Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
vreau sa ma duc duminica la pitesti sa imi caut/cumpar masina dar am inteles de la prieteni ca la piesti sunt numai dube,logan,cielo si cateva masini straine,este adevarat?a fost cineva recent la pitesti?gasesc un astra g din 2001+ pe la 3500-4000 de euro?

despre autovit ce parere aveti?am auzit ca in autovit sunt multi samsari.
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
cu 4000 euro iti poti lua de la un coleg de aici de pe forum o masina, arata destul de bine si e si sincer din cate am vazut...sper sa nu se considere reclama.
  • Silex

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=72800

Daca esti interesat si nu te deranjeaza problemele descrise in topic, ma suni si putem negocia. Sau orice alte detalii suplimentare crezi te-ar ajuta sa iei decizia. Eu sambata ajung in zona Baile Herculane (ma duc la socri sa-mi aduc fetita mai mare la Cluj). Distanta n-ar fi cu mult mai mult fata de Pitesti.

@Gabello... cumva de mine ziceai Smile merci si de up

Inca n-am adaugat masina pe autovit si nu-s nici samsar.
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
DA!
@Silex, bafta la vanzare!
Skip ads

  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
targul de la pitesti este unul destul de mare in comparatie de ex cu cel din craiova......adevarul ca sunt ffff multe loganuri dar sunt si masini straine....acum difera de la duminica la duminica....de ex am fost cu un vecin care si-a cumparat o astra 1.7cdti (si nu erau prea multe astre in acea duminica)...duminica viitoare am fost din nou si aveai de unde sa alegi....asa ca e dupa norocul fiecaruia
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@nika_nica
poti veni la tg-jiu
duminica sau chiar joi daca vrei sa sa gasesti sigur un opel astra daca nu la pretul zis de tine la unul apropiat
acum depinde si de motorizare si km la care vrei sa il gasesti
chiar azi am vazut unu recent adus din germania ca inca avea numerele pe el la 3850 1.6benzinar
  • vld57

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 z20net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nika_nica, un sfat pe care multi ti l ar da de pe acest club, nu cumpara din targuri sau de pe autovit, cauta aici o masina, cu toate ca preturile sunt un pic mai mari, ai sanse mult mai multe sa ti iei o masina buna decat sa nimeresti in targ una cosmetizata, dar pe dinauntru sa fie "neagra".

oricum ai face, succes, sa te intorci cu o masina buna acasa!
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
vld57 a scris:nika_nica, un sfat pe care multi ti l ar da de pe acest club, nu cumpara din targuri sau de pe autovit, cauta aici o masina, cu toate ca preturile sunt un pic mai mari, ai sanse mult mai multe sa ti iei o masina buna decat sa nimeresti in targ una cosmetizata, dar pe dinauntru sa fie "neagra".

oricum ai face, succes, sa te intorci cu o masina buna acasa!

la toate masinile sh ai sanse sa iei teapa....nu conteaza daca e din targ sau nu.....
Dute cu cineva care se pricepe la masini....si in rest mult succes
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:@nika_nica
poti veni la tg-jiu
duminica sau chiar joi daca vrei sa sa gasesti sigur un opel astra daca nu la pretul zis de tine la unul apropiat
acum depinde si de motorizare si km la care vrei sa il gasesti
chiar azi am vazut unu recent adus din germania ca inca avea numerele pe el la 3850 1.6benzinar

Din cate am inteles el vrea cu 4000 si inscris si toate actele facute. La masina de care zici, ii mai trebuie ITP/RAR, taxa de inscriere si cine stie ce minunatii de taxe.
Un sfat prietenesc pt @moka_moka upss pardon @nika_nica - decat sa iei o epava din 2001+ cum zici tu, mai bine te multumesti cu una din 2000-2001 o masina buna.
Eu te inteleg perfect, si eu voiam astra H cu 5000-5500 de euro din anul2005-2006 acum 2 ani, dar am inteles ca NU SE POATE! si ma multumesc cu masina pe care o am. Si nu numai eu, multi multi altii vor o masina noua si buna cu bani putini.
Romanul tot roman niciodata nu ii ajunge nimic.
Sper sa nu o iei in nume de rau dar asta e adevarul.
Numai bine
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@Gabello
nu te supara omu nu a scris nicaieri ca o vrea inscrisa si daca e pe asa iti iei teapa oriunde cu orice masina din anul ala cu are cum sa aiba sub 200k nici daca mergea cu spatele acum sa fim realisti
fiecare face ce vrea eu i-am raspuns la intrebarea referitoare la targ-ul auto si daca cauta o sa gasesasca si una inscrisa sau una mai noua
pana la urma la o masina SH mai e si de noroc ca nu toate chestiile le poti verifica
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
@ lucio85 cu tot respectul.
se subintelege, deoarece el vrea masina pana in 4000 E - atat spune ca e bugetul lui pentru achizitionarea unei masini, pe cand in cazul in care acesta ar lua sepre exemplu masina de care i-ai zis tu, i-ar mai trebui ~800E ( dau un exeplu) taxe inmatriculare si sa nu uitam RAR.
Altfel privind situatia din acest unghi, reiese ca pentru aceasta achizitie e nevoie de un buget de 4500- 4600 de Euro.
Eu inteleg perfect, ca tu ai incercat sa-i dai o mana de ajutor, ai incercat sa-l indrumi si sa il incurajezi sa faca o achizitie buna, in care sa se incadreze si el in banii de care dispune.
O seara buna.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@Gabello
eu nu am masina de vanzare daca la asta te gandesti i-am dat un exemplu poate sa gaseasca sau nu o masina in suma spusa de el
acum depinde si de noroc si ce masina vrea plus motorizarea conteaza si aia
eu unu am preferat masina noua si asta recomand tuturor care isi doresc o masina
inteleg ca bugetul lui e 4000 dar nu are legatura cea ce zici tu cu raspunsul pe care eu i l-am dat
eu vorbeam strict de targul auto care e destul de mare fara nici o alta intentie si hai sa inchidem aceasta discutie
Skip ads

  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ma bag si eu in seama ca doar sunt din Pitesti.
Acum doi ani mi-am luat Astra G din targ din Pitesti, nu am probleme cu ea si nici nu am avut probleme pe parcurs (un rulment etc= consumabile)
Targul l-am facut cateva luni bune in fiecare saptamana cand mi-am luat a doua masina(pana prin mai anul asta), pe care culmea nu am luat-o din targ ca pe prima, si a avut mult mai multe probleme.
Ca si targ cel din Pitesti e mai scump decat multe alte targuri din tara, se vine cu masini de la VL, DB chiar si SB
Dar s-a cumparat Astra G 1.4 benzina in 5 usi cu ~ 3000 euro, (AC jante etc) depinde de zi si de noroc
Jumate din targ e plin de Logane Solente Sandero etc ca doar la noi se fac, unde sa se vanda Very Happy dar mai ramane o jumatate de targ, nu te astepta ce e ca in targ Vitan, dar si aici ai de unde alege.

Din Olt pana aici nu e distanta mare, eu zic ca ai putea sa vii sa arunci un ochi

P.S. In toate targurile sunt samsari
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
o sa gaseasa un astra la 4000e daca are noroc si vine intr-o duminica potrivita....daca trece doua trei saptamani la rand sigur gaseste....dar probabil nu o sa mai auzim de nika_nica.............o sa dispara ca stie el cine
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Daca vreti targ auto, numit "piata de masini" p'aci pe la noi, este in Arad la iesirea spre Nadlac in fiecare duminica de dimineata pana la amiaza unde gasiti cam tot ce tine de masini, motoare, atv-uri. Majoritatea masinilor sunt straine, iar oferta e destul de generoasa, avand in vedere ca duminica vin vanzatori cu masini si din alte judete.
P.S.: Ce sa-i faci? Tin si eu cu ai mei.
  • xelebro

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nu recomand nimanui sa cumpere masini din Pitesti.Auzisem ca acolo sunt cei mai mari tzapari,insa nu am crezut pana nu am luat o mica tzeapa in sensul ca am mers sa iau o Octavia,gasisem 5 si apoi am constatat ca toate au fost pe taxi.Am ramas in paguba doar cu drumul.Chiar si 2 localnici au spus sa nu cumpar de acolo.
  • bbmt

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Tepari si samsari sunt pe orice site si in orice targ. Cred ca se poate generaliza. Nu conteaza pe unde te duci si pe unde cauti. Important e sa te pricepi la masini, sau sa ceri sprijinul unei cunostinte care se pricepe.
Si vei fi multumit Cool
  • laita

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca cele mai tari targuri sunt la Cluj si Oradea. Cel putin la Oradea oferta este foarte mare la preturi bune.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR