Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • harko anti

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salutare tutulor ,stie cineva daca se poate schimba pozitia (stanga dreapta) reglajului pe inaltime de la un scaun de vectra b din Anglia 2001.(Vreau sa pun un scaun de anglia pe o masina de de la noi vectra dar reglajul este chiar invers si as vrea sai schimb pozitiile.
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Se poate dar ai ceva de lucru... Mai bine il lasi asa
  • harko anti

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Mersi mult de ajutor ceva trebe sa fac ca mi este rupt scaunu si tre sal inlocuesc dar pana amu nam gasit numa scaune de anglai (ingrijite)
  • marian.1001

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2010

  • Mesaj Privat
eu am scaune de anglia si nu am nici cea mai mica senzatie de disconfort! pozitia lor mi se pare aceiasi cu a celor cu volan pe stanga
Skip ads

  • marian.1001

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2010

  • Mesaj Privat
mentionez ca le am montate pe o vectra cu nr romanesc
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Fa rost de un scaun de pe stanga care e la fel;) si o sa ai reglajul pe partea dreapta sau schimba scaunele intre ele.
La a mea scaunele sunt identice la forma si aceleasi controale doar ca sunt pe parti diferite.
  • harko anti

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Mersi mult de ajutor ....dor ca la mine reglaje pe inaltime am dor la scaunul de la sofer si numa tot asa am gasit deocamdata .Si am vrut sa schimb scaunul de anglia sofer cu sacunul de rom tot sofer numa mumai am aces la reglaje de scimbator si ai cam greu de schimbat partile am intales(cica nu sar merita).........Ca si ideie am intales numa nam gasit scaun de anglia de stanga cu reglaje pe inaltime.orcum ms mult de tot
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Scaunele sunt la fel,si stg si dr.Totul e sa nu aibe air-bag,asa il vei avea pe interior.. Razz
Daca nu ai air bag,e simplu.Se pot schimba numai sinele,de pe stg .pe dr.,(sunt prinse in 2 suruburi mari,cu cap torx,si 2 holsuruburi mici).Daca vrei sa iei numai scaunul de sofer de Anglia,si sa-l pui la tine,la sofer,tb scoasa si tija de reglaj de la spatar ,dintr-o parte,si pusa in cealalta.Evident ca tb.sa shimbi si plasticele negre (carenele)de la unul la altul.Sinele pot ramane ale tale,cu reglajul pe inaltime.Mai mult de 1 ora nu iti ia,in conditiile care nu ai mai desfacut niciodata.
Ca sa tragem linie-le desfaci pe amandoua,le pui unul langa altul,scoti plasticele,scoti tija de la spatar,dupa care ai acces si la holsuruburile mici,care prind sinele.Desfaci sinele de la tine,le pui pe cel de Anglia,pui tija de la reglaj spatar in pozitia care era la tine,(vezi ca tb sa desfaci tapiteria scaunului putin la spate,ca sa nimeresti pozitia),pui plasticele tale,si cam asta e.
  • harko anti

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Mersi mult de tot de informati, sa sti ca mi-ai dat sperate noi in traba asta dar chestia ca numai scaun cu airbag am gasit in stare buna pana acum, am sanse cu el sa fac ceva ?
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce probleme are al tau,dar sa stii ca poti schimba spatarul tau pe alt sezut,se poate schimba numai tapiteria (textilul)de pe unul pe altul.Intr-un cuvant poti face orice schimbare intre ele,sunt la fel,chiar daca au airbag sau nu.Incearca sa-mi pui o poza cu ce tapiterie ai,poate gasesc ceva pe la mine (din cele pregatite pt.tomberon).
Nu am inteles daca vrei sa-l schimbi pt. sinele cu reglaj pe inaltime,sau pt.ca scaunul e rupt sau ars.
  • harko anti

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Sal io vreau sal schimb ca este rupt si ma inerveaza.(partea dreapta )a scaunului de la sofer.Am incercat sa repar dar nu merge trebe inlocuit zic io si cai care lau vazut .Mersi inca odata de ajutor miau fost de folos informatiile .Iti doresc toate cele bune si mai ales sa fi ferit de evenimente rutiere
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR