Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • twy_80

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
salutari, dragi opelisti! vreau sa-mi cumpar si eu un opelica, insa nu prea ma pricep la motorizari....am gasit unul din 2006, benzina, 1.6 twinport, 103 CP distributie pe curea......ce parere aveti despre motoarele twinport, consuma mai mult, ce probleme au? va astept parerile...multumiri...
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ca fiabilitate sunt f bune motoarele,problemele apar daca nu ii faci schimburile de ulei,filtre si distributia la timp cu un ulei de calitate nu ai probleme,altceva...........benzina,si km multi.
  • iuly_1722

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2010

  • Mesaj Privat
De vreo 10 zile am si eu un astra h 1.6 twinport tot 2006 de 105 cp, ce pot sa-ti spun dupa 800 km este ca m-a surprins placut consumul de 9 in bucuresti in trafic intens si pana in 6 in afara localitatii. Eu am avut pana asum 2 diesel asta fiind primul benzinar si la consum nu e foarte mare diferenta. Are ceva viata in el de la 3000 in sus. . Cred k motoarele pe benzina sunt singurele facute de opel celelalte de (1.3 si 1.9 de fiat) si (1.7 de isuzu) . De fiabilitate nu pot sa-ti spun prea multe pentru ca e prea devreme. Bafta sa fie ok ce alegi!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR