ci sa protejezi masina atunci mergi cum zici tu, prin Brasov, dar tot prin Bucuresti. Am venit marti de la Ct in 2 45 ore, drum foarte bun, evident exceptie Mazare-land.
Skip ads

  • BOASKA

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
multumesc de informatie dar trebuie sa refuz ideea sa iau bucurestiul in piept si centura ploiestiului pe care am fost acum 1 an si ceva si am facut vreo 3 ore.
pe traseul facut de mine prin brasov sunt 825 km din constanta pana in nadlac, nu vad unde este ocolul
constanta-drajna-slobozia-urziceni-ploiesti-brasov-sibiu-deva-arad
ce parere aveti?
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
centura de vest a ploiestiului este PARFUM (acum o luna cand am trecut ultima oara), are doua benzi pe sens pe 90% din lungimea ei, e aproape gata
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Brasov-Sibiu-DEva -Arad e f bun
  • BOASKA

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
va multumesc frumos pentru informatii
Very Happy
Skip ads

  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
al3xtrana a scris:Salutare colegii, saptamana viitoare s-ar putea sa plec cu serviciu la timisoara si as vrea sa stiu si eu cum este starea drumurilor pe Traseul Craiova_Severin_Herculane_Lugoj_Timisoara. Multumesc
Sambata dimineata urmeaza sa plec chiar nu pote sa imi spuna si mie nimeni cum este drumul, multumesc
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
al3xtrana a scris:Salutare colegii, saptamana viitoare s-ar putea sa plec cu serviciu la timisoara si as vrea sa stiu si eu cum este starea drumurilor pe Traseul Craiova_Severin_Herculane_Lugoj_Timisoara. Multumesc


Craiova - Severin - OK;
Severin - Orsova - drum spart cu 8 semafoare;
Orsova - Caransebes - OK cu portiuni de max 5 km mers cu 20 la ora;
Caransebes - Lugoj - cu gropi acceptabile, mers max 90 la ora;
Lugoj - Timisora - Super OK.

Sper ca esti satisfacuta. Eu am venit pe acest drum acu 3 zile.
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns,acuma sunt deja in timisoara si drumul este exact cum ai spus tu,app vezi ca nu poti sa ma satisfaci ca sunt un el nu o ea.Numai bine
  • Dumitrache Florian

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Am plecat pe drumul: Bucuresti-Pitesti-Curtea de Arges-Valcea-Sibiu-Deva-Lipova-Arad-Turnu-Seghed etc Plecat la 4 30 am ajuns la 14 00 in Arad , mers cu opriri dese, copilul mic vroia n opriri. Recomand drumul cu caldura, nu sunt probleme, da, nici chiar la Curtea de Arges nu e nimic de speriat , o portiune de 1.5 km de mers mai cu atentie, dar la 40 km/h. Ma voi intoarce prin Timisoara- Cenad pentru ca am facut mult ratacindu-ma intre Turnu si Seghed. Recomand cazarea la hotelul Ostruvek in Praga, este ieftin si parcarea e gratis, conditiile bune spre foarte bune.
Skip ads

  • Dumitrache Florian

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
M-am intors pe aproximativ acelasi drum , langa Valcea m-am informat despre starea drumului Valcea Pitesti, cel prin Dedulesti si l-am incercat. In prezent, 31 03 2010, se poate merge linistit si pe acolo. De la Arad la Bucuresti cu opriri insumate la doua ore cred, am facut 9 ore si 15 min per total. Am gasit drumuri cu gropi chiar destul de multe si in Germania, in Cehia pe o bucata buna autostrada e ca vechea A1, din dale de beton, la unguri mare bagare de seama la centuri, obligatorii la toti pasagerii, apoi vesta, becul de rezerva, trusa si Instictorul, toate mi-au fost verificate la sange.
  • BOASKA

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am vrut sa ies pe la lugoj-timisoara si dupa 30-40 km de serpentine si gropi m-am intors si am iesit foare elegant pe la nadlac
nu va abateti de la sibiu-arad ca e dezastru, imi darea saracaul gsi cu ambele roti in sus spre lugoj asa ca...
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
da, acolo pe deal e cam rau drumul Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR