Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • DANU13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
buna ziua am un vectra b 1,6 16v si am scimbat uleiul , toba , dar acum imi trepideaza masina , motorul nu merge rotund, ca si cum nu ar merge un tachet sau nu stiu ce sa fie, am verificat bujiile, merg toate, are cineva vreo idee?trebuie sa curat injectoare ceva? Multumesc mult!
Skip ads

  • Justin2605

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Poate ai o fisa fisurata pe undeva si da scanteie aiurea. Verifica-le noaptea.. daca vezi scantei, trebuie schimbata fisa buclucasa sau mai corect tot setul. Experienta proprie.

Daca nu e asta, as fi cu ochii si la nivelul lichidului de racire. Daca scade, ar putea fi o problema cu garnitura de la chiuloasa, apa in motor -> trepidatii, putere scazuta. Si asta experienta proprie Embarassed
  • DANU13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
FISELE LE-AM VERIFICAT , NU SUNT ELE, IAR LICHIDUL DE RACIRE NU SCADE, DE PUTERE SCAZUTA NICI NU SE PUNE PROBLEMA FUGE DE MANANCA PAMANTUL, DOAR CA NU ARE UN SUNET FRUMOS LA MOTOR ARE UN TICAIT SI SE AUDE SI UN HURUIT PARCA IN MASINA CAND ACCELEREZ, MA GANDESC ORI TACHET ORI TAMPOANE MOTOR, MS MULT PENTRU AJUTOR ORICUM , MAI E CINEVA CU ALTE PARERI ?
  • hapsea

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2008

  • Mesaj Privat
la fel e si la mine...cineva mi-a recomandat sa shimb puntea de bobine(sau bobina?) ca cica de acolo e (parca merge in 3 pistoane)
si tot la mine am observat ca daca am plinul facut nu trepideaza asa tare
Skip ads

  • DANU13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
hapsea a scris:la fel e si la mine...cineva mi-a recomandat sa shimb puntea de bobine(sau bobina?) ca cica de acolo e (parca merge in 3 pistoane)
si tot la mine am observat ca daca am plinul facut nu trepideaza asa tare



exact merge ca si cum ar ar functiona 3 pistoane, si se aude si un huruit in interior, .....
  • victor tanasa

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2010

  • Mesaj Privat
daca tot zici ca ai schimbat toba de esapament, e posibi sa-ti bata toba in caroserie si zgomorul asta se transmite peste tot
  • DANU13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
victor tanasa a scris:daca tot zici ca ai schimbat toba de esapament, e posibi sa-ti bata toba in caroserie si zgomorul asta se transmite peste tot




nu. am verificat asta Very Happy sunetul vine din motor,ca si cum ar merge in 3 pistoane...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR