Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Thor_

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
kataPH a scris:Va salut pe toti ,sunt nou pe aici si as vrea sa va cer parerea ...de o luna ma tot uit pe net dupa anunturile cu masini SH suma maxima de care dispun e de 7000 euro..mentionez ca as dorii o masina cu motor diesel.....ce mi-a atras atentia pana acum e opelul astra h fabricatie dupa 2005, Peugeot 407 fabricatie dupa 2004,Skoda Octavia fabriactie dupa 2004 ...am inteles de la anumite persoane mai mult sau mai putin in cunostinta de cauza ca Peugeot-ul si in general masinile frantuzesti ar fi mai greu de intretinut fata de alte modele cum ar fi cele nemtesti .Despre modelul Skoda mai sus amintit stiu ca sunt cam inghesuite in interior adica pasagerii din spate stau cu,,genunchii la gura"si am inteles ca si cam ,,papa" combustibil dupa un anumit numar de km...asta o stiu de la un prieten bun asa ca m-am oprit la OPEL ASTRA H model hatchback..nu m-am decis asupra motorizarii dar as vrea s fie peste 80 kw ...care sunt avantajele si dezavantajele unui asemenea model?as mai vrea un sfat privind costurile de intretinere....ce piese ,,pica" cel mai des..multumesc


Mda,cunostitele nu ti-au spus ca masinile frantuzesti in afara faptului ca sunt mai greu de intretinut sunt si mai scumpe la intretinere?Ma mir,ca tot vad ca asta e mentalitatea romanului,sa fie Made in Deutschland...din pacate pt tine trebe sa-ti spun ceva,nici neamtu nu mai face masina aia de vis care nu se strica niciodata,poate doar pe la supercaruri sa mai fie ceva fiabil,in rest....In fine,Peugeot 407 daca vrei sa achizitionezi nu te sfatuiesc sa mergi pe 1,6 Hdi daca mergi pe diesel,ia-ti 2.0 Hdi mult mai fiabile.Cam asta e singurul meu sfat,despre celelalte nu ma pot pronunta pt ca nu am detinut nici-una.Poate despre Skoda Octavia,dar Octavia II care o are tata si merge de rupe.
  • cornel.m

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ordinea fiabilitatii, in opinia mea (nu dati cu pietre):
1. skoda octavia.
2. opel astra h.
3. ...
4. ...
.........
xxx. peugeot 407
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR