Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Prea o dati in fasole cu religia...in momente in care exista scandaluri cu molestari de copii acoperite de biserica. Daca vrei sa crezi, ce nevoie ai de biserici si mai ales de slujitorii acesteia? Pana odinioara preotia era un mod de viata; acum este numai o meserie.
Am votat DA pt condamnari la moarte...bineinteles, in conditii bine stabilite.
Skip ads

  • ratoiu2001

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am votat DA mai mult pentru pedeapsa cu moartea. Cred ca asa e singura cale sa ii mai linisteasca pe tovarasii care au cam inteles gresit democratia.Cat despre violatori as face cum vor cei din Franta, sa ii vaccineze si sa nu si-o mai foloseasca niciodata.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am votat DA ! Sunt democratii consacrate de aproape 200 de ani, unde aceasta pedeapsa capitala este in uz! In Romania, multi indivizi din pacate, au devenit mai animale decat cele mai feroce pradatoare salbatice, motiv pentru care aceasta pedeapsa poate avea un caracter "preventiv" in gandurile multora! Pentru ciori....total de acord! Sa nu uitam ca Ilici Iliescu i-a "implementat" in societatea romaneasca decretandu-i ROMI, aducand imense prejudicii ulterioare, tuturor din natia romanilor naturali! La fel si pentru oricare minoritate din tara asta ce doreste explicit alceva decat caracterul unitar si indivizibil al acestei tari! Ambelor categorii...retragerea cetateniei, urmata de expulzare si interdictia de a mai calca vreodata pe pamant romanesc! "Animalul" uman, oriunde pe mapamond, poate fi stapanit doar prin legi ferme, dure si bine aplicate!
Ca si competare...poate in viitorul apropiat romanii vor discerne mai bine aplicarea stampilei, pentru ca guvernantii acestei tari, indiferent de partide, sa nu mai fie obligati a face aliante contra naturii, cu diferite "uniuni culturale"! Nu voi suporta niciodata idea ca milioane de romani naturali sunt "prosti" si nu pot ocupa un post de vice primministru, sau posturi in ministere cheie, recte sanatate sau mediu! Un roman adevarat nu ar fi dat aviz niciodata unor italieni sa faca un mare depozit de deseuri toxice intr-o statiune emblematica a litoralului romanesc...Navodari!

@gobelu
Astazi, puscariile din Romania sunt adevarate "refugii" in raiul vietii! De multe ori, oameni liberi si onesti o duc mult mai greu decat un detinut ordinar care a luat viata unui om! Ma uitam la talharul prins acum cateva luni! Un slinos, cu imbracamintea rupta, avea in picioare doar cateva perechi de sosete, fara pantofi....probabil si lihnit de foame....vai mama lui, iar acum la proces....costum alb de trening, freza facuta, mai grasut! Trai pe vatrai...la puscarie...vorba ta ...pe banii nostrii!


Ultima modificare facuta de D_M_G la Mar 30 Mar, 2010 7:33 am, modificat de 3 ori in total
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Ce buna era mumca silnica pe vremuri...
Eu pt asta as opta.
In ziua de azi,iti omoara parintii si apoi il tine in inchisoare tot pe banii tai...adicatelea...cum ar veni...tu ii dai de mancare Evil or Very Mad
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris:Am votat DA ! Sunt democratii consacrate de aproape 200 de ani, unde aceasta pedeapsa capitala este in uz! In Romania, multi indivizi din pacate, au devenit mai animale decat cele mai feroce pradatoare salbatice, motiv pentru care aceasta pedeapsa poate avea un caracter "preventiv" in gandurile multora!

Nu stiu care sunt mai mari pradatori: cei care au furat o geanta sunt cei care au furat milioane de euro din privatizari smechere. Cei care au omorat un om sau cei care au omorat natiunea romana tinand-o in intuneric?
D_M_G a scris:Pentru ciori....total de acord! Sa nu uitam ca Ilici Iliescu i-a "implementat" in societatea romaneasca decretandu-i ROMI, aducand imense prejudicii ulterioare, tuturor din natia romanilor naturali!

Ce pacat ca nu te-ai nascut "cioara". As fi vrut sa vad atunci ce parere ai fi avut. De fapt stiu, o parere la fel de radicala, dar exact invers.
D_M_G a scris:La fel si pentru oricare minoritate din tara asta ce doreste explicit alceva decat caracterul unitar si indivizibil al acestei tari! Ambelor categorii...retragerea cetateniei, urmata de expulzare si interdictia de a mai calca vreodata pe pamant romanesc! "Animalul" uman, oriunde pe mapamond, poate fi stapanit doar prin legi ferme, dure si bine aplicate!

Chiar as vrea sa vad o definitie a "animalului uman".
D_M_G a scris:Ca si competare...poate in viitorul apropiat romanii vor discerne mai bine aplicarea stampilei, pentru ca guvernantii acestei tari, indiferent de partide, sa nu mai fie obligati a face aliante contra naturii, cu diferite "uniuni culturale"!

Saracii PD-isti, mi-e si mila de ei, ce compromis au trebuit ei sa faca... Mi se rupe camasa de pe mine de cat plang pentru ei.
D_M_G a scris:Nu voi suporta niciodata idea ca milioane de romani naturali sunt "prosti" si nu pot ocupa un post de vice primministru, sau posturi in ministere cheie, recte sanatate sau mediu! Un roman adevarat nu ar fi dat aviz niciodata unor italieni sa faca un mare depozit de deseuri toxice intr-o statiune emblematica a litoralului romanesc...Navodari!

Corect, de ce sa ne fure altii cand noi o facem atat de bine (flota, CFR, strazi, borduri, paduri in Suceava, case in Brazilia, terenuri vandute armatei). Da, emblematic pentru copiii inecati, pentru toxinfectiile alimentare, pentru zecile de generatii facute pioneri la malul marii, pentru angajatii care ieseau si inca mai ies prin spate cu sacosele pline.

D_M_G a scris:@gobelu
Astazi, puscariile din Romania sunt adevarate "refugii" in raiul vietii! De multe ori, oameni liberi si onesti o duc mult mai greu decat un detinut ordinar care a luat viata unui om! Ma uitam la talharul prins acum cateva luni! Un slinos, cu imbracamintea rupta, avea in picioare doar cateva perechi de sosete, fara pantofi....probabil si lihnit de foame....vai mama lui, iar acum la proces....costum alb de trening, freza facuta, mai grasut! Trai pe vatrai...la puscarie...vorba ta ...pe banii nostrii!


Eu zic sa-i impuscam pe toti din puscarii, ca sa nu-i tii din banii tai. Dar sa-i lasam pe cei care fura legal sa-ti ia din bani, aia nu te deranjeaza.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Nu sunt de acord cu pedeapsa cu moartea. Fiecare facem greseli, unii mai mici, altele mai mari. Justitia poate gresi. Au fost cazuri in care oameni nevinovati au fost condamnati pe nedrept, nevinovatia lor a fost descoperita dupa mult timp.
De asemenea, nu sunt de acord cu sistemul de detentie actual. Aratau bine filmele alea americane in care detinutii americani faceau sosele, cai ferate cu lopata si tarnacopul. Ii hranim, imbracam, le acordam prea multe drepturi. Toti muncim pt a ne asigura cele necesare, ei de ce nu ar face-o? De ce sa ii hranim din banii nostri?
Nu sunt de asemenea de acord cu retragerea cetateniei romilor care comit infractiuni in afara tarii. Europa a sarit de fund in sus ca nu le dam drepturi, ca nu ii integram in societate. Na ca oropsitii i-au invadat, i-au cotropit, ii fura si ii violeaza. Sa se spele cu ei pe cap.
Despre religie, n-are rost sa mai discutam. Preotii, erau inainte un model de moralitate si corectitudine. In ziua de azi, biserica s-a transformat intr-o afacere de succes. Doar daca ne uitam dupa revolutie cate biserici s-au construit comparativ cu nr de scoli. Vine popa la usa de craciun, stropeste nitel cu apa prin casa, i-ai varat banutul in buzunar. As fi curios, daca as umbla din casa in casa sa cer bani pt renovarea si dotarea scolilor copiilor nostri, cati ar da bani. Afacerea asta cu biserica prospera pe seama prostiei umane.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@dodo_13
Probabil acum esti pe scarile Inaltei Curti de Justitie si Casatie pentru a imbarbata pe cel care cu voia si votul tau putea ajunge ministru MI! Smile Deh...campania a trecut demult....doar unii raman ancorati in ea si-n trecut! Smile
Ai un vadit interes pentru comenturile mele...si este chiar educativ sa citezi....clasici in viata! Laughing
Privind la stiri, observ ca in regiunea ta geografica se petrec cele mai mari si dese fapte antisociale, de la batai cu parul, pina la crime oribile....ar trebui sa fii de acord cu inasprirea multor legi! Nea caisa ala de le "primiri urgente" din Iasi, a ajuns mai cunoscut ca Geoana in media!
Sa-ti dau un ex. concret de furaciune legala! Madam Tiron din Broscauti, Bacau (in zona) directoarea CNADNR, care de atatia ani fura o tara intreaga si sosele tot nu avem! Cauta-i declaratia de avere si vezi cate combine, tractoare si alte masini agricole are...si spune-mi din ce salariu de bugertar le-a facut! Maimuta asta parca ar fi director la SMT, nu la o companie de drumuri! La fel si "pretenu'" tau Voicu cu "fisneata" lui mamitica de 70 de ani ce ne asfalta soselele-n draci!

L.E.
Voicu, guzganul bortos, este emblematic in primul rand pentru PSD si votantii acestui partid! Punct!
Mereu ai atacat pe oricine nu ti-a impartasit opinia si mai ales sustinerea PSD ului.....dar trebuie sa realizezi candva ca totusi nu mai este la putere cel din avatarul tau si oamenii sunt liberi sa aiva si alte convingeri! Am doua case ...una in oras, una la tara mostenire, doua sere si doua masini SH! Asa-i ca nu-s strain de PDL isti si de furaciunile lor? Daca asta este un mod de gandire....ti-l respect!


Ultima modificare facuta de D_M_G la Mar 30 Mar, 2010 11:36 am, modificat de 9 ori in total
Skip ads

  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Am foarte multe sentimente contradictorii despre acest subiect, daca as stii ca pedeapsa capitala s-ar aplica DOAR in conditiile legii, as fi de acord... dar stiind cum functioneaza justitia romana nu sunt de acord pentru ca nu vreau sa ajunga nimeni in situatia de a murii pentru ca altcineva greseste (adica un "politist, un prcuror, un senator" daca stiti melodia).
Deci nu sunt de acord cu pedeapsa capitala in romania zilelor noastre.
Cat despre retragerea cetateniei, a mai scris cineva... cea dobandita prin nastere nu este corect sa se retraga...
Despre cei care cer autonomie si alte tampenii... mergeti in alte tari... daca aici nu va place.
Eu cand merg in strainatate (Ungaria, Slovenia, tari fost comuniste) ma tot gandesc, la noi de ce nu se poate?
Raspunsul stiu ca nu-l voi intelege niciodata.... dar ar trebui sa plece oamenii muncitori si sa ramana numai leprele furacioase....

stima
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
@d_m_g
Nu ma uit la televizor. Citesc netul din mai multe surse si ma straduiesc sa cred maxim 50% din ce se scrie.
Voicu e reprezentativ pentru clasa politica romaneasca, din care fac parte basescu, udrea, berceanu, ponta, vanghelie, iliescu, orban, voiculescu, becali, geoana, ridzi. Nu e nici o diferenta intre ei, stai calm. Dupa cate vad, te nemultumesc crimele marunte mai mult decat cele mari. Iar cele mari nu te deranjeaza decat daca sunt facute de cei non-portocalii. Nu esti deloc nemultumit de modul in care un om se poate imbogati in aceasta tara, ceea ce ma face sa cred ca nu esti strain de acest mod de imbogatire.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
dupa cum arata chestionarul tind sa cred ca sondajul facut are un sambure de adevar 25 la 20
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
@dmg
Eu zic sa nu dai exemple, ca pentru unul de al tau iti dau 4 de la portocalii:

D_M_G a scris:Sa-ti dau un ex. concret de furaciune legala! Madam Tiron din Broscauti, Bacau (in zona)...toarea CNADNR, care de atatia ani fura o tara intreaga si sosele tot nu avem! Cauta-i declaratia de avere si vezi cate combine, tractoare si alte masini agricole are...si spune-mi din ce salariu de bugertar le-a facut! Maimuta asta parca ar fi director la SMT, nu la o companie de drumuri!


Dorina Tiron, numita de Berceanu:
http://www.bzi.ro/dorina-ti...-autostrazi-72656
Softul impus de Berceanu:
http://www.ziarultricolorul...6&format=html
Berceanu vanzator de tara:
http://www.ne-cenzurat.ro/i...2958&Itemid=6
Cum se imbogateste jumatatea portocalie:
http://www.tirmagazin.ro/in...alii&catid=13

Astia nu te deranjeaza? Pentru astia nu ar trebui sa exista pedeapsa cu moartea? Sau macar extradarea?

D_M_G a scris:ti-l respect!

Nu cred ca stii ce e ala respect. Mai ales ca le doresti moartea altora.


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Mar 30 Mar, 2010 11:45 am
Skip ads

  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ce treaba are cearta voastra cu abolirea sau nu a pedepsei cu moartea
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Am votat DA...romanul nu are constiinta, dar de frica face ca si rahatul sa pocneasca . Punct
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Stefan_BC a scris:ce treaba are cearta voastra cu abolirea sau nu a pedepsei cu moartea

Are foarte multa, pentru ca arata cat de superficiali sunt romanii. Vad viata cu ochelari de cal si voteaza ca atare. Daca maine vine basescu si cere reintroducerea pedepsei cu moartea, marea majoritate vor spune DA. Si asta in totala necunostinta de cauza.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ai sa vezi ca pe pagina anterioara ceva de genul am zis si eu,pana la urma Traim In Romania si asta ne ocupa tot timpul
ps: ce ai scris tu in semnatura ta e adevarat din pacate si cred ca asta spune multe
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@Dodo si Stefan:voi aveti impresia ca Romania noastra are clasa politica? Indiferent ce culoare ar fi la putere si repet, INDIFERENT, lucrurile nu vor sta altfel. Pacat de tara asta ca este locuita de romani.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Intai de toate scuze de offtopic!
dodo, toti sunt o apa si-un pamant! In tara asta de 20 de ani exista o rotatie la furaciunea nationala! Niciodata nu am spus ca unii baga vastul, altii nu! Motivul pentru care am votat pe Basescu sustinut de PDL, a fost doar ca asa am crezut la vremea aceea....ca sunt mai putini ciorditori comparativ cu alte partide! Pe PNL isti nu aveam nici un motiv sa-i votez, aducandu-mi aminte de taxa auto platita si ulterior drumurile in justitie, dar si din cauza specimenului Chucky, iar pe PSD isti...in fruntea carora sta criminalul de onoare Iliescu, cel care a permis extrem de mult extinderea caracatitelor mafiote...NICIODATA...in viata asta! Dupa mine ar trebui sa existe o lege ca in urma unui referendum national sa fie desfintate toate gruparile mafiote numite azi pompos in Romania...PARTIDE si toti componentii acestora de la varf sa fie trasi la raspundere pentru faptele lor, iar pe viitor luat "dreptul de a alege si a fi ales"! Cam asa arata doctrina mea de partid! Oricum trebuie sa recunosti campionii la furaciuni....stii ca sunt rosii! Si cred ca ti-ai facut o mica analiza in cazul in care era presedinte "Desteptul" Smile cu toate increngaturile lui de la Moscova pina la spa-ul lui Vantu, ce "sarbe si hore" era in tara asta!
Iar la tine in semnatura este o mare minciuna! Parlamentul actual nu are mai mult de 8% increderea poporului, acesta fiind primul motor de daramare a tarii in cei 20 de ani! "Oglinda" acestui parlament ce spui tu ca reprezinta poporul este...somaj, foamete, lipsa educatie si sanatate, salarii si pensii ca-n Pretoria, preturi ca-n Germania, cele mai multe taxe si impozite din Europa, mafie, furaciune si tot ce poate fi mai rau....si atunci pe cine reprezinta el?
Iar pedeapsa cu moartea se da doar in cazuri exceptionale unde exista crime cu sadism sau alte atrocitati genul viol minori urmat de crima, etc....nu pentru orice fapta! Si inca odata consider ca in Romania poate fi intemeiata o asemenea decizie...in fond benefica pentru "sanatatea" natiunii!
L.E. Moartea unui criminal nu-mi produce nici cea mai mica emotie afectiva! Mai mult ma afecteaza moartea unei vrabii decat a unui nenorocit care violeaza fetite de 3-4 ani si apoi sa-si sterga urmele le omoara!
Ma infior la respectul ce-l ai tu pentru asemenea indivizi! Pentru ca eu sunt lipsit total conform cu spusele tale...

Parlamentul a facut numai legi contra poporului roman si in favoarea ocupantilor acestuia! De aia cumperi benzina/motorina la pret de Austria, de aceea nu are tineretul unde sa munceasca, de aceea foamea bantuie in tara asta, de aceea nu mai sunt fabrici si uzine, de aceea subsolul tarii este vandut, si sa nu uiti ca executivul trece majoritatea legilor prin parlament!

Toate convingerile tale sunt pure speculatii nesustinute de realitate! Dar este dreptul tau sa crezi orice....In guvernarea PDL PSD, rosii au avut prima alegere de ministere...binenteles ca nu au dorit Finante, Transporturi, Sanatate....NU...ei numai una si buna Ministerul de Interne! Oare de ce? De ce au schimbat 3 ministri in doua saptamani? Nu-ti da de gandit? Ce bine puteau face ei tarii din fruntea Ministerului de Interne? Reteaua conasu dodo...reteaua paralela de mafioti si nenorociti....mai discutam...sa vezi cati rosii ies la mal dupa Voicu!
Spui tu ca daca Geoana era in fruntea tarii, Voicu era oricum la DNA? Tu chiar crezi in povesti? Cati ani ai? Smile
Eu nu mi-am schimbat niciodata parerea despre nimeni! Sunt un tip moderat in gandiri politice...nu fac ca altii sa ma dau cu popoul de pamant ca nu a iesit ala sau altul!


Ultima modificare facuta de D_M_G la Mar 30 Mar, 2010 1:01 pm, modificat de 5 ori in total
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Din nou, o "mica" confuzie. Parlamentul nu guverneaza tara ci doar face legi. Atat si nimic mai mult. Ca doar 8% din romani au incredere in parlament nu arata decat ca romanii nu stiu Constitutia. Ce vina are parlamentul ca tara e guvernata prost?

Da, sunt convins ca nu exista clasa politica. Dar la fel de convins sunt ca asta e vina noastra a tuturor. Si oricum, nu are cum sa fie altfel cand nu avem respect pentru dreptul la exprimare, dreptul la viata si dreptul la liber crez (tocmai ce spune topicul).

Orice om are respectul meu, indiferent de ce a facut sau nu a facut. Si nu trebuie sa fiu respectat ca sa respect.


P.S. (dmg). Sunt convins ca o guvernare PSD+PNL+UDMR era mai buna decat cea curenta. Si sunt convins ca nici Voicu, nici Vanghelie nu ar fi fost ministri, cum nu au fost nici in guvernarea PDL-PSD. Si sunt la fel de convins ca tot Ponta ar fi iesit presedinte in PSD. Si la fel de convins ca Voicu ar fi fost tot la DNA, pentru ca oricum base are parghiile acolo, dovedit si pe vremea lui Tariceanu si pe a lui Boc. Si oricum, imi place ca ai inceput sa-ti schimbi parerea despre baselu Smile
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am pus DA si as spune oricand DA la pedeapsa cu moartea deoarece sunt de parere ca unu om care nu ai ce sa ii mai iei sau un om care nu mai are ce pierde nu poti sa il pedepsesti decat luandu-i singurul lucru care il are si anume viata. Mai ales ca pe multi nici nu stiu cum ii mai suporta pamantul asta (criminali, violatori etc) "Burn them to the stick"
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Voi sunteti de acord cu asa ceva?
DA 65%
NU 23%
MA ABTIN 10%
164 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR