Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • BiriV

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salutare.
Va rog sa imi spuneti si mie unde gasesc si eu pentru Astra G grila din fata cu partea inferioara cromata.
Mentionez ca sunt din Bucuresti, si as aprecia si niste preturi (estimative macar).

Multumesc.
Skip ads

  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
te duci frumos in targ si iti cumperi 2 metri de banda adeziva cromata din aia cum a folosit love4cars de si=a pus la ceasuri! costa 15 mii metrul si o lipesti unde vrei tu ! eu asa mi-am pus si am vazut la multe masini! si cu maxim 3 lei iti rezolvi problema! nu merita sa dai banii pe o masca
  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Dak intrai in rubrik Vand/Cumpar Piese ai fi gasit https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=7140 Cool

Toata problema este sa (itzi) gaseshti Karma Shocked
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
dancraciun a scris:te duci frumos in targ si iti cumperi 2 metri de banda adeziva cromata din aia cum a folosit love4cars de si=a pus la ceasuri! costa 15 mii metrul si o lipesti unde vrei tu ! eu asa mi-am pus si am vazut la multe masini! si cu maxim 3 lei iti rezolvi problema! nu merita sa dai banii pe o masca


Eu nu-l sfatuiesc sa faca asta Very Happy
Si eu imi doresc grila d'aia insa n-am sa pun banda adeziva. Am studiat una mai in-deaproape si este facuta frumos. n-ar iesi ok cu banda...
Skip ads

  • cipi2ooo

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2006

  • Mesaj Privat
EU mi-am luat cu 70 ron de la Karma.Ai sa te kinui unpic sa muti sigla de colo colo dar merita.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
s-a mai vorbit de grilele astea cromate
costa cam 70 ron.
eu mi-am luat de pe M Bravu. e unul care are dezmembrari si piese noi. e aproape de podul ala de la reprezentanta mercedes.
  • 17_adi

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 Y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
dancraciun a scris:te duci frumos in targ si iti cumperi 2 metri de banda adeziva cromata din aia cum a folosit love4cars de si=a pus la ceasuri! costa 15 mii metrul si o lipesti unde vrei tu ! eu asa mi-am pus si am vazut la multe masini! si cu maxim 3 lei iti rezolvi problema! nu merita sa dai banii pe o masca

salut,referitor la banda adeziva vreau sa te intreb daca in timp nu se duce?poti punbe o poza cu ea ea te rog..daca mai ai masina?ca am observat ca e veche postarea:P multumesc
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
La intemperii(spalatorie,ger,ninsoare etc) tine, ma refer la cromul de pe ea,despre adezivul ei nu stiu,dar il poti suplimenta cu ceva adeziv de la Moment asta ca nu-ti afecteze grila,dar sincer sa fiu nu stiu de ce te-ai complica cand cu 50-60 de lei o cumperi direct grila cu crom din fabrica si apoi o vinzi pe a ta la un pret mai jos si-ti amortizezi investitia
Skip ads

  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Am grila cromata total, si sincer sa va spun a inceput sa isi piarda stralucirea, au aparut ceva pete albastruii pe partile neexpuse, si e nasol! Se poate oare revopsi la un spray crom, sau risc sa o stric? Am grila originala, si am sa incerc sa ii dau o dunga de crom, daca tot iau un spray, revin cu poze daca iese ceva bun!
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Nu ai ce vopsi,sincer sa fiu a mea nu are absolut nicio pata la dunga de crom,cromul se regenereaza putin,freaca cu cola,ai aici "tutorial" http://www.youtube.com/watch?v=4hMZc6h5Kms E valabila treaba daca vorbim de cromul original de fabrica, daca vorbim de material ABS cu crom nu ai ce sa-i faci decat sa-l vopsesti
  • 17_adi

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 Y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
vallyyy a scris:La intemperii(spalatorie,ger,ninsoare etc) tine, ma refer la cromul de pe ea,despre adezivul ei nu stiu,dar il poti suplimenta cu ceva adeziv de la Moment asta ca nu-ti afecteze grila,dar sincer sa fiu nu stiu de ce te-ai complica cand cu 50-60 de lei o cumperi direct grila cu crom din fabrica si apoi o vinzi pe a ta la un pret mai jos si-ti amortizezi investitia

50 de lei o grila cu crom noua?unde>?mi se pare un pret prea bun
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Nu noua, SH, uite un exemplu http://www.okazii.ro/carose...astra-g-a37528442 -70 de lei ce-i drept sau eventual poate vrei fara emblema http://www.okazii.ro/tuning...tra-g--a112483923 .Oricum ai da-o grilele astea nu costa o avere,una normala fara crom pe ea mai mult de 30-40 de lei nu e,sunt o gramada pe forum care stau cu ele si la 40 de lei si nu le cumpara nimeni,una cu crom 50-70 de lei si apoi pretul il mai urci la cea de bertone, ajunge cam la 100 lei si tot asa pana ajungi la OPC ,Irmscher
Skip ads

  • 17_adi

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 Y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ok,ms mult
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Merci de raspuns, e vb de grila abs si cromata, dupa ce s-a dus cromul a ramas ceva de culoarea cuprului, vestea buna e ca nu se vede din profil, tre sa te uiti atent pe sub ea, dar daca situatia se agraveaza am sa o vopsesc, griala are cam 2 ani pe masina, iarna - vara, deci e de asteptat! Bafta!
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Mi se pusese si mie pata pe una din asta cromata total ,eram in oarecare dubii dar acum daca tu zici se confirma clar ca sare cromul in timp
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Da , in zonele in care nu poti sa ajungi sa o cureti mereu, se cocleste si chiar se exfoliaza, dar la o adica o sa incerc sa o reconditionez, daca nu merge, ii dam o vopsea metalica buna si gata, mai merge 2 ani, ce sa ii faci!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR