Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • OnuBond

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Buna tuturor! Am o mare problema cu o masina.Opel Omegab motor 2.2 distributie lant. A inceput cu pompa de injectie probleme probleme. fiecare mecanic cu ideea lui o gramada de piese schimbate. degeaba. Dupa ce am skimbat pompa de injectie a fost Ok. A mers doar ca facea figuri turbina. Acum am trimis turbina la bucuresti la reparat.S-a rezolva cu garantie 1 an. s-a pus turbina inapoi dar tot nu merge cum trebuie. Cand intra turbina merge ok.problema e ca se activeaza cam tarziu , pe la 3mii de turatii se activeaza si e aiurea. La plecarea de pe loc trage fff greu. intr-un deal ceva o panta merge greu de tot . NU mai stie nici un mecanic ce sa zica. Testerul e ok nu mai arata nimik. Nu stiu ce sa-i mai fac. Daca aveti idei ceva sau daca stii cam ce ar fi va rogg mult de tot ca m-a mancat de bani masina asta. am skimbat la ea tot ce se putea skimba(pompa injectie, turbina, injectoare, debitmetru, electrovalve, EGR, garnitura chiuloasa, segmenti, senzor turatie) si nu mai stiu daca am mai skimbat si altceva orikum e jale cu ea. M-am saturat...Sunt verificate furtunasele de vacum sunt ok toate... VA ROG daca ma puteti ajuta...mersi fain ...
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Eu zic sa te duci la intalnirile locale si colegii de acolo o sa te indrume catre cineva priceput. Probabil cineva s-a jucat incercad sa regleze turbo.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR