Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • laca

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am cautat VW cu motor de 1.9 si am ajuns la opel de 1.7 care sunt f multumit de el dar sa daca vrei sa iti iei opel cu motor pe motorina motorul de 2.0 pt ca este mai puternic se infinge mai bine pe mine m-a impresionat placut pt ca am condus masina unui prieten de 2.0 si am fost foarte placut impresionat.
Skip ads

  • alinm

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Sal vreau sa imi cumpar si eu un opel astra 1.7 sau 2.0 clasic dar din afara .Puteti sa imi recomandati anumite siteuri sau .......
Merci mult
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
incearca pe www.mobile.de , acolo mi-am gasit-o pe a mea. Spor la cautari!
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Astra Classic cu motor de 2.0 stiu ca nu exista.

Daca vrei classic si nu 'G' atunci ai de ales doar intre 1.4, 1.6 si 1.7.
Skip ads

  • alinm

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2007

  • Mesaj Privat
exista si 2.0 si modelul care vreau eu este cel din poza de mai jos
http://www.dieselhatchbacks...auxhall-astra.jpg
Ce as vrea eu este cum anume decurg lucrurile , o gasesc pe net, vorbesc cu proprietarul de acolo merg in germania si acolo ce trebuie sa fac ce trebuie platit acolo, la ce trebuie sa am grija, ..
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Du-te cu banii in pietele de sambata dimineata, vei avea de unde alege... Rolling Eyes In plus, vei avea la dispozitie un birou care iti schimba actele pe numele tau (deci nu te trezesti ca proprietarul o declara furata imediat dupa ce a incasat banii in lichid sau ca masina e confiscata de banca) primesti numere provizorii si o asigurare cu care poti circula 2 saptamani, totul contra cost, evident... De ajuns in piata trebuie ajuns la 6 dimineata, dupa aceea vin turcii/rusii, cumpara tot ce e interesant si revand pe la 11 la "lenesi"... Se cumpara exclusivi de la nemti si se evita cu grija orice "conlocuitori" chiar si europeni...
*
In afara modelul pe care il vrei tu se numeste "Astra G", denumirea "Classic" s-a folosit doar pentru masinile destinate pietelor estice si vandute DUPA aparitia modelului nou ( "Astra H" ), sunt practic acelasi model, cu un net avantaj in cazul primelor, datorita gamei largi de motorizari si dotarilor si unul de varsta si kilometraj in cazul ultimelor...
  • viorelb

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2005

  • Mesaj Privat
www.autohus.de
  • alinm

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2007

  • Mesaj Privat
dar la ce acte trebuie sa fiu atent si unde ar fi aceste targuri ca amplasare si cam la cat ajung toate taxele care trebuiesc platite acolo si care sunt ele??
Skip ads

  • ghostrider

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2007

  • Mesaj Privat
http://www.autoscout24.de
  • angel

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 1.3 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Adica www.autohaus.de Smile
www.auto-eckendoerfer.de
  • viorelb

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Era vorba chiar de autohus, nu autohaus, e cel mai mare parc de SH german. Legat de acte si alte amanunte vezi ca am mai scris cum se procedeaza, citeste topicurile urmatoare:

https://www.clubopel.com/vie...sc&highlight=
https://www.clubopel.com/vie...sc&highlight=
  • alinm

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Spuneti-mi si mie unde pot sa vad ce acte imi trebuie sa fac in germania si ce imi trebuie in romania la inmatriculat ca nu gasesc nimic pe net .plsss
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@alinm: Editeaza-ti te rog titlul topicului; este foarte evaziv.
  • viorelb

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Inainte de intrarea in UE actele din Germania:
- Factura (de la firma) sau act de vanzare-cumparare (pers fizica)
- Certificat EUR1 sau declaratie pe factura (atesta provenienta europeana a bunului)
- Certificat de inmatriculare provizorie (numere) vizat de autoritatea landului respectiv (radiere, export)
ATENTIE ! masina trebuie sa aiba TUV valabil (inspectia tehnica neexpirata)
- Certificat german de export (necesar ptr. vama si recuperare TVA)
- Carte verde pentru perioada de valabilitate a numerelor provizorii
- Cartea germana de identitate a masinii (la radiere i se taie un colt)
- Chitanta de retinere TVA

La noi la intrarea in tara faceai un certificat de tranzit vamal catre o vama care iti convenea iar acolo te prezentai cu un dosar gros,
la care atasai si traducerile legalizate ale actelor germane (factura, CI,). Inainte de asta trebuia sa treci pe la RAR pentru a primi o constatare vamala.
Dupa vama iar RAR, inspectie si identificare.
Se platea apoi RCA-ul, taxele de inmatriculare si se completau actele cerute de politie.
La inmatriculare se depun placutele si certificatul provizoriu german.

Nu stiu sigur cum se mai procedeaza acum, stiu ca nu se mai recupereaza TVA-ul.
Daca nu reusesti sa gasesti pe net actele necesar in vama sau la politie fa un drum pana la ei ca au acolo afisate toate cele necesare.
  • creatza

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2007

  • Mesaj Privat
buna all as dori sa imi recomanda-ti si mie c model d opel astra classic II sa aleg cel pe benzina 1.6 sau cel diesel 1.7???? tin sa mentionez k am carnet d un an de zile si sunt fata(putin cam baietoasa,imi place footbalul masinile si motoarele,din punctul asta de vedere) dar in trafic pot spune k sunt "baiat";ma descurc ff bine;astept raspunsurile voastre.Va multumesc. P.S:explicati-mi putin leasing-ul pe persoana fizica;de ex. diesel-ul d 13.050, cam cat voi plati cu casco si rca.dati-mi si niste sfaturi pe care sa le pot folosi "impotriva dealearilor.Va multumesc anticipat
  • 1.7dti_edition2000

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Daca nu faci peste 30000km/an in oras,neaparat ia-l pe cel de 1.6 (din ciclul fa ce spune popa Smile )
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
creatza a scris:buna all as dori sa imi recomanda-ti si mie c model d opel astra classic II sa aleg cel pe benzina 1.6 sau cel diesel 1.7???? tin sa mentionez k am carnet d un an de zile si sunt fata(putin cam baietoasa,imi place footbalul masinile si motoarele,din punctul asta de vedere) dar in trafic pot spune k sunt "baiat";ma descurc ff bine;astept raspunsurile voastre.Va multumesc. P.S:explicati-mi putin leasing-ul pe persoana fizica;de ex. diesel-ul d 13.050, cam cat voi plati cu casco si rca.dati-mi si niste sfaturi pe care sa le pot folosi "impotriva dealearilor.Va multumesc anticipat


Ar fi fost bine daca ti-ar fi placut si scoala (Limba Romana in special) Idea
  • creatza

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2007

  • Mesaj Privat
cand am scris anuntul dormisem 5 ore din 48 muncite,asa k scuza-ma domnule PROFESOR.gresesc cei ca pruteanu,dar apoi eu care muncesc d atatia ani.P.S. asteptam un raspuns pt masina,nu pt corectii.intra p un site d lb romana nu p cel d masini.mei 'vlaicule'!
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Bine ai venit in comunitatea ClubOpel !
Mda, se vede ca esti baietoasa bine. Probabil si la al doilea mesaj tot 5/48 ai dormit, dar nu e o scuza - chef de cearta avem, dar de scris corect nu. Raspunsul il primisei deja, desi subiectul topicului era 1.7 vs. 2.0 - 2 motoare Diesel. Ai fi dorit sa se lanseze o dezbatere pe tema 1.6 vs. 1.7? Fiecare sa vina sa isi dea cu parerea? NU in acest topic. Exista deja discutii Benzina vs. Diesel, trebuie doar sa ai rabdare sa dai o CAUTARE si apoi sa citesti ce gasesti. Dupa ce te odihnesti, desigur.
Renunta la limbajul de chat, incearca sa scrii corect pe acest forum.
Si citeste Regulamentul Forumului.

O zi buna,
  • ilaur2k4

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mai baieti !
Eu am 1.7DTI cu rescriere de chip. Am 105HP acum. E economica la anumite turatii, dar daca e nevoie nu te face de rusine.

Eu zic ca e un motor ok. Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR