Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • ciogaby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Cum aflu ce caseta de directie am la o astra g 1.7 cdti caravan. Tb sa schimb bieletele de directie si nu stiu ce model sa iau.
  • 61pry

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2011 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salutare colegi, am si eu o problema cu castea de directie si sper sa ma ajute cineva. De curand am schimbat in service garnitura de la alternator la servo, imi curgea ulei pe acolo , nu stiu daca are treaba cu problema mea , dar inainte nu facea asa : trag de volan in mers , indiferent de viteza, usor , lin cum trebuie, apoi dintr-o data greu, si iarasi merge putin usor, si iar greu. Mecanicul zice ca e caseta devina, dar inainte nu facea asa, ulei nu pierd deloc, am verificat peste tot , este la nivel maxim . Sper sa ma ajute cineva, deja am par alb. Multumesc.
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Ce ulei de servo ai bagat. (poate nu ii place.)
Aierisirea (prin barcari usoare (Complete) stanga-drapta) dupa aerisire se mai verifica odata nivelul de ulei de servo.

Vezi ce mai spun colegi poate sunt pe langa...
Poate te ajuta daca il cauti.
  • 61pry

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2011 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ulei nu stiu ce a pus mecanicul, o sa il intreb. La nenea Dan o sa trec azi cred, dar vroiam sa stiu daca a mai patit vreu coleg asa, am citit destule pe aici si nu am vazut. Multumesc
  • Marko93

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu o nedumerire, am observat din intamplare la astra g-ul meu un cloncanit atunci cand misti in repetate randuri volanul de la stanga la dreapta si invers am verificat sa vad daca am joc la caseta si nu am, dar sunetul se aude din caseta de directie, ce poate avea caseta de directie, intensitatea sunetului era mare dar lam redus prin strangerea piulidei din spatele casetei de directie. Ce poate avea caseta de directie?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR