Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Blackwater

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2011 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Am niste simptome ciudate la becul de stop pe frina (lampa spate dreapta). Initial credeam ca e ars dupa cum mi-a atras atentia cineva si ma gindeam ca-l schimb si rezolv problema. Dar cind am verificat, becul se aprinde numai cind am pozitia pusa. Cind scot pozitiile se aprinde numai lampa spate stinga. Ce anume ar trebui sa verific ? Daca ar fi vorba de contact imperfect atunci cred ca nu s-ar aprinde deloc. Aveti idee la ce ar trebui sa ma uit ?
Skip ads

  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Vezi ca becul de pe frana-pozitie e cu doua filamente si probabil filamentul pt frana s-a ars. Schimba becul si ai rezolvat-o
  • Blackwater

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2011 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2006

  • Mesaj Privat
cred ca nu m-am exprimat corect sau nu m-am facut inteles undeva: ma refeream strict la stopul pe frina. Stiu ca becul are 2 filamente. Ceea ce voiam sa spun e ca filamentul 2 (stop frina) se aprinde numai cind filamentul 1 (pozitie) este aprins. Daca nu am pozitiile puse nu se aprinde stopul pe frina.
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Poate fi un scurt pe undeva daca e ceea ce spui tu. Sa nu fie doar impresia ta ca se aprinde frana Shocked Incearca totusi si cu un alt bec ca nu strica( ca s-o tin pe a mea Razz )
Skip ads

  • Blackwater

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2011 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Pai nu-i doar impresia mea pt ca am facut teste cu sotia mea la volan si eu in spatele masinii. Nu cred ca daca schimb becul rezolv ceva. Becul fiind full functional cu pozitia aprinsa.
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
schimba becurile de la stopurile de frana intre ele.daca face la fel si pe stanga, de vina e becul

Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR