Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
imi pare rau daca am deschis alt topic dar nu am gasit nimic si problema ma preseaza.deci vreau sa-mi schimb uleiul,mi-am luat ulei si filtru.problema este urmatoarea daca se poate cineva sa-mi spuna unde este filtrul de ulei(m-ar ajuta foarte mult o poza) si daca am buson sau altceva pe unde sa dau drumu la ulei.am opel vectra b 1.7 TD,05/96,motor X17DT.va multumesc.
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Daca ti-as spune sa cauti mai bine,te-ai gandi ca am ceva cu tine si nu te las in pace.Uite AICI cum se schimba uleiul,ai toti pasii pe care trebuie sa-i urmezi.
Spor la treaba!
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
dopul de golire e in partea inferioara a baii de ulei, filtrul e pe spatele motorului, aproximativ langa pompa de injectie - pozitia de demontare e destul de dificila si iti trebuie si o cheie de filtru
- daca nu ai mai facut asa ceva pana acum atunci iti recomand un service pana inveti bine ce ai de facut
  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
multumesc capellact,dar am vazut astazi unde este.

L.E. nu ma gandesc ca ai ceva cu mine dar eu nu mai zic nimic,ti-as spune acuma ceva dar nu are rost.regards.



Timp de 60 minute daca ai uitat sa adaugi ceva intr-un post,il poti edita si completa folosind butonul MODIFICA(in partea dreapta).

Editat de CapellaCt

Skip ads

  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
si inca ceva te rog nu mai face referiri la persoana mea deocamdata nu ti-am facut nimic.am intrebat doar,pentru ca acest site pentru asta e facut pentru a intreba.am masina doar de 1 luna,prima mea masina,ai vrea sa stiu totul?daca ai ceva sami zici spunei simplu fara chestii de genu '' Daca ti-as spune sa cauti mai bine,te-ai gandi ca am ceva cu tine si nu te las in pace '',sau daca ai ceva cu mine spune-mi sa stiu.daca nu te poti abtine ma lipsesc de sfaturile tale poate ma ajuta altii.
  • Mircionixs

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ioanv21 tu nu ai prieteni cu masini sa iti arate si tie cum arata un filtru de ulei si sa iti spuna si cateva chestii esentiale ca de pilda ca sa dai drumul la ulei trebuie sa cauti pe dedesuptul ei si sa iti mai arate o baie de ulei, nu vreau sa fiu rautacios dar cred ca ai inteles gresit ce a vrut sa iti zica Capellact. Cred ca mai repede si mai de folos te ajuta un prieten cu masina(chiar daca nu are opel) sa cautati impreuna filtrul de ulei si busonul de la baia de ulei . Maine dimineata am sa postez eu cateva poze , daca nu te dumiresti pana maine , si eu am aceeasi masina si acelasi motor deci sunt identice. Bafta si sper sa nu ma iei in nume de rau ca am observat ca esti cam suparacios, apropo cai ani ai?
  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
vorbesti in necunostinta de cauza @Mircionixs.oricum ma gandesc sa ies de pe acest site unde vad ca va place sa luati la misto si mai stiu eu ce.daca nu stiu ce vreti sa fac?cred ca o sa ies n-am chef sa ma luati la misto ca asa va vine voua.ce tu te-ai nascut invatat @Mircionixs?tu ai stiut tot la masina cand ti-ai luat-o?nu ai intrebat pe nimeni nimic?nu mai pune poze ma lipsesc de pozele tale.sa fiti sanatosi.puteti inchide topicu o sa ma duc la un service sa donez bani ca vad ca nu se poate un sfat de ''doamne ajuta'' decat ironii si misto.singurul care mi-a raspuns a fost @gabonne,asa se raspunde la intrebare nu cu misto,dar in fine am vorbit prea mult.o sa incerc sa ma descurc singur daca stric asta e la service daca nu la fier vechi.sa fiti sanatosi. Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Ultima modificare facuta de ioanv21 la Dum 14 Nov, 2010 1:45 am
  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
21 de ani am dar problema e ca ''domnu'' capellact are ceva personal cu mine pentru ca am '' indraznit '' sa dau un sfat la unu cu mai multe stelute care se credea pe messenger cu '' k '' ''pt'' '' ... '' si altele.eu iam spus acelui personaj frumos iar '' domnul '' acesta care spune ca e moderator ca ma cert cu nush cine.in fine.
Skip ads

  • Mircionixs

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ideea este ca mult mai bine si repede tear putea ajuta un prieten fizic decat noi pt ca una este sa iti descriem si alta este sa vezi cu ochi tai in acelasi timp sa iti explice cineva, eu nu mam referit "dece nu stii" dar tutoriale cu schimbatul uleiului nu sunt pt ca fiecare se descurca in felul lui este o treaba usoara. Si eu prima data cand am lua masina am mers la un prieten care din fericire era si mecanic si lam rugat sa imi arate pe unde sunt ce si cum filtrele si cum si cu ce le desfac. Vad ca esti foarte exploziv, incearca sa nu mai iei totul pripit caci eu unul nu am vrut sa aduc nici o ironie si nici un misto la adresa ta, imi cer scuze daca asa sa inteles. Bafta
  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
cum zici tu.o sa fac singur ori o stric ori o fac Smile.tu ai picat cumva la mijloc nestiind despre ce e vorba.scuzele se accepta.regards.
  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
capellact poti inchide postu.sa fi sanatos si imi cer scuze data viitoare cand o sa am o problema o sa te contactez inainte sa deschid un topic sa vad daca esti de acord si daca pot sa deschid. Evil or Very Mad
  • Mircionixs

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ioanv21 am cateva poze pt tine sper sa intelegi ceva daca nu uite i id ul meu de mes mircionixs sa ti le trimit pe mes sa le maresti pt a descifra ce scrie in poze . SPOR LA TREABA
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@ioanv21, iti recomand sa iti revizuiesti atitudinea. Si cunostintele despre regulament. Ca nu stii mare lucru despre masina, e de inteles. O masina e o chestie relativ complicata, cunostintele se acumuleaza in timp. Insa, daca vrei sa inveti cate ceva despre masina pe forumul acesta, fa bine si respecta regulamentul. Noi vrem sa avem o informatie bine structurata pe forum, care sa fie usor de utilizat. Sunt peste 50.000 membri, cam cum crezi ca ar arata forumul daca fiecare ar deschide un topic nou, in care sa intrebe cum se schimba uleiul? Si, asa cum ti-a sugerat si capella, nu mai posta consecutiv, foloseste butonul Modifica. Nu se dau premii pe numarul de mesaje postate.
Discutia se inchide, daca mai ai nelamuriri, iti sugerez sa continui pe topicul indicat de capella.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR