Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • panteacristit

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut
Schimbati garniturile in ponpa si desurubati tija de la pedala cu cateva filete si e ok a mea e din 92. si am avut aceleasi simtome de cand am cumparato si pana in toamna cand am schimbat anvelopele si am reparat sistemul de franare.
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
arias a scris:Salut...am un opel vectra a cu motorul de isuzu specific asta ca nu stiu daca are acelasi sistem de frinare ca ce-l cu motorul de opel....ideea este ca am verificat pompa de mai multe ori afara...presiune scoate,pierderi de lichid nu am ...aerisirea facuta ca la carte...am aerisit si abs-ul..dar frine nu am deloc.....pedala nu este slaba chiar are ceva consistenta insa daca apas tare pe ea se duce pina jos ....am doar frina de mana...nu am schimbat placute sau ferodouri...masina are alta pompa..alt servo si alt abs..luate recent dar la placute nu sa umblat...ce ar mai fi dubios la acest opel este ca pe roata stinga spate si fata dreapta adica in diagonala este presiune cind fac aerisirea...arunca bine pe celelalte doua rori iese si pe acolo dar mai putin de jumatate ca presiune.....nu stiu ce sa mai fac....deci pompa data jos de pe masina da bine....astept niste sugestii...merci anticipat


Ai aerisit corect: dreapta spate, stanga spate, dreapta fata, stanga fata?
Da roata jos si uita-te la placute, vezi daca mai au ceva pe ele, uita-te la discuri sa nu aiba santuri si sa nu prinda placuta bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR