Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • JohnBranch

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Merita sa reconditionez un vectra a din 95'?am un buget de cam 1000 euro.cam asta ar trebui lucrat la ea:rugina aripi spate,portiere spate,schimbat amortizoare, bucsaraie,refoliere(masina are folie galbena),umblat la motor(consuma mult ulei si scoate fum cate odata-210mii/km), schimbat pulmonul si omologat de la instalatia de gaz. Mai e o problema... anul trecut, din cauza ruginei cred s-a rupt stalpul spate stanga in care este fixat amortizorul nu stiu exact cum se cheama si s-a rezolvat prin sudarea partii aceleia...dar nu stiu daca as mai putea obtine verificarea... ce parere aveti ? merita?
le: motor 1,6 c16nz
Skip ads

  • mertinkeler

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2009

  • Mesaj Privat
salut, parerea mea ca nu, mai ales ca e luata de rugina si are si motorul uzat, costurile pot fi mai mari sau mai mici, depinde de manopera( daca te pricepi iesi mult mai bine), piese , etc

oricum, daca te decizi sa o faci, bafta multa si spor la treaba, ai sa muuuuuult de muncit
  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
vinde-o, mai pui 1000 aia ce o ai pt reconditionat si iti iei alta vectra mitzo tzocco.
nu are rost sa te complici, cum a zis si colegu, e muult de munca. timp si bami irositi pentru ce?
  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
vinde-o, mai pui 1000 aia ce o ai pt reconditionat si iti iei alta vectra mitzo tzocco.
nu are rost sa te complici, cum a zis si colegu, e muult de munca. timp si bani irositi pentru ce?
Skip ads

  • JohnBranch

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
idee ar fi ca iau un pret cam mic pe ea...si as avea un buget de 2000 euro...nu stiu daca gasesc ceva bun in banii aia, si chiar daca gasesc tot o sa trebuiasca sa bag ceva in ea...
  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
hai ca ti-o vand eu pe a mea:))
uite un sfat, dak ai avea posibilitatea sa mergi in germania sa iti aduci tu masina, nu sa iti de la samsari astia care numa masini bune nu-ti dau, eu am fost dupa vectrutza mea in germanica, si de 2 ani o am pe drumurile patriei si cu totaa siceritatea iti zic ca nu am schimbat decat cap planetare si pragurile la ea, atat, am cam 40 si ceva de mii cu ea,
Ceea ce vreau sa zic este ca poti sa nimeresti o masina f buna chiar si la noi in tara, dar trebuie sa cauti,
Sincer nu cred ca ar merita sa incepi sa sudezi la masina asta, ca daca zici cai atinsa si la stalpi de sustinere, nu merita, ca te costa multi banuti si mai ii si motoru. trebuie sa cantaresti nine urmatoarea manevra.
Mult noroc si sa ne ti la curent.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
era vorba de oala amortizor spate.nu e stalp de sustinere.curios ca o masina din 95 e asa mancata.banui ca a facut taxi la niste indiferenti.

acuma despre restaurare: cu tot ce vrei sa faci sari de 1000 de euro lejer.o vectra a in stare super buna gasesti inmatriculata in ro pe la 1600-2000 maxim.
solutia:ori ai pe cineva mai ieftin la tinichigerie si vopsitorie, mecanica( sau pui mana si faci tu) ori nu te bagi ca probabil bagi 1500 in ea si sincer nu se merita.

o tinichigerie bine facuta te tine pe vectra a cam 5 ani maxim.conteaza si calitatea pieselor.
  • JohnBranch

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:era vorba de oala amortizor spate.nu e stalp de sustinere.curios ca o masina din 95 e asa mancata.banui ca a facut taxi la niste indiferenti.

masina circula pe drumurile noastre din 2001. probabil de asta. taxi a facut 2 ani maxim. multumesc pentru raspunsuri.
  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
pune niste poze cu masina, ca sunt curios cum arata.
  • deleted-6725

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Un sfat prietenesc; uito! o sa bagi bani cu nemiluita si o sa-ti cada pe rand toate piesele ,iar cand o sa vrei sa le repari o sa vezi ca a mai fost umblat la acea piesa si a fost facuta o carpeala...asa sunt toate masinile de pe taxi carpite cat sa se miste....am pus botu si eu la o astra din 2000 de pe taxi acum vre-o 3 ani si mi-am jurat ca nu mai iau taxi nici-odata Evil or Very Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR