Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
am o dilema ..am fost la un service..si mi-au zis cat re sa-mi schimb rulmentul spate stanga si e vreo 450 ron.... am gasit si second....se poate pune second? prezinta un pericol? trebuie inlocuit de nou...?
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca gasesti second si nu a fost dat de pe msina de uzat, s-ar merita, mai ales la pretul asta. Ai uitat sa ne zici ce masina.
  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
pai o sa-l iau din dezmembrari pentru un opel vectra b hatchback
  • Eko2001ro

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am schimbat unul pe spate tot din dezmembrari luat. Trebuie sa te uiti la km masinii de pe care il iei sa nu fie foarte multi. Eu nu am avut probleme cu el.
Skip ads

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Trafficante a scris:am o dilema ..am fost la un service..si mi-au zis cat re sa-mi schimb rulmentul spate stanga si e vreo 450 ron.... am gasit si second....se poate pune second? prezinta un pericol? trebuie inlocuit de nou...?


Cum facea masina de a trebuit sa il schimbi? Te intreb pt ca si eu am aceeasi problema, dar vreau sa stiu si daca am vreo problema cu unul din cauciucurile de pe spate. La viteze mici se aude un boncanit regulat ca si cum a-si avea cauciucul descentrat. Am verificat si rulumentul stanga spate are joc si la mine. La viteze mari in schimb nu se mai aude nimic....
  • florin.and

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2009 2.0 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Cu 370 ron ,senzor abs si garantie 12 luni am cumparat pt vectra c de la un coleg din sectiunea publicitate.Am cu el 8 luni si nici o problema.NOU.
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Trimite-mi si mie te rog legatura - sau cum pot da de el astfel incat sa iau si eu un astfel de rulument.
  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
la mine cand plec de pe loc se aude.....un vajait de ala puternic ..huruie...si cand iau o groapa aud roata parca cum huruie.....si aceleasi simptome le am si eu ca tine....Sad apai eu nu dau 370 ca nu am de unde! Probabil..o sa iau unu second!
Skip ads

  • autotitan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
eu nu as pune piese ce tin de directie din dezmembrari acuma depinde si de masina care este dezmembrata cum arata ,km...
  • lapusteanu

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1996 1.8 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
eu am schimbat rulmentul dr fata la 150 ron...mi s-a spus ca s-ar putea sa fie nevoie de tot ansamblul cu ABS...baietii de la service au verificat si a u concluzionat ca, cu un rulment nou si cu presa as iesi mult mai ieftin...rulmentul din dezmebrari nu prezinta garantie...iti poate hurui cand ti-e lumea mai draga...
  • autosony

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Trafficante a scris:la mine cand plec de pe loc se aude.....un vajait de ala puternic ..huruie...si cand iau o groapa aud roata parca cum huruie.....si aceleasi simptome le am si eu ca tine....Sad apai eu nu dau 370 ca nu am de unde! Probabil..o sa iau unu second!

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat rulument nou pt spate - iar asta care il scot de pe masina s o sa il pun la vanzare la 50 lei.
La mine la viteza nu se aude nimic - la viteza mica se aude un fel de bataie - nu huruit - ci numai o bataie slaba.
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Eu cand am avut probleme cu rulmentul stanga fata, l-am luat nou 350, am mers cu vajaitul ala puternic pana am facut rost de bani sa il iau nou, nu am vrut sa il iau din dezmembrari pt ca nu prezinta garantie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR