Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • alysu

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut am si eu o problema am un opel astra h caravan din 2005 si de la un timp imi intra apa in masina sus in dreapta in portbagaj. Prima data cand am vazut am crezut ca intra pe la antena l-am chemat pe un vecin care lucra la opel si i-am spus care este problema, el a desfacut plafonu in spate cu cele 2 carcase de la portbagaj si a strans cat de tare a putut antena. Nu a mai curs. Acum 5 zile cand m-am uitat dimineata era din nou apa in masina, plafonul ud si cutia aceea de jos din dreapta plina cu apa. Cand am venit de la servici am dat plafonul jos cu cele 2 carcase am dat antena jos dupa care am lipit antena cu un silicon pentru etansare special. Am pus antena la loc si gata, a 2 zi a ploat cand am venit de la munca m-am uitat si nu era ud deloc m-am bucurat super ok. Azi m-am dus afara dupa o ploaia de 2 zile si cand m-am uitat am ramas surprins era plafonul ud si cutia aceea din dreapta plina cu apa.Am dat jos plofonu acolo in spate si am bagat mana la antena era uscat nu intrase apa pe acolo,cand am dat jos carcasa din dreapta era ud. M-am uitat la chedere totul ok de la ce poate fi? Va cer ajutorul.VA MULTUMESC
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pe la stop ai verificat?
  • alysu

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Am uitat sa precizez masina are trapa panoramica . Azi cand m-am uitat din nou era apa, ea se scurge de undeva din fata masini am vazut azi cand am dat plafonul jos se vedeau darele de apa , dar cred ca pe la trapa baga apa. M-am uitat si la stop si nu intra pe acolo. Chiar nu stiu de unde?
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pai darele de apa dinspre trapa veneau? atunci acolo e problema
  • alysu

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Si eu cred ca tot de acolo dar faza e ca nu mi-am dat seama pentru ca parcarea e in panta si sta cu botu in sus si apa se ducea in spate si credeam ca e de la antena. Maine o sa ma duc la opel sa vad ce pot sa rezolv cu un tinichigiu. O sa te informez Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR