Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sa va povestesc pe scurt ce am nevoie sa aflu. Dupa nunta sotia mea si-a schimbat buletinul iar pasaportul nu. Sambata ar trebui sa ajungem la o nunta in Republica Moldova. Merge oare si asa sau trebuie sa si-l schimbe si sa mai dau o gramada de bani din nou deoarece ea si l-a facut inainte de nunta cu o saptamana pentru a putea merge in luna de miere (adica acum 10 luni).
Va rog raspunsuri cat mai avizate sau bine argumentate deoarece nu vreau sa ma trezesc in vama ca nu poate trece. Tinand cont ca acum iese in 3 zile pasaportul simplu cu taxa de urgenta as avea timp sa il fac. Multumesc anticipat.
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
In principiu eu as merge, cred asta din 2 motive: unul ca pasaportul este singura modalitate de legitimare peste hotare (deci nu se confrunta cu nici un alt act) si pe de alta parte el nu isi pierde explicit valabilitatea (nu se poate dovedi direct ) si doi: chiar si buletinul, asa capsat, mai este valabil 2 sapt sau 30 de zile am impresia...nu mai tin minte...
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Problema e ca are deja buletinul pr numele nou si ma gandesc ca la verificare va aparea cu numele nou iar pe pasaport cu numele vechi.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Luati la voi o copie legalizata dupa certificatul de casatorie, n-ar trebui sa fie probleme.
Skip ads

  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Acum unde esti? Iasi sau Falticeni? Daca esti in Iasi da o fuga pana la Sculeni...Nu le spune nimic. arata doar pasaportul (ca atat si trebuie, nu carte de identitate) si vezi... ai 25 km.. si o taxa de 6 lei..

ea si l-a facut inainte de nunta cu o saptamana pentru a putea merge in luna de miere (adica acum 10 luni). ai afirmat asta. sa inteleg cand ati fost in vacanta inca nu era si buletinul schimbat sau? Oricum daca ati fost in Europa nici nu aveati nevoie de pasaport...(exceptand cateva tari, Norvegia, Turcia, etc..)


Ultima modificare facuta de kapp la Mar 25 Mai, 2010 12:39 am, modificat de 2 ori in total
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
M-am gandit si eu la asta dar acum sunt 70% in Falticeni si de abia miercuri ajung in Iasi si daca nu merge treaba ar trebui sa depun maine actele la Suceava. Sad
Nu e nimeni vames printre noi? Smile
L.E. Am fost in vacanta in Turcia deci trebuia pasaport si buletinul nu il schimbase atunci inca.
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Problem rezolvata. Merge treaba. Am trecut de doua ori de atunci odata pe la Sculeni si odata pe la Albita. Nu mai trebuie alt act, nimic.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR