Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Buna, am o vectra b din 97 cu cutie automata, si-mi manca-n oras cam 12-13 (cluj)! ce sa fac? acum am cumparato ce-i drept de 2 saptamani! Filtre,ulei?bujii? poate m-am gandit ca totusi nu-mi arata bine acul..... la rezervor..plutitor sa fie de vina? cateodata am impresia ca nu consuma chiar asa tare... eu daca mai am 3 litrii in masina de benzina nu-mi arata rezerva....adica nustiu daca e sau nu! aia e problema.. nu mi se ridica tot timpul cum trebuie plutitorul..si poate de asta am impresia...ca manca asa mult! in afara am scos cu ea 6/6.5. va multumesc ce-mi indicati sa-i verific ?
Skip ads

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu e exagerat consumul avand in vedere ca ai cutie automata , mie imi ia cam 11 si am cutie manuala si conduc turat . Verifica totusi map-ul sa nu fie rupt furunul care intra in el . Stima !
  • adrian terinte

  • Mesaje scrise: 1,240
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca acela este consumul la 1.6 si automat.Spun asta pt ca un vecin are masina identica cu a ta doar ca din 98 si are consumul la fel.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Daca nu ai computer de bord, iti recomand sa ii faci consumul de la plin la plin, mai ales cand o suspectezi de consum exagerat. Chestia cu acul care se ridica diferit este foarte relativa si daca sta masina intr-o parte indica diferit o perioada de timp.
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Consumul se face numai din plin in plin. Consumul pe ac e extrem de inselator. Si oricum la masina ta consumul nu e mare.
  • gabyt89_pana

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Trafficante a scris:Buna, am o vectra b din 97 cu cutie automata, si-mi manca-n oras cam 12-13 (cluj)! ce sa fac? acum am cumparato ce-i drept de 2 saptamani! Filtre,ulei?bujii? poate m-am gandit ca totusi nu-mi arata bine acul..... la rezervor..plutitor sa fie de vina? cateodata am impresia ca nu consuma chiar asa tare... eu daca mai am 3 litrii in masina de benzina nu-mi arata rezerva....adica nustiu daca e sau nu! aia e problema.. nu mi se ridica tot timpul cum trebuie plutitorul..si poate de asta am impresia...ca manca asa mult! in afara am scos cu ea 6/6.5. va multumesc ce-mi indicati sa-i verific ?


consumul depinde si de modul tau de condus...specifica dak iti ia atat cand mergi normal sau sportiv...fiecare cu stilul sau de condus:D
  • gabri3l85

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eu am aceeashi masina, numai ca din 1996, si mie imi ia tot vreo 11 - 12 l/100 in oras. tu ai gasit ceva rezolvare pentru un consum mai mic? ca si pe mine ma toaca de bani consumul asta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR