Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alexutzu11

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
salut
am si io o problema mi am cumparat un opel vectra c din italia akum un 1 si ceva am avut asigurare rar tot la ea in italia si akum mi a expirat asigurarea am facut rost de bani si m am decis sa o inscriu da am o problema am pierdut talonu la masina dar am certificat de propietar pe numele meu original credeti ka pot sa o inscriu doar ku certificatu de proprietate ? nu ma prea pricep ajutati ma si pe mn ms
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
C.I.V -ul atesta propietatea masinii! Talonul atesta dreptul de a circula pe drumurile publice, implicand inmatricularea, starea tehnica, date tehnice specifice, etc.... In Romnaia nu poti inmatricula o masina, daca nu ai si acest act! Cred ca cel mai bine este ca pe baza C.I.V-ului, care spui ca te atesta ca propietar, sa demarezi in tara de provenienta solicitarea unui duplicat! Altfel nu prea vad cum o vei inscrie aici.....Bafta!
  • alexutzu11

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
d_m_g ms astept si alte pareri
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pentru a inmatricula masina in romanica, trebuie mai intai sa o radiezi din tara de origine. Asta inseamna ca lipa talonului trebuie rezolvata in Italia dupa care inmatriculata acolo temporar in vederea exportarii si abia atunci vii cu noile acte in ro.
Sau daca o poti radia fara a mai duce masina in Italia ori daca o duci, o aduci pe platforma, poti sari peste inmatricularea provizorie.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR