Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • turturik

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1993 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut! sunt si eu mai mic in ale tuningului si ma intereseaza ce trebuie schimbat la o vectra a 1.6 k sa pot sa ii pun motor d 2.0 sfi ala cu turbo. trebuie cumva instalatia electrica schimbata?
  • alcapone

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
da, si eu sunt mic in ale tuningului dar am calibra sfi. mai mult ca sigur trebuie schimbata instalatia, si ecu. eu zic ca nu se merita, gandindu-ma ca numai motorul si cutia fac cat o vectra daca le cumperi separat. mai bine da-o si ia-ti ceva cu sfi din fabrica, iesi mult mai ieftin. garantat nu vei gasi tu motor c20let+cutie si ecu mai jos de 500-600 eur cel putin unul bun.
  • astragsisfi

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2010

  • Mesaj Privat
"sfi ala cu turbo" se numeste C20LET si cutia aferenta motorului aluia este F28 in 6 trepte (cele in 5 trepte se sparg prea des).... alcapone a fost optimist cu 600e, nu gasesti nici la 1500e un motor+cutie sa te bazezi pe el, sfatul oricui e sa stai potolit cu montatul altui motor pe vectra 1.6, mai bine o vinzi ca tot au crescut preturile de cand cu noua taxa auto si mai pui niste bani si iti iei un kadet/astra gsi16v ca alea chiar fug bine
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR