Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Care este cea mai scumpa masina din lume? Bugatti Royale Kellner Coupe, editia 1931, a fost vandut pentru 8.700.000 dolari in 1987. Cu toate acestea, aceasta masina si multe altele asemenea ei nu vor fi incluse in lista, deoarece nu sunt disponibile pe piata astazi. Este greu de imaginat ca cineva chiar ar cheltui 8 milioane de dolari pe o masina in loc sa-i foloseasca pentru ceva mai productiv. Insa daca aveti banii si se iveste oportunitatea, veti cheltui cu siguranta o mica parte din aceasta suma pentru a aduna cateva dintre aceste minuni de masini in garajul dvs. Iata lista cu cele mai scumpe 10 masini de serie de pe piata:



1.Bugatti Veyron – 1.700.000$. Aceasta este de departe cea mai scumpa masina de strada disponibila pe piata in ziua de azi. Ajunge de la 0 la 97 km/h in numai 2,6 secunde si pretinde a fi cea mai rapida masina, cu o viteza maxima de 407 km/h. Cu toate acestea, titlul de cea mai rapida ii revine lui SSC Ultimate Aero, care depaseste cei 407 km/h, impingand astfel Veyron-ul pe locul al 2-lea.



2.Lamborghini Reventon – 1.600.000$. Cel mai puternic si mai scump Lamorghini se afla pe locul doi in lista, dupa cum putem vedea. Dureaza 3,3 secunde ca sa ajunga de la 0 la 97 km/h si atinge o viteza de top de 340 km/h. Acest model este o raritate (20 de exemplare) , iar designul deosebit il face atat de scump si atat de costisitor de intretinut.



3.McLaren F1 – 970.000 $. In 1994 McLaren F1 a fost cea mai rapida si mai scumpa masina. Desi a fost construit cu 15 ani in urma, are o viteza maxima incredibila de 391 km/h si atinge 97 km/h in 3,2 secunde.



4.Ferrari Enzo – 670.000 $. Cel mai cunoscut supercar construit vreodata. Enzo are o viteza de top de 350 km/h si accelereaza de la 0 la 97 km/h in 3,4 secunde. Au fost produse numai 400 de unitati si se vinde momentan pentru peste 1.000.000 $ in licitatii.



5.Pagani Zonda C12F – 667.321 $. Produs de o companie independenta de mici dimensiuni din Italia, Pagani Zonda C12 F este pe locul 5 in topul celor mai rapide masini din lume. Promite sa atinga o viteza maxima de peste 346 km/h si sprinteaza de la o la 97 km/h in 3,5 secunde.



6.SSC Ultimate Aero – 654.400 $. Nu lasati pretul sa va innebuneasca. Cea mai rapida a 6-a masina din lume este de fapt cea mai rapida masina legala de strada din lume cu o viteza de top ce depaseste 414 km/h si face sprintul de la 0 la 97 km/h in 2,7 secunde. Se pare ca acest model va fi produs in numai 25 de exemplare.



7.Saleen S7 Twin Turbo – 555.000 $. Prima masina de serie cu adevarat americana, un cowboy veritabil, acest Sallen este a 3-a masina din lume ca rapiditate. Are o viteza de top de 400 km/h si atinge 97 km/h in 3,2 secunde.



8.Koenigsegg CCX – 545.568 $. Fabricat in Suedia, Koenigsegg se lupta din greu ca sa devina cea mai rapida masina din lume. Momentan se afla pe locul 4, cu o viteza maxima de 394 km/, dar producatorul nu se lasa asa usor si continua sa incerce sa produca modelul cel mai rapid. Ii uram mult succes!



9.Mercedes Benz SLS McLaren Roadster – 495.000 $. Un GT veritabil, SLR McLaren este cel mai rapid model cu transmisie automata din lume cu o viteza maxima de peste 330 km/h si un sprint 0-97 km/h realizat in 3,8 secunde. Este un cabrio de lux cu un motor realmente puternic, ale carui rezultate exceleaza in performanta si stil.



10.Porsche Carrera GT – 440.000 $. Un supercar ce atinge viteza maxima de 328 km/h + si face sprintul 0-97 km/h in 3,9 secunde.


1.

2.

3.
4.

5.
6.

7.
8.

9.
10.


Ultima modificare facuta de sabau18 la Vin 16 Apr, 2010 1:16 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Tu ai prea mult timp liber. Ogoaie-te ca nu castigi nimic daca deschizi sute de topicuri inutile. Si data viitoare pune sursa de unde ai copiat rahaturile. Exclamation
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Tu ai prea mult timp liber. Ogoaie-te ca nu castigi nimic daca deschizi sute de topicuri inutile. Si data viitoare pune sursa de unde ai copiat rahaturile. Exclamation


probabil,poate altii sunt curiosi,cine a zis de castigat?.....care sute de topicuri?max daca am facut vre-o 20 de topicuri,din data 29 aug 2009-06 apr 2010
sursa www.google.com


Ultima modificare facuta de sabau18 la Mar 06 Apr, 2010 9:06 pm
  • Ctl.madeinheaven

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Google e doar un motor de cautare.Sursa o reprezinta site-ul pe care este postat materialul.
Skip ads

  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Elegance..
cum ai ajuns la concluzia ca sunt rahaturi!?('Nu!')
baga mare Sabau...
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da, nu sunt rahaturi, sunt spam.
Sau ne apucam sa discutam aici de toate subiectele posibile, de la metode de curatire a morcovilor pana la cum sa fabrici un motor cu reactie (cine stie, s-o fi gasind unu' sa il faca pe Batman)
La asta se referea elegance, si sunt de acord cu el. Pana la urma ClubOpel e forum, nu chat
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Je.. Clubopel este un site auto..
si Sabau a deschis un topic despre cele mai scumpe masini si performantele lor(deci ln domeniul auto)..
ptr. mine este ceva interesant..
nu vad sa fi facut nici-o referire la ceea ce zici tu ( morcovi sau...)
scuzati offtopicul..
toate bune..
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
jE a scris:da, nu sunt rahaturi, sunt spam.
Sau ne apucam sa discutam aici de toate subiectele posibile, de la metode de curatire a morcovilor pana la cum sa fabrici un motor cu reactie (cine stie, s-o fi gasind unu' sa il faca pe Batman)
La asta se referea elegance, si sunt de acord cu el. Pana la urma ClubOpel e forum, nu chat
Deci, daca astea sunt rahaturi..ce sa mai zic de MULTE lucruri inutile de pe forum, cu adevarat rahaturi. Ca de exemplu, cineva a deschis un topic acum ceva timp in care cerea opiniile colegilor, cand, si daca ei se spala pe maine cand merg la baie. Oooo da, super interesant Wink mai mai ca detroneaza bugatti care ar fi pe primul loc. Parerile sunt impartite, fiecare e interesat de ce vrea. Mi se pare doar aiurea sa se considere spam sau rahat ceva care nu te intereseaza. Poate ca topicul de care spuneam nu e de rahat, nici spam, poate era chiar interesant, ca multi s-au grabit sa raspunda. Mie mi s-a parut interesant ,,rahatul'' asta, chiar daca nu stiu daca topul e cel real.
Skip ads

  • vectraph

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
si mie mi s-a parut interesat si era si mai bine daca punea o poza artistica a fiecarei masini ca sa privim si sa stim ce ne cumparam. din cate am vazut suntem la "discutii generale" unde ni se spune "Exprima-te in voie". gresesc cu ceva?
scuze de offtopic.
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
@vectraph nu gresesti cu nimica,infine sti dupa cine se lasa,am pus pozele,numa-i bine
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Acum sa aduc eu ,,concurenta''... cele mai ieftine masini din lume. http://green.autoblog.com/2...ars-in-the-world/
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Eu cred ca de fapt era mai bine daca Sabau18 face un top cu cele mai scumpe Opeluri, poate atunci ar fi fost mai "non-spam" topicul... mai avem si moderatori ... Nu! obiectivi domnilor obiectivi....

L.E. spam=a disruptive, esp. commercial message posted on a computer network or sent as e-mail,
sursa:http://dictionary.reference.com/browse/spam


Ultima modificare facuta de calin1945 la Vin 16 Apr, 2010 2:05 pm
Skip ads

  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
inca o data jE, omule, chiar nu stii sa respecti omul. s-a interesat si ne-a zis si noua, celor care nu stiam, cate ceva despre fiecare masina scumpa si rapida din lumea in care traim.

mi se pare bun topicul, nu il consider spam..imi place clubopel prea mult, de aceea imi petrec destul timp pe acest site.

bvo sabau
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Voi cred ca ati uitat sa va luati pastilele. Ati vazut careva ce discutii deschide sabau18? Aduna steluta intr-o veselie si voi va chinuiti sa scoateti piatra (stiti voi de unde). Rolling Eyes
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Voi cred ca ati uitat sa va luati pastilele. Ati vazut careva ce discutii deschide sabau18? Aduna steluta intr-o veselie si voi va chinuiti sa scoateti piatra (stiti voi de unde). Rolling Eyes


La inceputul activitatii mele pe forum mi se pareau si mie deplasate unele topicuri, am cerut hiar inchiderea unuia legat de viteza maxima sau ceva de genul acesta... si mi s-a explicat frumos ca daca nu agreez subiectul sa-i las pe pasionati in treaba lor...
Asadar daca nu-ti plac subiectele deschisa de Sabau18, plimba ursu ... si poate vezi si de un distonocalm... ti-e frica ca ajunge general inaintea ta?

weekend placut
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Te-ai inscris pe forum si ai inceput sa ceri inchiderea topicurilor deschise inainte sa te nasti tu, si totusi te mira faptul ca nu s-a procedat in consecinta.
Cine a zis ceva de inchiderea "topicului"? sabau18 e liber sa delireze in continuare si oricine poate sa i se alature.
Restul stam pe margine si radem. Wink
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Te-ai inscris pe forum si ai inceput sa ceri inchiderea topicurilor deschise inainte sa te nasti tu, si totusi te mira faptul ca nu s-a procedat in consecinta.
Cine a zis ceva de inchiderea "topicului"? sabau18 e liber sa delireze in continuare si oricine poate sa i se alature.
Restul stam pe margine si radem. Wink


Pai nu era convenabil sa stai pe margine de la inceput... eu nu m-am mirat ca nu s-a inchis vreun topic.
Acum inteleg cum ai ajuns sa ai peste 2000 de prosturi ...pardon posturi...faci concurs cu cineva de posturi si stelute?
Cat despre nasterea mea, inscrierea mea in forum si alte chestii am si eu o parere, cred ca te jucai cu putulica la nisip cand eu aveam prima masina si iti scobeai sub unghi cand eu aveam primul Opel....

Sabau18 - scuze de off-topic
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
In ultima perioada se doreste clubopel a fi exclusiv, dar exclusiv opel...dar sa nu uitam ca este un forum de masini dedicat opel, dar asta nu inseamna ca nu putem aduce vorba si de alte masini...
Poate s a mai discutat sau nu dar mi se pare ciudata regula de a nu putea posta la vanzare alta masina decat opel...Multi dintre noi sigur mai au a 2 a 3 masina care nu este opel...Iar avand in vedere anumiti oameni din clubopel as fi incantat sa cumpar o masina de la ei. Cunosti omul, poti spune multe si despre masina...
Parerea mea...(scuze daca este off topic)

p.s. acum am citit notificarea facuta de admin despre piata opel si da sunt de acord cu chestia ca devenise o piata a "samsarilor". dar eu vb de membrii vechi aici si seriosi nu despre samsarii din targuri...
Ma gandesc ca s ar putea face o sub-sectiune special sau ceva..


Ultima modificare facuta de kapp la Vin 16 Apr, 2010 4:19 pm
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Te-ai inscris pe forum si ai inceput sa ceri inchiderea topicurilor deschise inainte sa te nasti tu, si totusi te mira faptul ca nu s-a procedat in consecinta.
Cine a zis ceva de inchiderea "topicului"? sabau18 e liber sa delireze in continuare si oricine poate sa i se alature.
Restul stam pe margine si radem. Wink


@elegance ...nu ti-a placut topicul nu-l citi,eu ma chinui sa strang stelute?(nu ma intereseaza deloc stelutele sau mai stiu eu)tu esti ala care se tine cu nasul pe sus,si vorbeste doar la 11 m,nu te tine ca esti nu stiu cine,ca esti un nimeni la fel ca toti,si care ''restul stam pe margine si radem?"eu cred ca razi tu singur de tine.salut
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
elegance, chiar nu imi dau seama care e problema ta. Sincer, mai mult deranjezi tu cu ofensele decat sabau18 cu ,,spam-urile'' sau ,,rahaturile'' . Nu iti convine, nu mai citi. Treci peste. Nu te obliga nimeni sa stai blocat pe o pagina anume in explorer. Sper sa nu ajunga si topicul asta ca multe altele...in care s-a ajuns sa ne certam ca aiurea...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

vi se pare gresit topicul?
da 18%
nu 81%
16 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR