Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu si nu.
Skip ads

  • Zaheyu

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Rm Valcea
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ruse a scris:mai am o intrebare acest senzor de presiune turbo face parte din egr sau are vreo legatura cu el ? Confused


Nu face parte din EGR dar are oarece legatura (masoara o presiune influentata de egr). Pana la urma la mine s-a dovedit ca nu el era problema, ci teava dintre egr si admisie.

Aco_008 ce mai faci? Mai ai masina? Am "chipuit-o" si eu pe a mea. Alta viata!
  • Ruse

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2012

  • Mesaj Privat
salutare ! Am desfacut senzorul de presiune turbo lam curatat ...am pus masina pe testere am resetat eroarea martorul check engine sa stins dar sa aprins din nou dupa ce am facut o tura cu masina ..acelasi cod de eroare p0105 senzor presiune turbo de aici am trans concluzia ca nu mai este bun senzorul ...stie cineva de unde pot comanda unul nou. Multumesc

Ps
pe tester imi mai apar si erorile P1612 -lipsa senzor sau semnal fals immo si P1613 --lipsa senzor sau semnal fals immo . imi poate spune cineva din ce cauza apar ?
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Scuze de offtopic: fac bine, multumesc. Ma bucur ca ai ales sa faci remaparea, merita. Sigur ca mai am masina.
Daca vrei continuam pe pm.
Skip ads

  • adelyn26

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salut.ceva de genu am si eu la un opel astra gtc 1.9dth.cand accelerez undeva la 4000 de rpm intra in limp mode si se aude un sunet mai gros pe evacuare si nu mai trage dar in schimb daca o duc iara.si la 4000 de rpm isi revine fara sa opresc motorul.pe tester nu imi apare eroare.am curata egr,clapeta acceleratie,senzorul de pe galeria de admisie si tot la fe.CE PARERE AVETI?
  • adelyn26

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salut.ceva de genu am si eu la un opel astra gtc 1.9dth.cand accelerez undeva la 4000 de rpm intra in limp mode si se aude un sunet mai gros pe evacuare si nu mai trage dar in schimb daca o duc iara.si la 4000 de rpm isi revine fara sa opresc motorul.pe tester nu imi apare eroare.am curata egr,clapeta acceleratie,senzorul de pe galeria de admisie si tot la fe.CE PARERE AVETI?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR