Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • vectra agintie

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2009

  • Mesaj Privat
cum curat egr la un motor 18 16 valve din 2000 cu seria motoruliu x18xe1 daca cineva are sau a curatat la cest tip de motor nu stiu unde e plasat in primul rand ,si nici cum arata poate ma ajutati ,si inca ceva ,unde se afla si cum se cutata si senzorul de temperatura al motorului am inteles ca trebuie curatat, ca deaceea mi se aprinde cechk engine beculetul galben dupa spusele testerului
mersi si poate ma ajutati
  • colvalcea

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
vectra agintie a scris:cum curat egr la un motor 18 16 valve din 2000 cu seria motoruliu x18xe1 daca cineva are sau a curatat la cest tip de motor nu stiu unde e plasat in primul rand ,si nici cum arata poate ma ajutati ,si inca ceva ,unde se afla si cum se cutata si senzorul de temperatura al motorului am inteles ca trebuie curatat, ca deaceea mi se aprinde cechk engine beculetul galben dupa spusele testerului
mersi si poate ma ajutati


mie mi l-au curatat la un service, insa nu stiu cum, cred ca au suflat cumva prin acea valva, dupa ce au demontato (asta anul trecut, pret in jur de 100 ron)
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Pai mai baieti,eu va sfatuiesc sa va lasati de fumat(in cazul in care sunteti fumatori) cu cel putin 1-2 luni inainte ca e de suflat in EGR,nu gluma. Wink
  • gherna ion

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
te pot ajuta eu ,sa curatam egr-ul,am acelas motor si ma pricep;,senzor de temperatura apa poate sau debitmetru , tel. 0749078500
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR