Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • titolyn

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X1.6XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am probleme cu caseta de directie,imi curge uleiul pe la ea.am incercat sa caut la dezmembrari o alta caseta ,insa sunt foart scumpe si momentan trec printr-o criza personala de bani.cineva mi-a recomandat sa bag ulei ars in vasul(recipientul) de servodirectie,insa cred ca aceasta idee e una cam proasta,deoarece mi-e teama ca mi se duce si pompa de servo.ce ma sfatuiti sa fac?
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Bagi ulei calumea in ea. De servo, nu kkturi. Sa isi bage tipul care ti-a recomandat uleiul ars, in masina lui! Numai nu vrei sa faci ceva si mai grav.
  • titolyn

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X1.6XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2010

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:Bagi ulei calumea in ea. De servo, nu kkturi. Sa isi bage tipul care ti-a recomandat uleiul ars, in masina lui! Numai nu vrei sa faci ceva si mai grav.

multumesc pentru raspuns,asa ma gandeam si eu,asta e aberatie curata,o sa incerc in continuare la centrele de dezmembrari,poate gasesc una folosita la un pret rezonabil.multumesc pentru raspuns si pentru ajutor
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Asta merge in cutia de viteza,din cate stiu,parca la Citroen era asa,acelasi ulei in ambele..Se schimba odata ,avea un singur buson de golire.La servo ma indoiesc,acolo tb.ulei hidraulic.Daca tot esti stramtorat,poti incerca niste ulei de transformator,e mai gros un pic dar merge..Eu am bagat in cutia automata si m-a mai dus cateva luni.NU DATI CU PIETRE,era o cutie stricata,(nu intra in marsarier si pierdea ulei la greu) si pana am facut rost de alta (nu se gaseau in 95-97 la SH).Mergea normal si nici nu mai pierdea..Dar in `R`tot nu vroia..
  • 24PAM

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2009

  • Mesaj Privat
tot esti din zona, costul nu este chiar mare dar nu se merita sa risti sa o "nenorocesti". consulta si da i o fuga " http://www.trami.eu/index.html "
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR