Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • deleted-64989

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salut!
Am o problema la un motor de 1.3 de pe un Astra H 2007, 90CP; nu stiu cum sa-i blochez arborele, mai exact unde am "locasul" pentru pana de blocat?
Stie cineva?Eventual si cateva imagini..
Multumesc!
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pana ?
Iti trebuie o trusa, pana e in curte pe gaina.
Alt mecanic care nu stie nimic dar se apuca de motoare...la scoala cu voi ! Mai vreti si bani ca invatati pe masinile oamenilor ?
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Referitor la punerea la punct a acestui motor,sper ca stii la ce te bagi !
Ai pus punctul pe i domnule Dan. BRAVO !
  • deleted-64989

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pentru sfaturi, m-au ajutat foarte mult....s-a rezolvat oricum.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cand am scris trusa te-am ajutat...nici macar nu ai implementat regulamentul cu care ai fost de acord la inregistrare, informatia exista daca o cauti.
Acest forum adica membrii nu au la inima mecanici care numai citesc si tac malc, samsari, geambasi, tepari, vanzatori de iluzii si alte neamuri. Clubopel este format din iubitori de masini ca simplu posesor satui de 'mecanici' si smenari, vor sa afle o informatie, un sfat, vor sa faca ceva la masina si nu stiu cum etc.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Domnul Dan legat de tot felul de topicuri cum e acesta. Voi moderatorii nu puteti sa mai faceti curat un pic, adica sa stergeti de tot astfel de topicuri. Daca dai cautare pana gaseti ceva ce te interesaza dai numai de asemenea ''bijuterii''.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Curat facem ca nu ne dor degetele sa dam un click pe X, chestia e ca astia ne coplesesc si avem foarte mult din urma cand moderarea era mai slabuta sau spre zero. Eu am sters discutii si mesaje de am zis ca admin ma cheama la raport nu alta.
Ce sterg eu:
- mesaje : stiam eu...cool...arata fain...am citit (vrajeala) dar vroiam sa fiu sigur si tot asa
- discutii : cum se face aia...pai ai link...nu ma pricep, am rezolvat oricum...cum...nu stiu, in service
Tot ce nu aduce un aport de informatie sterg fara explicatii, nu ne trebuie 2 miliarde de posturi aiurea doar sa ne dam mari si tari.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR